اقتصادیبورس

نشانه ای مثبت برای بورس / آیا روند معاملات گروه قندی امروز مثبت می‌شود؟

به نقل از پرتو نیوز، شب قبل در بازارهای جهانی، بها شکر به بالاترین سطح چند ماه اخیر خویش رسید و با عبور از مرز ۲۰ دلار به ازای هر پوند، سقف جدیدی از خویش به جای گذاشت.

افت شدید دما و به همراه آن بارش برف در برزیل موقعیت اقلیمی خاص قطبی را بر این تولیدکننده بزرگ نیشکر دنیا حاکم نموده است. همین زمینه سبب ساز گردیده تا محصولات تولیدات کشاورزی برای مثال نیشکر تحت تاثیر قرار بگیرد و با کاهش تولید، ارزش شکر در بازارهای میان‌المللی با پرورش قابل توجهی مواجه گردیده است.

البته آیا این واقعه می تواند تاثیر مثبتی بر مراحل معاملات مجموعه قندی در بورس طهران بگذارد؟

از آنجایی که بها‌گذاری کالاهای مهم همانند شکر در مملکت به طور دستوری و تصویب شده اجرا می شود مطمئنا تغییرات بازار جهانی به صورت آنی روی بها شکر تاثیر نخواهد داشت، البته در شکل تداوم این فرآیند افزایشی مطمئنا نرخ‌های فروش تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

از این رو این خبر میتواند سیگنالی مثبت از لحاظ بنیادین برای مجموعه قندی به حساب بیاید. این در حالی میباشد که در آخرها سال پیش بود که تایید صلاحیت ارتقا ارزش ۱۰۰ درصدی ارزش چغندر قند برای نمادهای این دسته صادر گردیده بود. اما این زمینه هم در آن فرصت نتوانسته بود صف فروش سنگین نمادهای قندی را که به جهت جو منفی تک تک بازار تولید گردیده بود، بشکند و تا تیر سال جاری اکثر زمان ها نمادهای این دسته با صف فروش مواجه بودند.

با این حالا از آنجایی که به طور سنتی، نمادهای قندی اکثر اوقات زمان ها مغایر جهت بازار فعالیت می‌نمایند، بایستی مشاهده کرد در معاملات امروز که بر طبق پیش‌بینی اکثر کارشناسان پرتو نیوز با روندی مثبت دنبال گردد، این مجموعه میتواند روزی سبز از خویش به مکان بگذارد یا این که نه؟

 

خبر پیشنهادی:   بایننس از سه چهره مشهور تلویزیونی واقعیت نیجریه به عنوان سفیران آفریقا نام می برد - اخبار بازارهای نوظهور بیت کوین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا