ارز دیجیتالاقتصادی

هند لایحه ارزهای دیجیتال را فهرست می کند که باید در پارلمان تصویب شود – قانون رمزگذاری پیش از پایان سال پیش بینی می شود – مقررات بیت کوین نیوز

دولت هند یک لایحه ارز دیجیتال را فهرست کرده است که در جلسه آتی پارلمان که هفته آینده آغاز می شود، مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این لایحه به دنبال ممنوعیت ارزهای دیجیتال با برخی استثناء است. همچنین یک چارچوب تسهیل کننده برای روپیه دیجیتالی که توسط بانک رزرو هند (RBI) صادر می شود، ایجاد می کند.

دولت هند پیش از پایان سال برای تصویب قانون رمزنگاری اقدام می کند

طبق دستور کار قانونگذاری برای جلسه آتی که روز سه شنبه منتشر شد، دولت هند یک لایحه ارز دیجیتال را فهرست کرده است که قرار است در جلسه زمستانی لوک سبها، مجلس سفلی هند مورد بررسی قرار گیرد.

عنوان این لایحه «ارز رمزنگاری و مقررات لایحه رسمی ارز دیجیتال 2021» است. دولت انتظار دارد در همان جلسه مجلس که قرار است از روز دوشنبه 29 آبان آغاز و در 23 دسامبر به پایان برسد، معرفی و تصویب شود.

با توجه به توضیحات دولت، هدف این لایحه «ایجاد یک چارچوب تسهیل‌کننده برای ایجاد ارز دیجیتال رسمی است که توسط بانک مرکزی هند صادر می‌شود. این لایحه همچنین به دنبال ممنوعیت تمام ارزهای دیجیتال خصوصی در هند است، با این حال، استثنائات خاصی را برای ترویج فناوری اساسی ارزهای دیجیتال و کاربردهای آن مجاز می‌کند.

هند فهرستی از لایحه ارزهای رمزپایه را برای تصویب در پارلمان ارائه می دهد - قانون رمزگذاری قبل از پایان سال انتظار می رود
فهرست لایحه کریپتو در فهرست آزمایشی دولت هند از مشاغل قانونی که در جلسه آتی لوک سبها مورد بررسی قرار می گیرد. منبع: لوک سبها

این دومین باری است که دولت هند لایحه ارز دیجیتال را برای تصویب در پارلمان فهرست می کند. در ژانویه، دولت یک لایحه کریپتو برای جلسه بودجه فهرست کرد. با این حال، مورد توجه قرار نگرفت. عنوان لایحه و توضیحات ضمیمه آن برای جلسه زمستانی دقیقاً مشابه فهرست بودجه مجلس است.

Tanvi Ratna، مدیر عامل شرکت Policy 4.0، در مورد اخبار مربوط به لیست کردن صورتحساب کریپتو توسط دولت هند در روز سه شنبه اظهار نظر کرد:

بله، انتظار می رود که دولت در این جلسه خود قانون تصویب کند. با این حال، ممکن است یک قانون کامل نباشد.

وی افزود: احتمالاً سؤالات اجرایی و اجرایی فقط در جلسه بودجه مورد بحث قرار می گیرد.

خبر پیشنهادی:   راه اندازی انجمن جدید کریپتو و بلاک چین در ایران – اخبار بیت کوین نیوز

راتنا معتقد است که ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (بیت کوین) یا اتر (ETH) می تواند به شکلی مجاز باشد. وی با اشاره به اینکه معافیت هایی که ذکر می شود، معافیت هایی است که از طریق شهر گیفت انجام می شود.

کریپتوکارنسی های خصوصی سکه های حریم خصوصی نیستند بلکه ارزهای غیر روپیه ای هستند. انتظار می رود که برخی از سکه های اساسی مانند بیت کوین، ETH و غیره می تواند به شکلی مجاز باشد.

یک مقام ارشد دولتی روز سه شنبه به رویترز گفت که این طرح در نهایت ممنوعیت دارایی های رمزنگاری خصوصی است و در عین حال راه را برای ارز دیجیتال بانک مرکزی جدید (CBDC) هموار می کند.

RBI قبلاً گفته بود که روی روپیه دیجیتال کار می کند، که انتظار می رود در مراحل مختلف راه اندازی شود. بانک مرکزی بارها گفته است که نگرانی های عمده ای در مورد ارزهای دیجیتال دارد.

با این حال، از آنجایی که لایحه فعلی کریپتو علنی نشده است، کارشناسان هندی کریپتو از سرمایه گذاران خواسته اند که از فروش وحشتناک خودداری کنند.

تنها لایحه‌ای که علنی شده است، لایحه اصلی است که توسط کمیته بین‌وزارتی (IMC) به ریاست وزیر دارایی سابق سوهاش چاندرا گارگ تهیه شده است. عنوان این لایحه که در جولای 2019 منتشر شد، «ممنوعیت ارزهای دیجیتال و تنظیم لایحه رسمی ارزهای دیجیتال 2019» بود که با لایحه ای که برای بررسی در جلسه آتی مجلس ذکر شده تفاوت کمی دارد.

لایحه پیش‌نویس‌شده توسط کمیته Garg منسوخ شده است زیرا اکوسیستم کریپتو از زمان انتشار این لایحه به طور قابل توجهی تکامل یافته است. حتی خود گارگ اعتراف کرد که وقتی این لایحه تهیه شد، کریپتو بیشتر به عنوان یک ارز در نظر گرفته می شد تا یک دارایی. او اکنون معتقد است که دارایی های رمزنگاری باید تنظیم شود. وزیر دارایی سابق در ماه مه گفت: “قانون گذاری، کنترل ارزهای رمزنگاری شده، اما به دارایی های رمزنگاری اجازه دهید، خدمات کریپتو را تشویق کنید.”

خبر پیشنهادی:   SHIB برای پرداخت در دسامبر پذیرفته می شود - Altcoins Bitcoin News

هفته گذشته، نخست وزیر هند، نارندرا مودی، از همه کشورهای دموکراتیک خواست تا روی بیت کوین و ارزهای دیجیتال با یکدیگر همکاری کنند تا اطمینان حاصل کنند که آنها در دستان اشتباه قرار نخواهند گرفت. او همچنین ریاست یک جلسه جامع در مورد ارزهای دیجیتال را بر عهده داشت. علاوه بر این، کمیته دائمی پارلمان هند در امور مالی جلسه ای با نمایندگان صنعت کریپتو برگزار کرد.

برچسب ها در این داستان

ممنوعیت بیت کوین، ممنوعیت ارزهای رمزنگاری شده، هند، هند به بیت کوین اجازه می دهد، مقررات کریپتو هند، لایحه کریپتو هند، مقررات کریپتو هند، لوک سبها، پارلمان، سکه های حریم خصوصی، ارزهای دیجیتال خصوصی، مقررات ارزهای دیجیتال

آیا فکر می کنید هند ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتر را ممنوع خواهد کرد؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی دهد. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا