ارز دیجیتالاقتصادی

هشدار صندوق بین المللی پول به السالوادور در مورد استفاده از بیت کوین به عنوان مناقصه قانونی پس از اعلام «شهر بیت کوین» – مقررات بیت کوین نیوز

صندوق بین المللی پول (IMF) به السالوادور نسبت به استفاده از بیت کوین به عنوان ارز قانونی به دلیل خطرات مختلف مرتبط با ارزهای دیجیتال هشدار داده است. این هشدار یک روز پس از آن صادر شد که نایب بوکله، رئیس جمهور سالوادور، برنامه خود را برای ساختن یک «شهر بیت کوین» با انرژی یک آتشفشان و تامین مالی اوراق قرضه بیت کوین اعلام کرد.

صندوق بین المللی پول می گوید السالوادور نباید از بیت کوین به عنوان مناقصه قانونی استفاده کند

صندوق بین المللی پول (IMF) روز دوشنبه به السالوادور هشدار داد که این کشور نباید از بیت کوین به عنوان ارز قانونی استفاده کند و به آن اشاره کرد که خطرات مختلف مرتبط با این ارز دیجیتال وجود دارد.

السالوادور اولین کشور در جهان است که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در کنار دلار آمریکا که برای دو دهه از آن استفاده کرده است، پذیرفته است. قانون بیت کوین این کشور در ماه سپتامبر اجرایی شد. علاوه بر این، السالوادور 1120 عدد خریداری کرده است بیت کوینبه گفته نایب بوکله، رئیس جمهور سالوادور.

صندوق بین المللی پول به طور مرتب مأموریت های ماده 4 را در کشورهای عضو انجام می دهد تا با مقامات دولتی قبل از درخواست آنها برای استفاده از منابع خود مشورت کند. صندوق بین المللی پول توضیح داد که برای السالوادور، «پذیرش بیت کوین به عنوان پول قانونی، مقررات و نظارت بر ارائه دهندگان خدمات بیت کوین، و کیف پول الکترونیکی Chivo نیز مورد بحث قرار گرفت».

صندوق بین‌المللی پول در «بیانیه پایانی کارکنان مأموریت ماده چهارم 2021» برای السالوادور دقیق:

با توجه به نوسانات بالای قیمت بیت کوین، استفاده از آن به عنوان یک مناقصه قانونی خطرات قابل توجهی برای حمایت از مصرف کننده، یکپارچگی مالی و ثبات مالی دارد. استفاده از آن همچنین منجر به بدهی های احتمالی مالی می شود. به دلیل این خطرات، بیت کوین نباید به عنوان پول قانونی استفاده شود.

صندوق بین‌المللی پول به توصیه «تقویت دامنه قانون بیت‌کوین» پرداخت و از السالوادور خواست تا «تنظیمات و نظارت بر اکوسیستم پرداخت جدید» را تقویت کند.

خبر پیشنهادی:   مطالعه محبوب ترین ارزهای رمزنگاری شده را با کاربران رسانه های اجتماعی روسی پیدا می کند - بیت کوین نیوز

بیانیه اخیر صندوق بین المللی پول یک روز پس از آن منتشر شد که رئیس جمهور بوکله برنامه ای را برای ساخت اولین شهر بیت کوینی جهان که از یک آتشفشان نیرو می گیرد و با اوراق قرضه بیت کوین تامین می شود، اعلام کرد. وی خاطرنشان کرد که در شهر بیت کوین هیچ مالیاتی جز مالیات بر ارزش افزوده (VAT) وجود نخواهد داشت.

صندوق بین‌المللی پول تصریح کرد: «برنامه‌های انتشار اوراق قرضه دولتی و استفاده از درآمد حاصل از آن برای خرید بیت‌کوین و طرح‌های زیرساختی که در 20 نوامبر اعلام شد، پس از پایان کار فنی مأموریت انجام شد و با مقامات مورد بحث قرار نگرفت.»

بوکله در مورد بیانیه صندوق بین المللی پول گفت:

اگرچه واضح است که ما در برخی موارد مانند پذیرش بیت کوین با هم موافق نیستیم، اما تحلیلی که از کشورمان می کند جالب است.

نظر شما در مورد توصیه صندوق بین المللی پول به السالوادور در مورد استفاده از بیت کوین به عنوان ارز قانونی چیست؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی دهد. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.

خبر پیشنهادی:   راه اندازی انجمن جدید کریپتو و بلاک چین در ایران – اخبار بیت کوین نیوز
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا