فوتبالورزشی

ونگر برای کمک به هند در ساخت سیستم پیشاهنگی فوتبال مبتنی بر داده | اخبار فوتبال

چهار ماه پس از به عهده گرفتن مسئولیت فدراسیون فوتبال هند (AIFF)، رئیس کالیان چاوبی و دبیرکل شاجی پرابهاکاران، روز شنبه نقشه راه فوتبال هند را ارائه کردند.

این ارائه 94 اسلایدی با عنوان “چشم انداز 2047” مسیری را برای فوتبال هند برای تبدیل شدن به یک نیروی مسلط در آسیا تا صدمین سال استقلال این کشور تعیین می کند. اهداف شامل صعود به چهار لیگ برتر آسیا، داشتن یکی از سه لیگ برتر قاره و تولید یک بازیکن ستاره در بازی مردان و زنان است.

همچنین بخوانید | ستاره سابق منچستریونایتد: برونو فرناندز فقط می تواند بدون کریستیانو رونالدو اجرا کند

در میان 11 حوزه اصلی شناسایی شده توسط فدراسیون – که نمادی از تعداد بازیکنان در یک زمین فوتبال است – بیشترین تاکید بر “شناسایی و توسعه استعدادها” بود. AIFF اعلام کرد که آرسن ونگر، سرمربی سابق آرسنال شخصاً زمانی را برای ایجاد یک سیستم جستجوی مبتنی بر داده برای تیم ملی اختصاص خواهد داد.

ونگر قبلاً کار اعضای تیمش را برای آمدن به هند محول کرده است. ما می توانیم طرح توسعه استعدادها را تا فوریه در هند آغاز کنیم، که به ما کمک می کند بازیکنان بیشتری پیدا کنیم. قرار است با کمک فیفا روی این پروژه کار کنیم. پرابهاکاران در جریان یک تعامل رسانه ای در اینجا گفت: ما بازیکنان را بر اساس مبنای علمی جستجو خواهیم کرد.

ونگر که آرسنال را در طول سال های 1996 تا 2018 به سه عنوان قهرمانی در لیگ برتر رساند، اکنون رئیس توسعه جهانی فوتبال فیفا است. مدیران AIFF گفتند که جزئیات بیشتری از دخالت ونگر در ماه آینده ارائه خواهند کرد.

پرابهاکاران در توضیح اینکه چگونه رویکرد آنها توسط داده ها دیکته می شود، گفت: «رویکرد مبتنی بر داده بسیار جامع است. مخصوص بازیکنان نخواهد بود. همه جنبه های فوتبال را تحت تاثیر قرار خواهد داد. به این ترتیب می توانیم به تصمیم درستی برسیم. داده یعنی عینیت. اما در حال حاضر، ما داده ها را با خود نداریم. ما باید ساختار مناسبی را در جای خود قرار دهیم تا به داده ها دسترسی داشته باشیم.»

روند AIFF به شش برنامه استراتژیک چهار ساله تقسیم شده است. دوره تا سال 2026 اولین چرخه را تشکیل می دهد.

چاوبی، که بایچونگ بوتیا را شکست داد و در ماه سپتامبر ریاست جمهوری را برعهده گرفت، بر نیاز به توسعه یک فلسفه فوتبال ملی تاکید کرد.

به جای اینکه همانطور که یک مربی خارجی – چه از کرواسی، برزیل یا انگلیس – به ما بگوید و سبک خود را تغییر دهیم، بازی کنیم، باید فلسفه خود را داشته باشیم. ساختار فیزیکی، شرایط آب و هوایی و میانگین وزن بدن ما متفاوت است. ما نمی توانیم مانند اروپایی ها یا آفریقایی ها بازی کنیم. چاوبی، دروازه بان سابق، گفت: ما باید بفهمیم که با بازیکنانی که در اختیار داریم چه کاری می توانیم انجام دهیم.

ما باید استعداد را فراتر از چند ایالت رشد دهیم. فقط بنگال، گوا و کرالا تا حد زیادی بازیکنان تیم ملی را تولید می کنند. نباید اینطور باشد. فوتبال در همه جای هند بازی می شود. ما باید بازیکنان بیشتری از جاهای دیگر داشته باشیم.»

تصمیم قابل توجه هیئت جدید این بود که پیشنهاد هند برای میزبانی جام ملت های آسیا 2027 را پس بگیرد. به نظر می رسد که این تغییری نسبت به دولت قبلی به رهبری پرافول پاتل است که به دنبال برگزاری رویدادهای خیمه شب بازی بود. هند میزبان جام جهانی مردان زیر 17 سال در سال 2017 و جام جهانی زیر 17 سال زنان در سال 2022 بود. پرابهاکاران گفت که میزبانی این رویداد قاره ای با اهداف آنها مطابقت نداشت.

ما نمی خواهیم به گذشته نگاه کنیم. اما در استراتژی ما، میزبانی چنین رویدادی یک تمرکز نیست. با نقشه راه ما همخوانی دارد. در مورد میزبانی رویدادهای بزرگ در حال حاضر چیزی نگفته ایم. شاید در آینده، ما ممکن است آن را بررسی کنیم،” پرابهاکاران گفت.منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا