ارز دیجیتالاقتصادی

وکیل یونانی می گوید در بحبوحه جنگ روسیه در اوکراین وینیک در ایالات متحده گروگان خواهد بود – بیت کوین نیوز

به گفته وکیل یونانی وی، اپراتور ادعایی صرافی BTC-e، الکساندر وینیک، در صورت استرداد به ایالات متحده، به دلیل درگیری‌های جاری در اوکراین، به «گروگان» تبدیل خواهد شد. فرانسه احتمالاً به زودی روس را به یونان باز می‌گرداند و زوئی کنستانتوپولو در تلاش است تا از انتقال بعدی او به بازداشت آمریکا جلوگیری کند.

دفاع یونانی الکساندر وینیک با استرداد او به ایالات متحده مبارزه می کند

انتظار می رود دادگاهی در فرانسه هفته آینده بازگرداندن الکساندر وینیک، پولشویی محکوم به یونان را تایید کند. مقامات یونانی این شهروند روس را در سال 2017 دستگیر کردند و دو سال بعد به فرانسه تحویل دادند و در آنجا نیز به سرقت هویت و اخاذی متهم شد. او اکنون با در نظر گرفتن مدت زمان بازداشت قبل از محاکمه، حکم پنج ساله خود را در آنجا سپری کرده است.

وینیک در تسالونیکی دستگیر شد، جایی که به همراه خانواده اش برای تعطیلات به آنجا آمد، با حکمی از ایالات متحده، جایی که او همچنین متهم به پولشویی حداقل 4 میلیارد دلار از طریق صرافی بدنام BTC-e، از جمله پول حاصل از هک Mt Gox است. دادستان های آمریکایی او را به همکاری با اطلاعات روسیه نیز مظنون می دانند.

یونان قبل از اعزام او به فرانسه، با تصمیم وزیر دادگستری وقت کوستاس سیاراس، استرداد او به آمریکا را تایید کرد. تیم دفاعی وینیک اکنون نگران است که به زودی پس از بازگشت وی به کشور، او به ایالات متحده منتقل شود.

وکیل یونانی او، رئیس سابق پارلمان، زوئی کنستانتوپولو، تلاش کرده است تا از این اتفاق جلوگیری کند. او هشدار داد که در ایالات متحده، متخصص IT 43 ساله روسی عملاً به “گروگان” درگیری ژئوپلیتیکی حول تهاجم روسیه به اوکراین تبدیل خواهد شد.

روزنامه معتبر یونانی کاتیمرینی در گزارشی که اخیرا منتشر شده فاش کرد، کنستانتوپولو همچنین با استرداد به آمریکا به دلایل بشردوستانه مخالف است. همسر وینیک در سال 2020 درگذشت و آنها دو پسر دارند که اکنون 8 و 11 ساله هستند که بدون پدر و مادر بزرگ می شوند.

در ماه جاری، مقامات ایالات متحده درخواست خود برای دریافت مستقیم روسیه از فرانسه را پس گرفتند. با این حال، به گفته وکیل فرانسوی او فردریک بلوت، این صرفا یک “مانور فریبکارانه” است که در واقع به منظور تسریع در استرداد وی از طریق یونان است، جایی که درخواست ایالات متحده قبلاً تایید شده است.

مقامات مسکو همچنین به طور رسمی از یونان و فرانسه خواستند الکساندر وینیک را به روسیه تحویل دهند، جایی که او به جنایات دیگری متهم است. این کارآفرین رمزارز زندانی در موارد قبلی تمایل خود را برای بازگشت به کشور خود و مواجهه با عدالت در آنجا ابراز کرده است.

برچسب ها در این داستان

الکساندر وینیک، دستگیری، BTC-e، درگیری، رمزنگاری، صرافی رمزنگاری، ارزهای دیجیتال، ارز دیجیتال، صرافی، استرداد، فرانسه، فرانسه، یونان، یونانی، پولشویی، کوه گوکس، اپراتور، درخواست، روسی، جمله، اوکراین، اوکراین، وینیک، جنگ

آیا فکر می کنید یونان الکساندر وینیک را پس از تحویل گرفتن توسط فرانسه به ایالات متحده مسترد خواهد کرد؟ انتظارات خود را در مورد این پرونده در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

وکیل یونانی می گوید در بحبوحه جنگ روسیه در اوکراین وینیک در ایالات متحده گروگان خواهد بود - بیت کوین نیوز

لوبومیر تاسف

لوبومیر تاسف روزنامه‌نگاری از اروپای شرقی است که از فن‌آوری آگاه است و این جمله هیچنز را دوست دارد: «نویسنده بودن چیزی است که من هستم، نه کاری که انجام می‌دهم». علاوه بر رمزنگاری، بلاک چین و فین‌تک، سیاست بین‌المللی و اقتصاد دو منبع الهام دیگر هستند.

اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons، سفارت روسیه در یونان

سلب مسئولیت: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی کند. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر یک از محتوا، کالاها یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا