ارز دیجیتالاقتصادی

هدف گذاری بانک مرکزی از تراکنش های رمزنگاری P2P استارتاپ را مجبور به ترک نیجریه می کند – مقررات بیت کوین نیوز

استارت‌آپ نیجریه‌ای که پشت برنامه پرداخت اجتماعی برای ارزهای دیجیتال و فیات، Kurepay است، می‌گوید سرکوب فعلی بانک مرکزی نیجریه (CBN) با نهادهای رمزنگاری، این بانک را مجبور به تعلیق عملیات در نیجریه کرده است.

سال “وحشتناک” برای پذیرش کریپتو

با توجه به الف گزارش توسط خریدار Cryptoasset، این تعلیق عملیات قرار است در شروع سه ماهه اول سال 2022 آغاز شود. در آن زمان، Kurepay، که برنامه‌اش از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند، شروع به محدود کردن تجارت خود به خارج از نسخه (OTC) خواهد کرد. خدمات مشاوره کریپتو

به نقل از Abikure Tega، مدیرعامل Kurepay درباره برنامه این استارت‌آپ برای ترک این کشور آفریقای غربی اظهار تاسف کرده است که او آن را سال وحشتناکی برای پذیرش و گسترش ارزهای دیجیتال در نیجریه می‌خواند. او گفت:

امسال برای پذیرش و گسترش کریپتوکارنسی در نیجریه بسیار وحشتناک بوده است، زیرا CBN همچنان به اقدامات جدی برای کاهش سرعت و ناکام گذاشتن توانایی رو به رشد نیجریه برای مشارکت در صنعتی که سریع‌ترین رشد در حال رشد در جهان بوده است، ادامه می‌دهد.

تگا اضافه کرد که وقتی CBN شرکت‌های رمزنگاری را از دسترسی به اکوسیستم بانکی محروم کرد، منجر به تعطیلی بسیاری از کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال شد. همین محاصره همچنین سایر شرکت ها را مجبور کرد تا با استفاده از سیستم P2P، فعالیت های خود را به جریان اسکلتی کاهش دهند. به گفته مدیرعامل، بخشنامه 5 فوریه بانک مرکزی Kurepay را مجبور کرده بود که به مدل شبکه نمایندگی روی بیاورد که مشتریان را قادر می‌سازد مستقیماً با یکدیگر معامله کنند.

خبر پیشنهادی:   فین‌تک‌های نیجریه نزدیک به 91 درصد از 417.5 میلیون دلاری که توسط استارت‌آپ‌های فناوری در این کشور جمع‌آوری شده است – فین‌تک بیت‌کوین نیوز

CBN فعلی Crackdown the Final Straw

با این حال، از ابتدای نوامبر 2021، CBN نسبت به معامله گران ارزهای رمزنگاری شده مقابله کرده است و اکنون نهادها و افرادی را هدف قرار داده است که پلتفرم ها یا خدمات P2P را به مشتریانی که کریپتو می خرند و می فروشند، ارائه می دهند. همانطور که قبلا توسط Bitcoin.com News گزارش شده بود، سرکوب مجدد CBN باعث شده است که برخی از بانک ها به طور خودسرانه حساب های بانکی افراد مظنون به تجارت ارزهای دیجیتال را مسدود کنند.

برای Kurepay، چنین هدف‌گیری پلتفرم‌هایی که تراکنش‌های P2P را امکان‌پذیر می‌کنند، همان گونه که Tega توضیح داد، نقطه پایانی بود:

نمایش پست اخیر CBN در بسته شدن اخیر حساب های بانکی آن در نیجریه به دلیل ارتباط با تراکنش های رمزنگاری که بر اکثر شرکای نماینده Kurepay به نام مقررات تأثیر می گذارد، ناعادلانه و خسته کننده است. با توجه به این سرکوب اخیر که درک آن با توجه به اینکه نیجریه کشوری بی قانون نیست، برای ما دشوار است، Kurepay، مهمترین برنامه پرداخت اجتماعی آفریقا برای ارزهای دیجیتال و فیات – تعلیق عملیات تجاری در نیجریه را اعلام می کند.

Tega گفت، علاوه بر محدود کردن تجارت خود به خدمات مشاوره ای OTC و ارزهای دیجیتال، Kurepay در حال برنامه ریزی برای راه اندازی یک شرکت مستقر در ایالات متحده به منظور نوآوری در یک محیط تجاری دوستانه تر است. مدیر عامل شرکت استدلال می کند که چنین حرکتی به Kurepay امکان می دهد تا به طور قانونی و بدون نگرانی در مورد دستورالعمل های CBN فعالیت کند.

خبر پیشنهادی:   SHIB برای پرداخت در دسامبر پذیرفته می شود - Altcoins Bitcoin News

نظر شما در مورد این داستان چیست؟ نظر خود را در بخش نظرات زیر به ما بگویید.

اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی دهد. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا