فوتبالورزشی

هند از سکوی فینال ربوده شده، مطمئن است که لبنان را در مسابقه مقام سوم شکست می دهد | اخبار فوتبال


هند که پس از شکست در ضربات پنالتی مقابل عراق در نیمه نهایی، دل شکسته اما سر بلند است، در دیدار روز یکشنبه در چیانگ مای (تایلند) در دیدار مقام سوم کینگز کاپ، به دنبال تسلط اخیر خود بر لبنان است.

بازیکنان فوتبال هند در ضربات پنالتی مقابل عراق

هند تنها 10 دقیقه تا ثبت اولین پیروزی خود مقابل عراق با رتبه بالاتر فاصله داشت، اما این کشور غرب آسیا با یک پنالتی قابل بحث به تساوی 2-2 رسید و سپس در دیدار نیمه نهایی با نتیجه 5-4 پیروز شد.

ایگور استیماچ، سرمربی تیم فوتبال هند، به دلیل “دزدیدن پیروزی” هند به داور به شدت انتقاد کرد. کاپیتان Gurpreet Singh Sandhu همچنین از پنالتی دقیقه 80 به نفع عراق انتقاد کرد که مهاجم آنها غضبان توسط دو مدافع هندی در داخل محوطه جریمه در جریان درگیری با توپ بالا فشرده شد.

هند، با این حال، اعتماد به نفس زیادی را از مبارزه پر شور با عراق رده 70 به دست خواهد آورد و تیم شماره 99 جهان استیماچ امیدوار است که مسابقات را با پیروزی امضا کند و در مکان سوم به پایان برسد.

هند و لبنان سه بار در این سال با یکدیگر بازی کرده بودند و تیم استیماچ دو بار پیروز شده است – هرچند یکی از طریق ضربات پنالتی در نیمه نهایی جام SAFF انجام شد.

در جام بین قاره ای در ژوئن، هند پس از تساوی 0-0 در مرحله لیگ، لبنان را در فینال 2-0 شکست داد.

بدون شک این بازی آسانی برای هند مقابل لبنان نخواهد بود، که در نیمه نهایی دیگر روز پنجشنبه به میزبان تایلند با نتیجه 1-2 شکست خورد، اما پسران استیماچ شانس خود را با توجه به موفقیت های اخیرشان در نظر خواهند گرفت.

هیچ چیز نمی تواند دو تیم را از نظر رده بندی فیفا از هم جدا کند زیرا هند در رده 99 و لبنان در رده 100 قرار دارند.

با وجود غیبت کاپیتان و مهاجم الهام بخش سونیل چتری، هندی ها در خط مقدم مقابل عراق کار قابل ستایشی انجام دادند. اولین گل هند توسط ماهش نائورم، پس از پاس درخشان سهل عبدالصمد، کاری در سطح جهانی بود.

هند در نیمه دوم نیمه اول در خط دفاعی بود اما در 45 دقیقه بعد مقابل عراقی‌هایی که قهرمان جام ملت‌های آسیا در سال 2017 بودند، به مصاف خود رفتند.

استیماچ پس از بازی عراق از طریق رسانه های اجتماعی گفته بود که زمانی می رسد که “حتی داوران نمی توانند مانع از پیروزی پسران من در چنین بازی هایی شوند”.

ساندو به نوبه خود از هم تیمی هایش خواست تا بر اساس عملکرد خود در برابر عراق پیشرفت کنند.

“هضم این نتیجه سخت است، ما می توانستیم بازی را ببریم. پنالتی دوم سوال برانگیز بود. اما ما خیلی بهتر از آن چیزی که مردم فکر می کردند انجام دادیم.”

ما فقط باید به خودمان ایمان داشته باشیم، کمی صبورتر و مثبت‌تر. همچنین باید مطمئن شویم که فرصت‌هایی را به حریفان نمی‌دهیم، حتی اگر به نظر می‌رسد چیزی خارج از کنترل ماست.»

هند پیش از این دو مقام سومی را در این مسابقات کسب کرده بود، از جمله آخرین مورد در سال 2019.

تایلند میزبان در این دیدار به مصاف عراق خواهد رفت.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا