دانش و فناوریموبایل و تبلت

نکات و ترفندهای شیائومی 12 پرو: Master MIUI 13

(جیب پرز) – همانطور که پوسته های اندرویدی پیش می روند، تعداد کمی از آنها به اندازه پوسته MIUI شیائومی در رویکرد خود سختگیر هستند. اینجا اتفاقات زیادی می افتد، و ممکن است برخی چیزها آنطور که شما به آن عادت کرده اید رفتار نکند یا شبیه آنچه که با آن آشنا شده اید به نظر نرسد.

بنابراین اگر یک دستگاه شیائومی سری 12 دارید – یا هر گوشی دیگری که آخرین نسخه MIUI مبتنی بر اندروید 12 را اجرا می‌کند – چیزهای زیادی در اینجا وجود دارد که می‌توانید آن را مال خود کنید. ویدیوی زیر را تماشا کنید یا برای راهنمای مکتوب بخوانید:

1. سایه نوتیفیکیشن قدیمی را برگردانید

شیائومی در آخرین نسخه MIUI خود، در مورد اعلان‌ها و تغییر تنظیمات سریع همه چیز را تغییر داده است. با کشیدن انگشت از سمت راست به پایین، «Control Centre» راه‌اندازی می‌شود، که به شما امکان تغییر سریع تنظیمات خاص را می‌دهد، در حالی که کشیدن انگشت به سمت چپ اعلان‌ها را پایین می‌آورد.

squirrel_widget_6654549

با این حال، اگر می‌خواهید شرایط به حالت قبل برگردد، با اعلان‌ها و تنظیمات سریع که با یک سوایپ به پایین می‌افتند، می‌توانید. فقط به تنظیمات > اعلان ها و مرکز کنترل بروید. «سبک مرکز کنترل» را پیدا کنید و «نسخه قدیمی» را انتخاب کنید. اکنون وقتی انگشت خود را به پایین بکشید، تنظیمات و اعلان‌ها را به روش سنتی اندروید نشان می‌دهد.

2. کنترل های خانه هوشمند را به مرکز کنترل اضافه کنید

اگر تصمیم دارید واقعاً طراحی مرکز کنترل جدید را دوست دارید، در واقع می توانید با افزودن کلیدهای خانه هوشمند آن را مفیدتر کنید. بنابراین، برای مثال اگر Google Home را نصب کرده‌اید، می‌توانید کنترل‌های Google Home را برای روشن و خاموش کردن آسان محصولات خانه هوشمند مرتبط خود به آن اضافه کنید.

فقط به تنظیمات > اعلان‌ها و مرکز کنترل بروید و «خانه هوشمند» را انتخاب کنید. اگر Google Home را نصب کرده‌اید، باید «Home» را در لیست ببینید. روی آن ضربه بزنید و اکنون وقتی مرکز کنترل را رها کردید، با کنترل‌های ویجت بزرگ برای دستگاه‌هایتان پر می‌شود.

3. MIUI را از اسکن برنامه های Play Store خود پس از نصب متوقف کنید

وقتی برنامه‌ها را روی گوشی شیائومی نصب می‌کنید، MIUI دانلود را اسکن می‌کند تا مطمئن شود که ایمن است. با این حال، این تا حد زیادی برای برنامه‌های Play Store غیرضروری است، زیرا به لطف تأیید Play Protect، عموماً نصب همه آنها ایمن است. خوشبختانه، می توانید آن اسکن را خاموش کنید.

ساده ترین راه برای انجام این کار این است که به فروشگاه Play بروید و برنامه یا بازی مورد نظر خود را برای نصب پیدا کنید. اکنون آن را دانلود و نصب کنید و با مشاهده صفحه اسکن، دکمه تنظیمات را در گوشه بالا بزنید. اکنون گزینه‌ای را که می‌گوید «Scan apps from Google Play Store» را خاموش کنید، دیگر نباید رابط اسکن را هنگام دانلود برنامه‌های جدید مشاهده کنید.

4. پیش نمایش برنامه ها را تار کنید

وقتی با کشیدن انگشت به بالا و نگه‌داشتن به صفحه برنامه‌های اخیر خود می‌روید، تصاویر کوچک پیش‌نمایش برنامه را می‌بینید، اما گاهی اوقات ممکن است متوجه شوید که می‌خواهید اطلاعات را محو کنید. پس از همه، شما می توانید یک موضوع گفتگو یا اطلاعات شخصی را به نمایش بگذارید. بنابراین، برای محو کردن آنها، با فشار دادن دو انگشت روی صفحه اصلی خود و ضربه زدن روی چرخ دنده تنظیمات، به تنظیمات صفحه اصلی بروید. اکنون روی «بیشتر» ضربه بزنید.

به پایین اسکرول کنید تا گزینه «Blur app previews» را ببینید. روی آن ضربه بزنید و اکنون برنامه‌هایی را که می‌خواهید در نمای برنامه‌های اخیر محو شوند، تغییر دهید.

5. جلوی نمایش برنامه های تازه دانلود شده در صفحه اصلی را بگیرید

به‌طور پیش‌فرض، وقتی یک برنامه جدید را روی شیائومی 12 پرو نصب می‌کنید، نماد برنامه در صفحه اصلی ظاهر می‌شود. اگر دوست دارید برنامه های خود را مرتب نگه دارید، بدیهی است که این ایده آل نیست. اگر کشوی برنامه را فعال کرده باشید، می توانید جلوی نمایش آنها را در اینجا بگیرید.

بنابراین، کشوی برنامه خود را به سمت بالا بکشید و روی نماد منوی سه خطی در بالا سمت راست ضربه بزنید. اکنون سوئیچ کنار «قرار دادن برنامه‌های جدید در صفحه اصلی» را خاموش کنید. اکنون هر زمان که یک برنامه جدید دانلود می کنید، فقط در صفحه اصلی شما ظاهر نمی شود. این فقط به کشوی برنامه می رود.

6. نرخ به روز رسانی صفحه را به صورت دستی انتخاب کنید

هنگامی که برای اولین بار گوشی شیائومی خود را راه اندازی می کنید، به طور خودکار نرخ رفرش نمایشگر آن تنظیم می شود تا بر اساس محتوای نمایشگر به صورت پویا بالا و پایین شود. این به صرفه جویی در باتری کمک می کند. با این حال، اگر – به هر دلیلی – می خواهید آن را مجبور کنید به یک تازه سازی بالاتر یا پایین تر بچسبد، می توانید آن را به همین ترتیب تنظیم کنید.

اگر می‌خواهید دائماً در 120 هرتز باشد تا ببینید که چگونه بر وضوح و صافی صفحه تأثیر می‌گذارد، به Settings > Display > Refresh rate بروید و اکنون «Custom» را انتخاب کنید. در اینجا می توانید آن را در فرکانس 60 هرتز، 90 هرتز در 120 هرتز انتخاب کنید.

7. ضربان قلب خود را اندازه گیری کنید

بله شما آنرا درست خواندید. شیائومی 12 پرو می‌تواند ضربان قلب شما را اندازه‌گیری کند و این کار را با حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر انجام می‌دهد. فقط به تنظیمات > ویژگی‌های ویژه بروید و سپس «ضربان قلب» را انتخاب کنید.

“شروع” را فشار دهید و سپس انگشت شست خود را روی ناحیه اسکنر اثر انگشت نمایشگر نگه دارید. با این حال، ما استفاده از آن را به عنوان اسکنر ضربان قلب اولیه خود پیشنهاد نمی کنیم، زیرا در مقایسه با داده های HR ساعت هوشمند ما، تا حدودی دقیق و یا حتی سازگار نبود.

8. پنجره های برنامه شناور

یکی دیگر از ویژگی های به اصطلاح «ویژگی»، پنجره های برنامه های شناور است. لازم نیست کاری انجام دهید تا این یکی را فعال کنید. فقط به نمای برنامه های اخیر خود بروید و روی پیش نمایش برنامه ای که می خواهید به عنوان یک پنجره شناور طولانی مدت فشار دهید، تعدادی دکمه شناور ظاهر می شوند. روی مربعی که شبیه مربع کوچک است در داخل مربع بزرگتر ضربه بزنید.

روش های دیگری نیز برای راه اندازی آن وجود دارد. به عنوان مثال، اگر برنامه‌ای را می‌خواهید که در نمای برنامه‌های اخیر باز نباشد، می‌توانید نمای برنامه‌های اخیر را باز کنید و باید برگه‌ای را ببینید که «پنجره‌های شناور» را در بالا می‌گوید. روی این ضربه بزنید و سپس برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید نوار اعلان برنامه‌ای را که در هنگام استفاده از تلفن روی صفحه نمایش داده می‌شود، به پایین بکشید.

اکنون آن برنامه به عنوان یک پنجره شناور در بالای هر چیزی که روی صفحه نمایش شما است ظاهر می شود. می‌توانید اندازه آن را با کشیدن یکی از گوشه‌های پایین تغییر دهید، می‌توانید آن را با کشیدن آن در نوار بالا حرکت دهید، یا می‌توانید با کشیدن روی نوار پایین صفحه را پر کنید. خیلی خوش دست

9. انتقال عالی صفحه قفل

این دقیقاً جدید نیست، اما یکی از موارد مورد علاقه ما در دستگاه MIUI است. این تصاویر پس‌زمینه فوق‌العاده نامیده می‌شود و اساساً به معنای انتقال یکپارچه صفحه‌نمایش، کاغذدیواری صفحه قفل و کاغذدیواری صفحه اصلی به یکدیگر است. این یک اثر واقعا جالب است.

به Settings > Wallpaper بروید و “Super Wallpaper” را انتخاب کنید. اکنون باید پنج گزینه را مشاهده کنید. یکی را انتخاب کنید و با ضربه زدن روی صفحه برای انتقال بین سه صفحه، جلوه را پیش‌نمایش کنید. وقتی موردی را که بیشتر دوست دارید پیدا کردید، فقط روی «اعمال» کلیک کنید. حالا وقتی گوشی خود را بیدار می کنید، این افکت فوق العاده را خواهید دید.

10. نمای کلاسیک برنامه های اخیر را برگردانید

اگر برای اولین بار از یک گوشی اندرویدی دیگر به شیائومی می‌روید، ممکن است نمای شبکه‌ای در صفحه برنامه‌های اخیر کمی ناامیدکننده باشد. اما، اگر بخواهید، می توانید آن را به نمای کلاسیک تر و افقی تغییر دهید.

فقط کافیست به تنظیمات > صفحه اصلی بروید و اکنون “ترتیب موارد در موارد اخیر” را پیدا کنید. روی نسخه افقی ضربه بزنید، و اکنون نمای استاندارد تری خواهید داشت که می توانید به راحتی آن را تند بکشید.

11. اضافه کردن/حذف دسته های برنامه

اگر کشوی برنامه را فعال کرده باشید، احتمالاً متوجه برخی از برگه‌ها با نام دسته‌ها در بالای صفحه شده‌اید. MIUI این گروه ها را به طور خودکار ایجاد می کند و آنها را با برنامه های مرتبط پر می کند. اما، اگر آنها را نمی خواهید، یا می خواهید خودتان بسازید، می توانید این کار را انجام دهید.

فقط تنظیمات > صفحه اصلی را باز کنید و سپس روی “صفحه اصلی” ضربه بزنید. اکنون روی «مدیریت دسته‌های برنامه» ضربه بزنید. در اینجا می‌توانید از ضامن در بالا برای خاموش کردن کامل دسته‌ها استفاده کنید، یا با ضربه زدن روی «X» در کنار برچسب‌ها، دسته‌هایی را که نمی‌خواهید حذف کنید، یا با کشیدن نوارهای کناری آن‌ها را مرتب کنید.

اگر می‌خواهید خودتان بسازید، فقط روی «+ Custom» در پایین ضربه بزنید. نام دسته‌ای مانند «پیام‌رسانی» را وارد کنید و سپس همه برنامه‌های پیام‌رسانی خود را از لیست انتخاب کنید و برای تأیید روی تیک در گوشه بالا ضربه بزنید.

12. دو ضربه سریع بزنید یا بلند کنید تا بیدار شود

این یک ابزار مفید است که این روزها در تعداد زیادی از تلفن‌های اندرویدی وجود دارد، و توانایی بیدار کردن تلفن خود را با دو بار ضربه زدن روی صفحه یا فقط بلند کردن تلفن است. به Settings > Always-on display & Lock Screen بروید و اکنون گزینه های «Raise to Wake» و «Double Tap» را تغییر دهید. آنها دقیقاً در کنار یکدیگر هستند.

13. قدرت بازخورد لمسی را تنظیم کنید

وقتی روی صفحه کلید تایپ می‌کنید یا فهرست‌ها و صفحه‌های خاصی را تند تند می‌کشید، ضربه کوچک ظریفی را احساس خواهید کرد. این بازخورد لمسی نامیده می شود و شما در واقع می توانید قدرت آن را تنظیم کنید. برای انجام این کار، به Settings > Sound and Vibration بروید و به پایین بروید تا گزینه ‘Haptic feedback’ را ببینید. اگر نمی‌خواهید آن را خاموش کنید یا نوار لغزنده را بالا و پایین بکشید تا به سطح دلخواه شما برسد.

14. حالت یک دست

اندروید 12 دارای حالت یک دست داخلی است، اما MIUI پیدا کردن آن را آسان نمی کند. فعال کردن آن به این معنی است که می‌توانید روی صفحه‌نمایش خود تند به پایین بکشید تا مناطقی که دسترسی به آن سخت است را پایین بیاورید. برای فعال کردن این ویژگی به Settings > Additional Settings > One-handed mode بروید و آن را روشن کنید. اکنون فقط باید انگشت خود را به سمت پایین نزدیک لبه پایین بکشید.

15. کالیبراسیون نمایشگر خود را تنظیم کنید

نرم افزار شیائومی با قابلیت تنظیم دقیق ظاهر صفحه نمایش شما همراه است. اگر به Settings > Display و سپس “Color scheme” بروید، تعدادی گزینه از پیش تعیین شده را برای انتخاب خواهید دید. به پایین اسکرول کنید و می توانید دمای تعادل رنگ سفید را نیز تنظیم کنید.

با این حال، اگر به تنظیمات پیشرفته بروید، می‌توانید بین پروفایل‌های رنگی P3 و sRGB نیز یکی را انتخاب کنید، سپس با تنظیم رنگ قرمز، سبز و آبی، یا حتی کنتراست، گاما و اشباع را به دلخواه خود تنظیم کنید. . نگران نباشید اگر آن را به هم ریخته اید، می توانید در هر زمان به سادگی روی “بازیابی پیش فرض ها” در پایین ضربه بزنید.

بنابراین، فقط چند نکته و ترفند مفید را امتحان کنید. و باور کنید وقتی می گوییم این به سختی سطح را خراش می دهد، در نرم افزار MIUI چیزهای بیشتری برای دستکاری و به هم ریختن وجود دارد. بنابراین از روت کردن در منوی تنظیمات نترسید.

نوشته کم بانتون. ویرایش توسط بریتا اوبویل.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا