بین المللخاورمیانه

نقشه ای جدید اسرائیل برای مردم ایران

روزنامه هاآرتص از اهداف جدید سرویس های امنیتی اسرائیل برای ممانعت یا ایجاد اختلال در زندگی مردم ایران خبر می دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرآنلاین، روزنامه هاآرتص در گزارشی نوشت: حمله سایبری اخیر به پمپ بنزین‌های ایران، راهبرد جدید اسرائیل برای کنترل برنامه هسته‌ای ایران را نشان می‌دهد: این امر زندگی روزمره را برای ایرانیان دشوار می‌کند.

حتی اگر اسرائیل عامل حمله سایبری که در روز سه‌شنبه ده‌ها هزار راننده ایرانی را هدف قرار داد، نبود، این حمله بخشی از آخرین استراتژی تل‌آویو علیه برنامه هسته‌ای ایران است که بهره‌برداری از سبک زندگی طبقه متوسط ​​ایران است.
مقامات امنیتی اسرائیل اخیرا افکار عمومی ایران یا حداقل طبقه متوسط ​​تحصیلکرده شهری را هدف قرار داده اند، زیرا آنها را نقطه ضعف تهران می دانند. اسرائیل معتقد است که این گروه چنین آسیب هایی را به کیفیت زندگی آنها تحمل نمی کند.
یک منبع دیپلماتیک اخیرا تأیید کرده است که مقامات اسرائیلی از طبقه متوسط ​​شهری پرجمعیت ایران استفاده از اصطلاح “تزفونبونی” (یک اصطلاح عبری منفی برای ساکنان شمال تل آویو که ثروتمند و لوس محسوب می شوند) را انتخاب کرده اند.

یک مقام ارشد اسرائیلی اخیراً گفته است که مشکلات روزانه برای تهران مشکل ساز است و حمله سایبری روز سه شنبه که 4300 پمپ بنزین در سراسر کشور را تحت تأثیر قرار داد، آخرین نمونه آن بود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا