اجتماعیفرهنگیان و مدارس

نیاز به ترغیب والدین برای ثبت نام دانش آموزان جدید در برنامه سنجش

به گزارش خبرگزاری پرتو به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سید جواد حسینی در نشست مشترک با معاون آموزش ابتدایی، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و انجمن اولیا و مربیان گفت: ارزیابی 600 هزار دانش آموز پیش دبستانی گفته می شود با وجود مشکلات سامانه «سیدا» برای ثبت نام دانش آموزان پیش دبستانی، تاکنون 103 هزار دانش آموز پیش دبستانی در طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی برنامه ریزی شده اند.

وی افزود: ارزیابی این نوآموزان در 471 پایگاه ارزشیابی در سراسر کشور در حال انجام است و فعالیت این پایگاه ها تا پایان آذرماه ادامه دارد.

حسینی با اشاره به اینکه ارزشیابی دانش آموزان پیش دبستانی از سال 1394 آغاز شده است، گفت: با توجه به هدف گذاری برای ارزشیابی 600 هزار دانش آموز پیش دبستانی برای سال جاری، لازم است خانواده ها و مدیران پیش دبستانی با رویکردی مهیج و روش های مختلف اطلاع رسانی و قانع شوند.

وی افزود: تهیه بسته اطلاع رسانی ویژه اولیا و روسای مراکز پیش دبستانی زیر نظر معاونت آموزش ابتدایی سازمان آموزش و پرورش استثنایی و توزیع گسترده آن از طریق روابط عمومی وزارتخانه، برگزاری نشست خبری با استفاده از ماهنامه ظرفیت پیوند، استفاده از ظرفیت انجمن های اولیا و مربیان با هدف اطلاع رسانی اولیاء و استفاده از ظرفیت صدا و سیما و شبکه شاد یکی از راه های اطلاع رسانی این برنامه است.

حسینی تصریح کرد: گزارشی از برنامه سنجش آمادگی تحصیلی و سلامت جسمانی ۱۴۰۰ برای ارائه به دولت و کمیسیون آموزش مجلس تهیه می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا