ارز دیجیتالاقتصادی

همه 5 میلیارد تن کوین استخراج شده در بلاک چین PoS TON


بنیاد TON، سازمانی که پروژه بلاک چین آغاز شده توسط تلگرام، بلاک چین TON را توسعه می دهد، روز سه شنبه به طور رسمی اعلام کرد که ماینرهای TON تون کوین نهایی را استخراج کرده اند.

آناتولی ماکوسوف، موسس بنیاد TON و توسعه‌دهنده اصلی آن در بیانیه‌ای به کوین تلگراف گفت: «ده‌ها هزار ماینر کل انتشار تون‌کوین را استخراج کرده‌اند که حدود 5 میلیارد توکن بود.» آخرین تون کوین استخراج شده او در 28 ژوئن خاطرنشان کرد.

پایان استخراج toncoin نقطه عطفی در توزیع TON است و دوران جدید آن را به عنوان یک بلاک چین کاملاً PoS آغاز می کند. بنیاد TON گفت: از این پس، تون‌کوین‌های جدید فقط از طریق اعتبارسنجی PoS وارد گردش می‌شوند. این منجر به کاهش هجوم کل تون‌کوین‌های جدید به شبکه تا حدود 75 درصد به سقف موجود 200000 توکن در روز می‌شود.

قیمت تن بلافاصله به این خبر واکنش نشان داده است. موج می زند 34 درصد در 24 ساعت گذشته بر اساس داده های CoinGecko، این توکن با قیمت 1.41 دلار معامله می شود.

نمودار قیمت هفت روزه TON. منبع: CoinGecko

طبق تعریف، اثبات سهام یا PoS، یک الگوریتم توافقی است که بسته به سهم اعتباردهنده در شبکه عمل می کند. الگوریتم PoS با اثبات کار یا PoW، الگوریتم اجماع اصلی ارزهای رمزپایه اصلی مانند بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) مخالف است، که بر اساس بلوک هایی است که از طریق قدرت محاسباتی ارائه شده توسط ماینرها تأیید شده است.

طبق وایت پیپر TON، زنجیره بلوکی آن استفاده می کند یک رویکرد PoS برای تولید بلوک های جدید. با این حال، زیرساخت منحصر به فرد آن به نوعی به ماینرها اجازه می دهد تا با استفاده از اجماع PoW نیز تون کوین تولید کنند، Makosov اظهار داشت:

بلاک چین TON همیشه اثبات سهام بوده است. نکته جدید این است که حتی در یک بلاک چین PoS می‌توان قراردادی هوشمند نوشت که بتوان آن را طبق اصول PoW استخراج کرد.

«اگر کل انتشار سکه بلاک چین را روی چنین قرارداد هوشمندی قرار دهید، یک بلاک چین PoS دریافت می کنید، اما با توزیع سکه ها به شکل استخراج. تا آنجا که ما می دانیم هیچ کس قبلاً این کار را انجام نداده است.

به گفته Makosov، شبکه فعلی TON در 15 نوامبر 2019 راه اندازی شد، در حالی که انتشار سکه در قراردادهای هوشمند قرار گرفت که می توانست در 7 ژوئیه 2020 استخراج شود. توکن ها عبارت بودند از قرار داده شده در قراردادهای هوشمند “بخشنده” ویژه، به هر کسی اجازه می دهد در استخراج شرکت کند. در یک پست رسمی که به تاریخچه استخراج TON اختصاص داده شده است، آمده است: «کاربران روزانه حدود 200000 تن استخراج می‌کنند».

مربوط: صندوق جدید 250 میلیون دلاری TONcoin ابزارهای DEX و NFT در بلاک چین TON را هدف قرار می دهد

در این پست آمده است: «ماینینگ بر روی بلاک چین اثبات سهام TON یک پدیده منحصر به فرد بود. و مجبور شد به دخالت خود در TON خاتمه دهد.