دانش و فناوریموبایل و تبلت

نکاتی برای استفاده حداکثری از GPU جدید Nvidia RTX


خوراکی های کلیدی

 • Re-Sizeable BAR را در تنظیمات BIOS خود فعال کنید تا ارتباط بین CPU و GPU برای عملکرد بهتر بازی بهبود یابد.
 • از Display Driver Uninstaller (DDU) برای حذف درایورهای گرافیکی قدیمی قبل از نصب درایورهای جدید Nvidia برای عملکرد روان استفاده کنید.
 • جدیدترین درایورهای انویدیا را دانلود کنید و GeForce Experience را برای عملکرد بهینه و توانایی فیلم برداری با Nvidia Shadowplay نصب کنید.


بنابراین شما به تازگی یک کارت گرافیک براق سری RTX 40 تهیه کرده اید. تبریک می گویم!

اکنون چند کار وجود دارد که باید انجام دهید تا مطمئن شوید که بیشترین بهره را از آن می برید. اینها برخی از ترفندهایی هستند که می توانید در ویندوز و بایوس خود انجام دهید تا مطمئن شوید همه چیز به خوبی اجرا می شود.

جیب پرز


1. Re-Sizeable BAR را فعال کنید

هنگامی که کارت گرافیک نصب شد، اولین قدم این است که به تنظیمات بایوس خود بروید. دستگاه خود را روشن کنید و کلید DEL خود را له کنید تا وارد BIOS شوید.

از آنجا، به تنظیمات پیشرفته برای تنظیمات زیرسیستم PCIe بروید. در آنجا، باید تنظیماتی برای پشتیبانی از Re-Size BAR پیدا کنید. علامت بزنید تا فعال شود، سپس تنظیمات را ذخیره کنید و برای راه اندازی مجدد دستگاه خود خارج شوید.

Re-Sizeable BAR یک فناوری است که اساساً به CPU و GPU شما اجازه می دهد تا ارتباط موثرتری داشته باشند و در نتیجه عملکرد را در بازی ها بهبود بخشند.

شایان ذکر است که Re-Sizeable BAR برای همه باز نیست. شما باید مطمئن شوید که تجهیزات مناسبی دارید. این توسط پردازنده‌های AMD 400 و جدیدتر و همچنین پردازنده‌های نسل دهم اینتل و جدیدتر پشتیبانی می‌شود، اما ممکن است لازم باشد بایوس مادربرد و بایوس GPU به‌روز را بررسی کنید. میتونی پیدا کنی اطلاعات بیشتر در مورد آن در اینجا.

نکاتی برای استفاده حداکثری از Nvidia RTX GPU photo 2
جیب پرز

2. درایورهای قدیمی گرافیک را با DDU حذف کنید

گام معقول دیگر هنگام نصب هر کارت گرافیک جدید این است که اطمینان حاصل کنید که ابتدا درایورهای گرافیکی قدیمی را که ممکن است بر عملکرد آنها تأثیر منفی بگذارد حذف کنید. می توانید این کار را با استفاده از یک نرم افزار رایگان به نام انجام دهید حذف نصب درایور نمایش (DDU).

این نرم افزار را دانلود و اجرا کنید تا قبل از نصب درایورهای جدید انویدیا، درایورهای قدیمی دستگاه خود را پاک کنید. این اطمینان حاصل می کند که هیچ درگیری وجود ندارد و همه چیز به آرامی اجرا می شود.

نکاتی برای استفاده حداکثری از Nvidia RTX GPU photo 3
جیب پرز

3. جدیدترین درایورها و GeForce Experience را نصب کنید

اکنون مرحله بعدی دانلود آخرین درایورهای Nvidia برای کارت گرافیک خود است. برو اینجا و GPU خود را از منوهای کشویی انتخاب کنید.

نصب کننده را دانلود و اجرا کنید. ما توصیه می‌کنیم نصب سفارشی را انتخاب کنید و تیک “اجرای نصب تمیز” را بزنید – این کار را هر بار که یک درایور گرافیک جدید منتشر می‌شود انجام دهید و بهترین عملکرد را خواهید داشت.

در حالی که شما آنجا هستید نیز نصب کنید تجربه GeForce. این ابزار عالی است زیرا به شما امکان می دهد با Nvidia Shadowplay فیلم بگیرید. آن برنامه را اجرا کنید، سپس وارد حساب Nvidia خود شوید. روی دکمه تنظیمات کلیک کنید و “فعال کردن ویژگی های آزمایشی” را علامت بزنید.

سپس با کلیک بر روی ALT+Z، یک تب عملکرد را پیدا خواهید کرد. از آنجا می توانید به برنامه اجازه دهید به طور خودکار GPU شما را برای بهترین عملکرد تنظیم کند.

نکاتی برای استفاده حداکثری از Nvidia RTX GPU photo 5
جیب پرز

4. حالت بازی را فعال کنید

حالت بازی یک تنظیم ویندوز است که به شما امکان می دهد عملکرد بیشتری را از دستگاه خود در هنگام بازی دریافت کنید. فعال کردن آن نیز واقعا آسان است. هر چند برای آن به آخرین نسخه ویندوز 11 (یا ویندوز 10) نیاز دارید.

برای روشن کردن حالت بازی مراحل زیر را دنبال کنید:

 • دکمه Start را روی صفحه کلید خود فشار دهید و Game را تایپ کنید
 • وقتی در بالای منوی Start ظاهر شد روی Game Mode Settings کلیک کنید
 • روی دکمه کلیک کنید تا حالت بازی روشن شود

نکاتی برای استفاده حداکثری از Nvidia RTX GPU photo 6
جیب پرز

5. زمان‌بندی GPU با شتاب سخت‌افزاری را روشن کنید

زمان‌بندی GPU با شتاب سخت‌افزاری تنظیم دیگری است که به بهینه‌سازی دستگاه شما کمک می‌کند. این باعث کاهش تاخیر و بهبود عملکرد بازی می شود.

دو بخش برای این تنظیم تنظیم وجود دارد، اما انجام آنها آسان است.

 • دکمه Start را فشار دهید و تنظیمات گرافیک را جستجو کنید
 • سپس برای روشن کردن Hardware-accelerated GPU Scheduling کلیک کنید
 • به پایین پیمایش کنید و تنظیمات “گرافیک عملکرد ترجیحی” را مشاهده کنید. از آنجا می توانید برنامه را برای تنظیم اولویت خود انتخاب کنید. برای Nvidia، این کنترل پنل Nvidia است. شما می توانید این را به عنوان یک برنامه دسکتاپ یا برنامه فروشگاه مایکروسافت از طریق بازشو انتخاب کنید
 • روی برنامه کلیک کنید، گزینه ها را کلیک کنید و عملکرد بالا را انتخاب کنید

نکاتی برای استفاده حداکثری از Nvidia RTX GPU photo 9
جیب پرز

6. تنظیمات برق خود را تغییر دهید

با چند ترفند می توانید به ویندوز بگویید که تنظیمات برق خود را برای تمرکز بر عملکرد بهینه کند. این همان چیزی است که هنگام بازی به آن نیاز دارید. برای ایجاد یک تغییر کوچک این مراحل را دنبال کنید.

 • دکمه Start را زده و Power را تایپ کنید
 • روی تنظیمات Power & Sleep کلیک کنید
 • در سمت راست پنجره ای که ظاهر می شود، روی تنظیمات برق اضافی کلیک کنید
 • از آنجا عملکرد بالا یا عملکرد نهایی را انتخاب کنید تا مطمئن شوید که قدرت کافی برای بازی خود دارید

7. بیشتر

اینها فقط برخی از تنظیمات هستند که می توانید برای استفاده حداکثری از کارت گرافیک جدید خود تغییر دهید. کارهای دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید برای افزایش تعداد فریم در ثانیه انجام دهید و با ردیابی پرتو و DLSS بازی‌ها را حتی خیره‌کننده‌تر کنید.

راهنمای ما را بخوانید – 11 نکته آسان برای دریافت FPS بیشتر و عملکرد بهتر در رایانه بازی خود برای اطلاعات بیشتر.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا