اقتصادیبورس

نظر محسن رضایی ، معاون اقتصادی رئیس‌جمهور درباره آینده بورس

محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور در جمع خبرنگاران گفت: به شدت نیازمند جهش در تولید کشور هستیم.

وی با بیان اینکه موج کنونی تورم در کشور ادامه تورم گذشته است و تصمیم مهمی در این باره گرفته ایم، افزود: ابتدا ستاد تنظیم بازار از تهران تا کل کشور تشکیل شده و مجموعه ایجاد شده است. در وزارت صمت مسئول بوده است تا اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: این اقدام باید بدون دخالت دولت و قیمت گذاری دستوری و همچنین ایجاد بازار انجام شود.

رضایی گفت: بنابراین کارگروه های سه گانه باید اقدامات لازم را در کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت در دستور کار خود قرار دهند و برنامه ریزی های لازم برای رفع تورم انجام شود.

وی در پاسخ به سوالات خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا نحوه تنظیم بازار تغییر کرده است؟ وی گفت: در زمینه تنظیم بازار به دلیل اینکه وزارتخانه های مختلف مستقل از یکدیگر فعالیت می کنند، تصمیم گرفتیم ستاد تنظیم بازار را زیر نظر معاون اول رئیس جمهور تشکیل دهیم تا با یکدیگر هماهنگ شده و تصمیمات جداگانه ای برای تنظیم بازار اتخاذ شود. اقدامات لازم و همچنین اقدامات بانک مرکزی در رابطه با موضوع نقدینگی که در حال اجراست.

معاون اقتصادی رئیس جمهور در خصوص وضعیت بورس و آینده آن گفت: هفته گذشته شایعات متعددی در بورس مطرح شد، به طوری که در ابتدا شایعه شد که دولت تصمیم به تنظیم قیمت و نرخ سود فولاد گرفته است. همچنین اعلام شده بود که مواد اولیه سوخت این پالایشگاه از سوی شرکت پتروشیمی و نفت ایران تامین می‌شود، به همین دلیل هجمه تبلیغاتی به بورس صورت گرفت که این مشکلات را به وجود آورد.

خبر پیشنهادی:   بایننس از سه چهره مشهور تلویزیونی واقعیت نیجریه به عنوان سفیران آفریقا نام می برد - اخبار بازارهای نوظهور بیت کوین

رضایی گفت: رشد بورس مستلزم اقدامات زیرساختی است و پیشنهاد می کنیم مردم صبور باشند چرا که آینده بورس روشن است، بورس مهمترین کانال و مهمترین ابزار سرمایه گذاری در کشور است. مستحکم شود.»

معاون اقتصادی رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره کسری بودجه گفت: در مجموع درآمد کشور اصلاح شده و قرار است از هزینه های جدید جلوگیری شود و بیشتر صرفه جویی شود.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: بسیاری از درآمدهای دولت مولد نیستند که باید با شرایط، ساختار و بودجه تطبیق داده شود و در ساختار جدیدی که به مجلس ارسال می شود شاهد کسری بودجه در سازمان خواهیم بود. از برنامه و بودجه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا