کار آفرینی و استارتاپ

نمایشگاه شغلی علم و مهندسی مواد، دانشجویان را با فرصت های صنعتی مرتبط می کند | اخبار MITدانشجویان دپارتمان علوم و مهندسی مواد MIT (DMSE) در پاییز امسال با برگزاری اولین نمایشگاه شغلی DMSE با کارفرمایان بالقوه علاقه مند به مهارت های خاص خود آشنا شدند.

بیش از 20 شرکت، سازمان و آزمایشگاه در 20 اکتبر غرفه‌هایی را در یادبود واکر برپا کردند، در حالی که دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد با پوشیدن پیراهن‌های یقه‌دار و شلوارهای لباس و رزومه کاری و کارت‌های ویزیت در جریان بودند. غول هایی مانند Corning، IBM، Intel، و ThermoFisher Scientific و همچنین استارت آپ ها – از جمله MIT و DMSE spinouts – برای بحث در مورد فرصت های شغلی و کارآموزی حاضر بودند.

دکتر دینا یوریف، مهندس تحقیقات ارشد در Commonwealth Fusion Systems، یک شرکت برق همجوشی با ریشه MIT، می گوید: «ما همیشه در حال استخدام هستیم.

یوریف در سال 2017 دکترای خود را از DMSE گرفت. او به اشتراک گذاشت که وقتی برای اولین بار به دنبال شغل می گشت، بسیاری از آنها در علوم کامپیوتر بودند. کمتر بر مواد متمرکز بودند.

یوریف می‌گوید: «مواد بسیار مهم است و برای توسعه فناوری هم در همجوشی و هم در انرژی پاک بسیار حیاتی است». “بنابراین دیدن همه این شرکت‌هایی که واقعاً به مواد اهمیت می‌دهند، واقعاً جالب است.”

فرصت های مناسب

شرکت کنندگان در نمایشگاه شغلی از این شور و شوق قدردانی کردند. یکی کریستین دوسل، فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک بود. او قصد دارد امسال در رشته علوم و مهندسی مواد دو رشته تحصیلی اعلام کند.

“خوب است که کوچکتر است و بیشتر متوجه ما می شود. اگر به یک شرکت می روید، آنها اینجا هستند زیرا می خواهند Course Threes را استخدام کنند.

این رویداد توسط دفتر آکادمیک DMSE و FORGE، برنامه توسعه حرفه ای و روابط با فارغ التحصیلان دپارتمان برگزار شد. گرد هم آوردن شرکت‌ها و سازمان‌هایی که به دنبال مهارت‌های علم مواد و مهندسی در یک مکان هستند، دقیقاً همان چیزی است که برگزارکنندگان به دنبال انجام آن بودند – چیزی که نمایشگاه سالانه شغلی پاییز MIT، با صدها استخدام‌کننده و هزاران شرکت‌کننده، نمی‌تواند انجام دهد.

ربکا شپردسون، مدیر مقطع کارشناسی در DMSE می گوید: «این رویکرد هدفمند تضمین می کند که دانش آموزان ما به فرصت هایی دسترسی دارند که با پیشینه تحصیلی و علایق آنها مطابقت دارد.

شپردسون می‌گوید همچنین، علم و مهندسی مواد یک زمینه به سرعت در حال توسعه با کاربرد در سراسر صنایع است. “یک نمایشگاه تخصصی مانند این به ما امکان می دهد وسعت فرصت های استخدام و کارآموزی را به نمایش بگذاریم – و به ما امکان می دهد دانش آموزان را با کارفرمایانی که واقعاً در خط مقدم نوآوری هستند ارتباط برقرار کنیم.”

این تنوع کاربرد نه تنها در فهرست استخدام‌کنندگان مشهود بود، که شامل شرکت‌های انرژی، معدن، مراقبت‌های بهداشتی، تولید و غیره بود، بلکه اهداف شغلی شرکت‌کنندگان را نیز در بر می‌گرفت.

دوسل که کلاس 3.17 (اصول تولید) را می گذراند، خواهان یک موقعیت مهندسی فرآیند در تولید نیمه هادی است.

دوسل می‌گوید: «من همیشه به تولید علاقه‌مند بوده‌ام – اینکه چگونه چیزها واقعاً ساخته می‌شوند، اما سپس اصول علم مواد را نیز به کار می‌برم و با جنبه ارتباطی آن – این یک شغل بسیار متمرکز بر مردم است.»

Mrigi Munjal، یک دانشجوی دکترا در DMSE که زنجیره تامین نیکل در تولید باتری را مطالعه می کند، چند سال تا فارغ التحصیلی باقی مانده است، اما می خواهد ببیند چه شغل هایی وجود دارد.

مونجال می‌گوید: «من فقط سعی می‌کنم بفهمم فرهنگ کار برای دانشجویان دکترا در استارت‌آپ‌ها چگونه است و شاید آن را با شرکت‌های بزرگ مقایسه کنم تا ببینم آیا تفاوتی در نقش‌ها و مسئولیت‌ها وجود دارد یا خیر.

“افراد باهوش و پرشور”

در طرف دیگر غرفه ها، استخدام کنندگان به همان اندازه علاقه مند به کاوش در استخر متقاضی بودند. تام کلانتر، محقق ارشد تحقیق و توسعه در تولیدکننده مواد شیمیایی و پلاستیک Dow، در نمایشگاه حضور داشت تا با مردم در مورد مصاحبه‌هایی که این شرکت در DMSE از ماه اوت هر سال در DMSE انجام می‌دهد، صحبت کند. برنامه کارآموزی دیجیتال برای دانشمندان و مهندسان

کلانتر می‌گوید: «مهارت‌هایی که دانش‌آموزان به اینجا می‌آورند یا در حال کسب آن هستند، و خلاقیتی که در انجام کارشان در اینجا نشان می‌دهند، چیزهایی هستند که ما به طور گسترده در داو به دنبال آن هستیم.

Kyle Dominguez ’20، فارغ التحصیل DMSE و دانشمند تحقیقاتی در Sublime Systems، گفت که استارتاپ او هر نوع مهندس را استخدام می کند – مکانیک، شیمی، علم مواد، عمران. Sublime که از الکتروشیمی برای ساخت سیمان کم کربن استفاده می کند توسط لی الیس، فوق دکترای سابق DMSE و پروفسور یت مینگ چیانگ.

دومینگز می گوید: «بزرگترین مجموعه مهارتی که ما به دنبال آن هستیم، افراد باهوش و پرشوری هستند که می خواهند روش تولید سیمان را در جهان تغییر دهند. این شرکت در حال حاضر در حال گسترش به اولین مرحله تولید تجاری خود است. “مشکلات زیادی وجود دارد که باید حل شود تا به نقطه ای برسیم که واقعاً در مقیاس باشیم.”

در حالی که استخدام کنندگان به دنبال استعدادهای متنوع بودند، دانش آموزانی مانند کیم چنگ دلایل دیگری به جز جستجوی فوری شغل برای شرکت در رویداد DMSE داشتند. این کارشناس ارشد DMSE پس از فارغ التحصیلی شغلی دارد – او به شیکاگو نقل مکان می کند تا در یک استارت آپ چاپ سه بعدی کار کند. او در نمایشگاه عمدتاً برای نشان دادن روحیه و حمایت دپارتمان حضور داشت.

چنگ می‌گوید: «اگر سال گذشته بود، با رزومه‌ام کاملاً آماده می‌شدم.

با این حال، چنگ برای هر دانشجویی، با یا بدون شغل پس از فارغ‌التحصیلی، ارزش می‌بیند که از رویدادهای شغلی بازدید کند و با استخدام‌کنندگان صحبت کند، به‌ویژه در نمایشگاهی که هدف آن نمایشگاه DMSE است.

چنگ می‌گوید: «دانستن گزینه‌های خود و شناخت دامنه این رشته بسیار مهم است. من فکر می‌کنم که داشتن یک ایده بهتر و راحت‌تر صحبت کردن با نمایندگان، یک مهارت فوق‌العاده مفید است.»منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا