ارز دیجیتالاقتصادی

پس از بحران FTX، تعهد Proof-of-Reserve بایننس پشتیبانی می‌شود


پس از بحران نقدینگی و خرید صرافی ارزهای دیجیتال FTX، Changpeng “CZ” Zhao، مدیر عامل بایننس گفت صرافی او به زودی یک سیستم حسابرسی اثبات ذخایر را راه اندازی می کند تا امکان تأیید دارایی های دیجیتال آن را فراهم کند.

در یک پست توییتر در 8 نوامبر، ژائو متعهد شد که مکانیزم اثبات ذخیره را در بایننس برای ارائه “شفافیت کامل” از طریق استفاده از Merkle Trees – یک ساختار داده ای که برای رمزگذاری داده های بلاک چین به طور کارآمدتر و ایمن تر استفاده می کند، اجرا کند.

حسابرسی اثبات ذخیره معمولاً توسط یک شخص ثالث مستقل انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که دارایی های نگهدار طبق ادعای مالکیت دارند.

قصد مدیر عامل بایننس برای اجرای Proof-of-Reserves پس از آن صورت گرفت که بایننس با خرید صرافی ارزهای دیجیتال رقیب FTX در 8 نوامبر، شایعه شده بود که علیرغم رد ادعاهای مدیر عامل، Sam Bankman-Fried، در آستانه سقوط قرار دارد.

https://www.youtube.com/watch?v=7-FTQ-fqRSQ

کوین تلگراف با بایننس تماس گرفت تا تأیید کند که آیا صرافی اجرای سیستم اثبات ذخیره را آغاز کرده است یا خیر، اما بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.

سرگئی نظروف، مدیر عامل چین لینک، دیدگاه خود را در 8 نوامبر در توییتی بیان کرد که یک مکانیسم اثبات ذخایر مبتنی بر رمزنگاری می‌تواند سرمایه‌گذاران را با تصویر واضح‌تری از وضعیت پرداخت بدهی یک محل معاملاتی یا شرکت مالی ترسیم کند و «در حال تبدیل شدن به جدید است. استاندارد صنعت.”

در همین حال، صرافی کریپتو کراکن قبلاً اجرا شده است «رویه حسابداری رمزنگاری پیشرفته» آن به کاربران اجازه می‌دهد تا موجودی رمز خود را از فوریه 2022 تأیید کنند.

صرافی کریپتو OKX نیز اعلام کرد برنامه‌هایش برای راه‌اندازی یک سیستم حسابرسی Proof-of-Reserves مبتنی بر درخت Merkle در یک پست توییتر در 8 نوامبر – چیزی که آنها آن را “گامی مهم” در ایجاد “اعتماد پایه” در صنعت می‌دانند.

مربوط: خرید FTX بایننس به عنوان حرکت شطرنج توسط جامعه کریپتو تلقی می شود

ایده ممیزی‌های Proof-of-Reserve بیشتر با حمایت تقریباً کامل جامعه توییتر همراه شد و چهره‌های صنعت کریپتو در حرکت توسط Binance تأثیرگذار بودند.

مجری پادکست The Daily Gwei آنتونی ساسانو و بنیانگذار صرافی رمزنگاری منبع باز ShapeShift اریک وورهیس هر دو پیشنهادی Proof-of-Reserves قبلاً در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ادغام شده و توسط قراردادهای هوشمند خودکار شده است.

رایان سلکیس، بنیانگذار پلتفرم اطلاعاتی بازار کریپتو مساری، کارها را یک قدم جلوتر برد و استدلال کرد که قانونگذاران باید توجه خود را به تمرکز بر بازیگران متمرکزتر در صنعت معطوف کنند.

اما همه موافق نبودند. آنتونیو جولیانو، بنیانگذار پلتفرم معاملاتی مشتقات رمزنگاری dYdX، استدلال می‌کند که اثبات ذخیره، تمام اطلاعات لازم برای تأیید دارایی‌های صرافی را فاش نمی‌کند.