دانش و فناوریموبایل و تبلت

پشتیبانی از کلید عبور گوگل کروم به حذف رمزهای عبور کمک می کند


(Pocket-lint) – Google Chrome اکنون از کلیدهای عبور پشتیبانی می کند، مانع دیگری را برای ورود از بین می برد و به اینترنت کمک می کند تا هرچه بیشتر به دنیای بدون رمز عبور نزدیک شود.

در حالی که گوگل قبلاً پشتیبانی از کلید عبور را به Chrome Canary اضافه کرده بود، این ویژگی اکنون در Chrome Stable M108 در دسترس است و در را برای افراد بیشتری برای استفاده از گزینه امنیتی جدید باز می کند.

کلیدهای عبور جایگزین ایمن تری برای رمزهای عبوری هستند که نمی توان از آنها استفاده کرد، به این معنی که در صورت به خطر افتادن یک حساب کاربری، احتمال کمتری وجود دارد که باعث نقض امنیتی بزرگ شوند. علاوه بر این، رخنه های سرور و نشت های دیگر نمی توانند رمز عبور شما را از بین ببرند، در حالی که رمزهای عبور می توانند و در گذشته به این طریق به خطر بیفتند. هر رمز عبور برای ایمنی بیشتر نیز در دستگاه ذخیره می شود.

ویدیوی روز جیبی

گوگل اولین کسی نیست که از کلیدهای عبور پشتیبانی می کند و یک استاندارد کامل در اطراف آنها وجود دارد. اما با افزودن پشتیبانی در کروم، فوراً در را برای کاربران بیشتری باز می‌کند که در غیر این صورت ممکن است در مورد کلیدهای عبور یاد نگرفته باشند. و پس از راه‌اندازی، کاربران Chrome می‌توانند رمز عبور خود را نیز به‌طور خودکار پر کنند.

گوگل می گوید که پشتیبانی از کلید عبور جدید در ویندوز 11، macOS و اندروید در دسترس است.

همه اینها البته خبر خوبی است، اما همه آن چیزی نیست که مردم از کلیدهای عبور استفاده کنند. توسعه دهندگان وب هنوز نیاز دارند که پشتیبانی را به وب سایت ها و خدمات خود اضافه کنند، چیزی که بیشتر و بیشتر در حال رخ دادن است.

نوشته الیور هاسلم.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا