ارز دیجیتالاقتصادی

هکرهای کره شمالی سال گذشته 400 میلیون دلار ارز دیجیتال سرقت کردند – اتر 58 درصد از وجوه سرقت شده را تشکیل می دهد – اخبار بیت کوین نیوز

هکرهای کره شمالی سال گذشته در حداقل هفت حمله بزرگ به پلتفرم‌های کریپتو، ارزهای دیجیتال به ارزش حدود 400 میلیون دلار را سرقت کردند. شرکت تجزیه و تحلیل داده های بلاک چین Chainalysis می گوید: «تنها 20 درصد از وجوه دزدیده شده بیت کوین بود … و برای اولین بار، اتر با 58 درصد اکثریت وجوه دزدیده شده را به خود اختصاص داد.

هکرهای کره شمالی سال گذشته 400 میلیون دلار رمزنگاری سرقت کردند

پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین، Chainalysis، تحلیلی را در مورد هکرهای کره شمالی و دارایی های ارزهای دیجیتال غیرقانونی آنها منتشر کرد. این شرکت توضیح داد:

مجرمان سایبری کره شمالی در سال 2021 یک سال تبلیغاتی داشتند و حداقل هفت حمله به پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال انجام دادند که در سال گذشته نزدیک به 400 میلیون دلار دارایی دیجیتال استخراج کردند.

این شرکت توضیح داد: “این حملات عمدتا شرکت های سرمایه گذاری و صرافی های متمرکز را هدف قرار دادند.”

Chainalysis افزود: هکرها از فریب‌های فیشینگ، سوء استفاده از کد، بدافزار و مهندسی اجتماعی پیشرفته برای انتقال وجوه از کیف پول‌های داغ شرکت‌ها به آدرس‌های تحت کنترل جمهوری دموکراتیک خلق کره (DPRK) استفاده کردند و توضیح داد:

هنگامی که کره شمالی نگهبانی این وجوه را به دست آورد، آنها یک فرآیند شستشوی دقیق را برای پنهان کردن و پول نقد آغاز کردند.

Chainalysis اشاره کرد که “در سال 2021، فعالیت هک کره شمالی بار دیگر در حال افزایش بود. از سال 2020 تا 2021، تعداد هک های مرتبط با کره شمالی از چهار به هفت جهش کرد و ارزش استخراج شده از این هک ها 40 درصد افزایش یافت.

خبر پیشنهادی:   Web3 Gaming Metatheory با حمایت A16z، Pantera و FTX 24 میلیون دلار جمع آوری کرد – اخبار بیت کوین

هکرهای کره شمالی سال گذشته 400 میلیون دلار ارز دیجیتال سرقت کردند - اتر 58 درصد از وجوه سرقت شده را تشکیل می دهد - اخبار بیت کوین نیوز

این شرکت همچنین توضیح داد که بیت کوین اکنون کمتر از یک چهارم ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده توسط کره شمالی را تشکیل می دهد و افزود:

در سال 2021، تنها 20 درصد از وجوه دزدیده شده بیت کوین بود، در حالی که 22 درصد یا توکن های ERC-20 یا آلت کوین بودند. و برای اولین بار، اتر اکثریت وجوه دزدیده شده را با 58 درصد به خود اختصاص داد.

هکرهای کره شمالی سال گذشته 400 میلیون دلار ارز دیجیتال سرقت کردند - اتر 58 درصد از وجوه سرقت شده را تشکیل می دهد - اخبار بیت کوین نیوز

این شرکت نتیجه گیری کرد: «بیش از 65 درصد از وجوه دزدیده شده کره شمالی در سال جاری از طریق میکسرها شسته شده است، از 42 درصد در سال 2020 و 21 درصد در سال 2019، که نشان می دهد این عوامل تهدید هر سال رویکرد محتاطانه تری را در پیش گرفته اند.

نظر شما در مورد حملات کره شمالی به صرافی های ارزهای دیجیتال و سرقت 400 میلیون دلار ارز دیجیتال در سال گذشته چیست؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

هکرهای کره شمالی سال گذشته 400 میلیون دلار ارز دیجیتال سرقت کردند - اتر 58 درصد از وجوه سرقت شده را تشکیل می دهد - اخبار بیت کوین نیوز

کوین هلمز

کوین که دانشجوی اقتصاد اتریش بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون یک مبشر بوده است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی دهد. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا