کار آفرینی و استارتاپ

نشانه های بازار داغ فراوان است به عنوان Freshworks ، قیمت نان تست IPOs – TechCrunch

خبر که کلارنا منتظر شرایط مطلوب تر بازار است قبل از اینکه روز گذشته در بازار عمومی کمی عجیب به نظر برسد. امروز ، تردید برای عمومی شدن بسیار عجیب به نظر می رسد. اطلاعات جدید قیمت گذاری از اسب تک شاخ فناوری ایالات متحده و تک شاخ هندی Freshworks نشان می دهد که بازار IPO بیش از استقبال است.


بورس استارتاپ ها ، بازارها و پول را بررسی می کند.

آن را هر روز صبح در Extra Crunch بخوانید یا هر شنبه خبرنامه The Exchange را دریافت کنید.


نان تست محدوده IPO خود را افزایش داد و قیمت آن بالاتر از این فاصله افزایش یافت. Freshworks همچنین انتظارات قیمت IPO خود را افزایش داد و سپس قیمت آن بالاتر بود که مجموعه اهداف قیمت

نشانه های بازار داغ فراوان است به عنوان Freshworks ، قیمت نان تست IPOs - TechCrunchاگر به دنبال نشانه ای هستید که زمان خوبی برای عمومی شدن باشد ، این همان است. مطمئناً ، هر دو شرکت هنوز معامله خود را آغاز نکرده اند ، اما حتی اولین عرضه های مسطح نشان دهنده ثروت های قوی برای جمع آوری کمک های مالی و تحرک صعودی قوی از نظر ارزش گذاری است.

امروز صبح ، ما قصد داریم اعداد نهایی را محاسبه کنیم و بدانیم که ارزش شرکت ها چقدر است و این ارقام در مورد قیمت راه اندازی ، به ویژه در زمینه پرداخت ها ، چه می گویند. و سپس ما با یکی از طنزآمیزترین پاسخ هایی که تا به حال از یک مدیر استارتاپ دریافت کرده ام ، صحبت خود را به پایان می بریم. به نظر خوب میاد؟ بیایید پول صحبت کنیم.

تازه کاری ، قیمت نان تست خوب است

تست ابتدا محدوده IPO بین 30 تا 33 دلار برای هر سهم را هدف قرار داد. سپس این شرکت به دنبال قیمت IPO 34 تا 36 دلار برای هر سهم بود. سرانجام 21،739،131 سهم فروخت به قیمت 40 دلار، با پذیره نویسان خود این اختیار را دارند که در صورت انتخاب 3،260،869 سهم دیگر به قیمت IPO آن خریداری کنند. جمع آوری سرمایه اولیه IPO این شرکت می تواند در اولین راه اندازی آن به ارزش 1.0 میلیارد دلار باشد.

Freshworks محدوده قیمت IPO خود را بین 28 تا 32 دلار برای هر سهم تعیین کرد. این امر دوام نیاورد و شرکت نرم افزاری پشتیبانی مشتری دامنه خود را بین 32 تا 34 دلار برای هر سهم افزایش داد. تازه کارها قیمت 36 دلار به ازای هر سهم ، 28 میلیون و 500 هزار سهم با اختیار پذیره نویسی 2 میلیون و 850 هزار سهم بیشتر به فروش می رسد. سرمایه اولیه IPO این شرکت می تواند تا 1.1 میلیارد دلار ارزش داشته باشد.

آن را به یاد بیاورید پایتخت رنسانس ارزش نان تست 17.9 میلیارد دلار با 31.50 دلار برای هر سهم (نقطه میانی اولین محدوده IPO آن) و Freshworks با 9.6 میلیارد دلار با 30 دلار برای هر سهم (باز هم ، میانه اولین فاصله قیمت گذاری اولیه IPO) ، هر دو با به طور کامل تعداد سهم رقیق شده ریاضیات ساده نشان می دهد که ارزش نان تست حدود 22.7 میلیارد دلار با قیمت IPO و Freshworks با 11.5 میلیارد دلار ارزش دارد ، باز هم با استفاده از شمارش سهم کاملا رقیق شده.

اعداد کمتری را در آنجا خواهید دید که احتمالاً با استفاده از یک سهم ساده – محافظه کارانه – محاسبه می شود. آنها نیز معتبر هستند.

از نظر درآمد چندگانه ، قیمت نهایی IPO Toast’s و Freshworks خبر خوبی برای شرکت ها است. درآمد Toast با 424.7 میلیون دلار درآمد در سه ماهه دوم ، 13.4 برابر نرخ اجرای سالانه آن است. Freshworks ارزش 32.5 برابر نرخ اجرای خود را دارد. تفاوت بین مدل های تجاری دو شرکت متفاوت است. نان تست اکثریت شرکت های پرداخت/فین تک است ، در حالی که Freshworks یک شرکت SaaS خالص تر است. SaaS حاشیه ناخالص ناخالص قوی تری نسبت به درآمدهای پرداختی دارد – و نسبت به درآمدهای معاملاتی چسبناکتر (یعنی تکرار شونده) است. بنابراین ، مضرب بالاتری می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا