کار آفرینی و استارتاپ

همانطور که رکود به کریپتو می رسد، یک منبع سرمایه گذاری کلیدی استارت آپ ممکن است کند شود – TechCrunch

مهمانی تمام شد!

در حالی که سال 2021 چرخه سرمایه گذاری هنوز در حال رونق بود، هر بخش استارت آپی داغ بود. هر جغرافیایی رکوردهایی را ثبت کرد. بنیانگذاران برتر بودند، سرمایه‌گذاران خطرپذیر برای پرداخت قیمت‌های گزاف برای سهام استارت‌آپ‌ها صف کشیدند، و مدل‌های تجاری جدید شکوفا شدند.

اکنون، در نیمه راه سال 2022، ما شاهد بازگشت سختگیرانه به میانگین بوده ایم. به نظر می‌رسد که اکثر بخش‌های استارت‌آپ بیشتر مشغول هضم افراط‌های سال گذشته هستند تا حمله به آینده، در حالی که روند سرمایه‌گذاری استارت‌آپ‌های جغرافیایی معکوس شده است. حتی بیشتر از آن، آونگ قدرت نسبی به سمت سرمایه‌گذاران خطرپذیر برگشته و از بنیان‌گذاران فاصله گرفته است، قیمت‌های استارت‌آپ‌ها در حال کاهش است و برخی از ایده‌هایی که در سال 2021 حاکم بودند، در هم ریخته هستند.

شایان ذکر است که هیچ یک از اینها نباید غافلگیر کننده باشد. چرخه کسب و کار همیشه می چرخد

اما به یکباره چرخید. با نگاهی به گذشته، به نظر می‌رسد که حلقه بازخورد بین کاهش قیمت‌های بازار عمومی و کاهش فعالیت راه‌اندازی ابتدا در بازار نرم‌افزار ایجاد شد. شلیک کردن شرکت های SaaS در بازارهای عمومی منجر به عقب نشینی در سرعت سرمایه گذاری و قیمت استارت آپ های نرم افزاری شد. چیزی که امروزه هنوز در میان شرکت‌های فناوری نوپا با تمام بلوغ‌ها در حال هضم است.


صرافی استارتاپ ها، بازارها و پول را بررسی می کند.

آن را هر روز صبح در TechCrunch+ بخوانید یا هر شنبه خبرنامه The Exchange را دریافت کنید.


کریپتو مدت زمان بیشتری در دوره شادی خود باقی ماند. مطمئناً، سهام کوین‌بیس در سه ماهه اول مقداری از هوا از ارزش خود خارج شد، اما در اواخر ماه مارس ارزش صرافی ارزهای دیجیتال ایالات متحده هنوز حدود 40 میلیارد دلار بود. Coinbase با شروع سقوط سهام خود در آوریل، همچنان جایگاه خود را از دست می داد، اما همین اواخر در ماه مه، این ستون نوشته بود که «هیچکس به دنیای ارزهای دیجیتال نگفت که معاملات بزرگ استارتاپی دیگر به این تعداد زیاد نیستند.»

همانطور که رکود به کریپتو می رسد، یک منبع سرمایه گذاری کلیدی استارت آپ ممکن است کند شود - TechCrunchدرد رکود کنونی در بازار کریپتو به کندی آغاز شد، شاید به این دلیل که حوزه بلاک چین چیزی شبیه به اقتصاد موازی با اقتصادی است که هر روز با آن در تعامل هستیم. مطمئناً، آنها مستقیماً به هم مرتبط هستند، اما شاید نه به اندازه استارت آپ های سنتی و نزدک.

مهم نیست، دوره ای که به نظر می رسید شرکت های رمزنگاری قادر به اجتناب از رکود به سادگی با کار بر روی چشم انداز خود برای آینده بودند، به پایان رسیده است.

رشد، اخراج، M&A

چند هفته پیش، کوین بیس اعلام کرد که استخدام را متوقف می کند تا در اولویت های خود تجدید نظر کند. این به تنهایی یک شوک بود، زیرا این شرکت در سه ماهه اول سال مشغول افزایش سرمایه گذاری های فناوری خود بود. همانطور که این شرکت در گزارش درآمد سه ماهه اول آن در مورد ساختار هزینه آن:

هزینه های فناوری و توسعه 571 میلیون دلار بود که 24 درصد نسبت به سه ماهه چهارم افزایش داشت و ناشی از استخدام فنی مرتبط با سرمایه گذاری های مستمر ما در نوآوری محصول و زیرساخت پلت فرم بود.

حتی بیشتر از این، شرکت لحن ثابتی را تنظیم کرد و گفت که قصد دارد در حد منطقی هزینه کند:


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا