فوتبالورزشی

هشت نفر پس از مرگ اسطوره آرژانتین در سال 2020 با اتهامات قتل روبرو شدند

بر اساس حکمی که پس از تحقیقات در مورد مرگ اسطوره آرژانتینی منتشر شد، هشت نفری که دیگو مارادونا را معالجه کرده بودند، به اتهام قتل محاکمه خواهند شد.

یکی از رنگارنگ ترین شخصیت های فوتبال متاسفانه در نوامبر 2020 در سن 60 سالگی درگذشت.

گتی ایماژ

مارادونا در نوامبر 2020 بر اثر ایست قلبی درگذشت

مارادونا در سال های قبل از مرگش با مشکلات سلامتی زیادی دست و پنجه نرم کرده بود. او چند هفته قبل به دلیل هماتوم ساب دورال تحت عمل جراحی قرار گرفت و در پی ایست قلبی درگذشت.

دادستان ها اکنون ادعا می کنند که مرگ او در نتیجه ‘قصورات’ سرپرستان او بوده است.

در سند 236 صفحه‌ای که رویترز مشاهده کرده است، یک قاضی «رفتارهای – فعال یا غفلت – هر یک از متهمان را که منجر به تحقق نتیجه زیان‌بار شده و در تحقق آن مؤثر بوده است، زیر سؤال برده است».

در این حکم آمده است که هشت نفر شامل پزشکان، پرستاران و یک روانشناس که در زمان مرگ مارادونا در نوامبر 2020 از او مراقبت می کردند، مقصر «قتل ساده» هستند – اتهامی که به معنای قتل عمد است.

این اتهام بین هشت تا 25 سال زندان دارد.

دادستان ها تحقیق درباره شرایط مرگ ستاره سابق بارسلونا و ناپولی را آغاز کردند و برای جمع آوری شواهد به تعدادی از املاک یورش بردند.

مارادونا یکی از بهترین فوتبالیست های تمام دوران است

GETTY

مارادونا یکی از بهترین فوتبالیست های تمام دوران است


متهمانی که در این حکم نام برده شده اند، جراح مغز و اعصاب و پزشک شخصی مارادونا، لئوپولدو لوکه، روانپزشک آگوستینا کوساچوف، روانشناس کارلوس دیاز، پرستاران گیزلا مادرید و ریکاردو آلمیرون، رئیس آنها ماریانو پرونی، و پزشکان پدرو دی اسپانیا و نانسی فورلینی هستند.

همه آنها مسئولیت مرگ مارادونا را رد کرده اند و وکلای برخی از آنها خواستار رد پرونده آنها شده اند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا