کار آفرینی و استارتاپ

ورسل 150 میلیون دلار سری D جمع آوری می کند زیرا به دنبال ساخت یک پلت فرم توسعه انتها به انتها است – TechCrunch

همین چند ماه پیش، Vercel، شرکت پشت محبوب Next.js چارچوب برای توسعه دهندگان فرانت اند، یک دور سرمایه گذاری 102 میلیون دلاری سری C را اعلام کرد که ارزش آن را به 1.1 میلیارد دلار رساند. امروز، یک دور سری D 150 میلیون دلاری را اعلام می کند که ارزش آن را 2.5 میلیارد دلار می کند. دور، که مجموع سرمایه Vercel را به 313 میلیون دلار می رساند، توسط GGV Capital با مشارکت سرمایه گذاران فعلی Accel، Bedrock Capital، CRV، Geodesic Capital، Greenoaks Capital، GV، 8VC، Flex Capital، Latacora، Salesforce Ventures و Tiger Global هدایت شد. و همچنین سرمایه گذار جدید SV Angel.

Vercel در پیوند تعدادی از روندهای صنعت قرار دارد، اما شاید مهم‌تر از همه، بخشی از جنبش Jamstack است که سایت‌های سریع و ثابت را در اولویت قرار می‌دهد – اما با قابلیت‌های پویا کافی برای فعال کردن تجربیات مدرن و شخصی‌شده. تنها هفته گذشته بود که نتلیفای، بازیکن همکار ورسل در Jamstack، 105 میلیون دلار جمع آوری کرد، و من تعجب نخواهم کرد اگر در ماه های آینده شاهد چند دور دیگر در این فضا باشیم.

Vercel که از تلاش‌های منبع باز خود با ارائه یک پلتفرم بدون سرور میزبانی برای برنامه‌های فرانت‌اند درآمد کسب می‌کند، در ماه‌های گذشته شاهد رشد زیادی بود، به‌طوری‌که Next.js اکنون به ۲ میلیون نصب هفتگی npm و ترافیک در شبکه لبه‌اش افزایش یافته است. رشد 700 درصدی از آوریل 2020. اکنون بیش از 24 میلیارد درخواست را در شبکه خود ارائه می دهد.

ما قبلا یک سرمایه گذار بودیم. گلن سولومون، شریک مدیریت GGV، به من گفت: شرکت انتظارات بسیار بالایی را برای امسال برای خود در نظر گرفته بود – و آنها این انتظارات را از نقطه نظر برنامه مالی دور کردند. ما می‌توانستیم ببینیم که با جامعه Next.js، مدل کسب‌وکار Vercel چه اتفاقی می‌افتد و چگونه واقعاً با جامعه Next.js ترکیب می‌شود. تمام دنیا عاشق مفهوم رشد محصول محور هستند […]. در GGV، ما این شانس را داشتیم که با شرکت‌هایی مانند Square، Slack، HashiCorp و دیگران درگیر باشیم، این شرکت‌ها شرکت‌هایی هستند که در آنها واقعاً – حداقل برای مدتی – یک پویایی رشد مبتنی بر محصول وجود داشت که واقعاً کمک کرد. رشد منجنیق این همان چیزی است که در ورسل به طور عمده در حال حاضر در حال انجام است.

خبر پیشنهادی:   Energy Dome از CO2 برای ذخیره انرژی طولانی مدت انرژی خورشیدی استفاده می کند - TechCrunch

همانطور که یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Vercel، Guillermo Rauch اشاره کرد، جمع آوری یک دور جدید بودجه در حال حاضر “عملکردی از جاه طلبی های ما” بود. «اگر ما به Vercel به عنوان یک پلتفرم سرتاسر نگاه کنیم که در آن همه توسعه نرم‌افزار در وب اتفاق می‌افتد، از ایده گرفته تا تولید و دریافت تجزیه‌وتحلیل‌های شما در مورد آنچه در مرحله بعد باید بهبود یابد، تا ایده بعدی – قطعاً به آن نیاز داریم. [the funding]،” او گفت. “من فکر می کنم همسویی با GGV از ارزش های ما ناشی شده است. ما از طرفداران پر و پا قرص شعار آنها هستیم: “طول برو.” آنها طرفداران متن باز به عنوان این مدل جدید ایجاد شرکت های بسیار سودآور هستند. فکر می کنم این ترکیب وجود داشت و بعد مکانیک کارآمد بود. ما همه در مورد عملکرد در ورسل هستیم، بنابراین این مسابقه ساخته شده در بهشت ​​بود.

ورسل قصد دارد از بودجه جدید برای استخدام در تیم‌ها استفاده کند، اما به‌ویژه برای گسترش تلاش‌های خود برای ورود به بازار. Rauch همچنین خاطرنشان کرد که این شرکت در حال ساختن پلت فرم انتها به انتها خود به دنبال خریدهای استراتژیک است. Rauch به طور خاص اشاره کرد که Vercel در سال 2020 شروع به ساخت ویژگی های تجزیه و تحلیل بیشتری کرد که به این شرکت کمک کرد تا بُعد دیگری را فراتر از چارچوب و سرویس میزبانی خود به پلتفرم خود اضافه کند.

این تیم همچنین به دنبال بهبود گردش کار توسعه کلی برای توسعه دهندگان در پلتفرم خود است. با راه اندازی چک هاراوخ خاطرنشان کرد، اخیراً شروع به فشار بیشتر به این سمت کرده است، اما این تنها شروع است. او گفت: «این یکی دیگر از حوزه‌های منطقی سرمایه‌گذاری برای ما است. “ما زیاد می شنویم که چارچوب عالی است، میزبانی عالی است، اما گردش کاری که Vercel ارائه می دهد تفاوت را ایجاد می کند.”

خبر پیشنهادی:   MIT Future Founders Initiative مسابقه جایزه ای را برای ارتقای کارآفرینان زن در بیوتکنولوژی اعلام می کند | اخبار MIT


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا