فوتبالورزشی

وعده ناپولی برای پایان دادن به انتظار 32 ساله | اخبار فوتبال

اولتراهای ناپولی زمانی که اسطوره های باشگاهی مانند دریس مرتنز، کالیدو کولیبالی و لورنزو اینسینیه کنار گذاشته شدند، عصبانی شدند.

کسانی که به عنوان جانشین وارد شدند ناشناخته‌هایی بودند که سلسله مراتب باشگاه با دیدگاه لوچیانو اسپالتی، مدیر باشگاه احساس می‌کردند. از زمانی که Aurelio De Laurentis باشگاه را در سال 2004 خریداری کرد، پول هرگز برای ناپولی مشکل ساز نبوده است و آنها در طول سال ها خریدهای برجسته ای انجام داده اند. آنها برای تقویت خط حمله خود برای مدت کوتاهی با کریستیانو رونالدو نیز در ارتباط بودند. اما اسپالتی کنترل کامل تیمش را دوست دارد و در گذشته روابط صمیمانه ای با بازیکنان سالخورده ای مانند فرانچسکو توتی، اسطوره آ اس رم نداشته است.

بنابراین، تعمیرات اساسی آغاز شد. خوویچا کواراتسخلیا وینگر گرجستانی با تنها 10 میلیون یورو از دینامو باتومی خریداری شد، کیم مین جائه مدافع میانی 18 میلیون یورویی از فنرباغچه، جاکومو راسپادوری مهاجم ایتالیایی، جیووانی سیمونه مهاجم و تانگوی ندومبله هافبک قرضی از تیم سانگولوی آمریکایی جذب شدند. ، هلاس ورونا و تاتنهام. ایده این بود که تیم را با پاهای جوان تازه کنیم، و اکثر بازیکنان بین 21 تا 27 سال دارند. مارتنز، کولیبالی و اینسینیه بالای 30 سال داشتند.

با شروع آماده سازی تیم برای فصل 2022-23 سری آ، اعتراض ها تشدید شد. اما با گذشت 13 بازی از فصل، این حریف خاموش شده و ناپولی شکست ناپذیر با 38 امتیاز در صدر جدول رده بندی قرار دارد – آنها 12 بازی از 14 بازی را برده اند و 8 امتیاز از میلان جلوتر هستند – و اولین اسکودتو خود را از زمان رهبری دیگو مارادونا هدف قرار داده اند. آنها در سال های 1987 و 1990 تنها قهرمانی خود در لیگ داخلی را به دست آوردند. آنها در گروه خود در لیگ قهرمانان اروپا نیز صدرنشین شدند و در مرحله یک شانزدهم نهایی به مصاف آینتراخت فرانکفورت خواهند رفت.

موفقیت آنها در اوایل فصل مبتنی بر اعتقاد تیم جوان به سبک مربیگری اسپالتی است که بر حفظ مالکیت توپ، حمله مداوم و ضربه زدن به حریف از هر دو جناح تمرکز دارد.

سرمربی ایتالیایی اگرچه خیلی دور از ذهن نیست. «شما در ماه مه یا ژوئن یا آگوست عناوین کسب می کنید – هر زمان که فصل تمام شود. ما باید بدون هیچ فرضی و بدون اینکه خودمان را به عنوان پدیده حمل کنیم، پاهایمان را روی زمین نگه داریم. ما به خوردن ساندویچ‌هایمان در قطار ادامه می‌دهیم و باید مانند یک رکورددار قدیمی خودمان را شفاف نگه داریم.»

ثابت ماندن اسپالتی علیرغم بالارفتن تیم از این واقعیت ناشی می شود که ناپولی در گذشته شانس های خود را به باد داده است. حتی کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که با پیشرفت فصل، اسپالتی با سرنوشتی مشابه والتر ماتزاری و مائوریتزیو ساری روبرو خواهد شد، که نزدیک به قهرمانی در سری آ بودند اما موفق نشدند.

برخی از بازیکنان هستند که می توانند به بازنویسی آن فیلمنامه های ناامید کننده کمک کنند.

کواراتسخلیا، 21 ساله، یک ملک داغ در فوتبال اروپا است، در حال حاضر 8 گل و 10 پاس گل در تمام رقابت ها به ثبت رسانده است و لقب “کوارادونا” را به خود اختصاص داده است، ادای احترام نهایی از طرف هواداران ناپولی که اسطوره آرژانتینی را می ستایند.

شروع درخشان کیم کره ای باعث شد ناپولی کولیبالی کاریزماتیک را در مرکز دفاع از دست ندهد. راسپادوری و سیمونه که در بین مهاجمان نخبه نیستند، هنوز نقش پشتیبانی را به خوبی ایفا کرده اند و در تمام رقابت ها 11 گل به ثمر رسانده اند.

بزرگترین دستاورد برای ناپولی بازگشت به آمادگی باشگاه با رکورد دو فصل پیش، ویکتور اوسیمن است. این بازیکن نیجریه ای در این فصل به پرواز در آمده است و یک شراکت مرگبار با Kvaratskhelia ایجاد کرده است. او در حال حاضر 9 گل، از جمله 5 گل در دو بازی اخیر سری آ به ثمر رسانده است.

سپس مشارکت کنندگان خاموشی هستند که کار عالی انجام داده اند. مدافع راست و کاپیتان جیووانی دی لورنزو از جلو هدایت می کند، هافبک های دفاعی آندره فرانک زامبو آنگویسا و استانیسلاو لوبوتکا همکاری خوبی در مرکز پارک داشته اند و امیر رحمانی حمایت خوبی برای کیم بوده است.

ناپولی بیشترین گل را در سری آ به ثمر رسانده است و پیش از این برابر میلان، آ اس رم، آتالانتا و لاتزیو در لیگ پیروز شده است. اما آزمون واقعی آنها این است که چگونه کمپین را به پایان برسانند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا