کار آفرینی و استارتاپ

پلتفرم جدید سرمایه‌گذاری اجتماعی برای بازتاب استراتژی‌های سرمایه‌گذاری آن‌ها از تأثیرگذاران استفاده کنید • TechCrunch

اگر می خواهید به همان روشی که تأثیرگذاران فین تک سرمایه گذاری کنید، از جمله آستین هانکویتس، WOLF Financial، بریانا ناوا و پاتریک منگ انجام دادن، دنبال کردن می تواند به شما در انجام آن کمک کند.

پلتفرم جدید سرمایه گذاری اجتماعی به کاربران امکان می دهد مشترک فید مالی یک سازنده شوند و یک سبد سرمایه گذاری راه اندازی کنند که استراتژی سرمایه گذاری آن شخص خاص را تقلید می کند. و با رشد شبکه سازندگان فالو، کاربران می‌توانند برای ایجاد تنوع بهتر در مجموعه‌های خود، مشترک سازندگان دیگری شوند.

سرمایه گذاری اجتماعی مفهوم جدیدی نیست. به گفته منینگ فیلد، مدیرعامل فالو، Coinbase، Robinhood، eToro، Shares و Public.com همگی این کار را انجام می دهند و حدود 50 میلیون نفر را دنبال می کنند که مشتاق سرمایه گذاری خرده فروشی هستند.

او به TechCrunch گفت: «اندازه بازار بزرگ است. “بزرگترین رقیب ما اینرسی است. 57 درصد از مردم پولی در بازار نمی گذارند. ما سهم بازار را از هیچ یک از آنها نمی‌دزدیم، بلکه در عوض با افراد جدید آشنا می‌شویم و آنها را وارد بازی می‌کنیم.”

پیدایش فالو بخشی از انکوباتور و فیلد اتمی است که دید فرزندانش چگونه با رسانه های اجتماعی درگیر هستند. سابقه فیلد در امور مالی است و اخیراً به عنوان مدیر اجرایی Acorns و مدیر عامل شرکت های تحت نظارت Acorns بوده است. او همچنین با JP Morgan Chase بود، جایی که او توسعه محصول را برای خرده‌فروشی و کسب‌وکارهای کارتی Chase رهبری کرد و کارت‌هایی مانند Chase Sapphire را ایجاد کرد.

فیلد گفت: “من نحوه تعامل فرزندانم با جهان، به ویژه رسانه های اجتماعی و افراد تاثیرگذار را تماشا می کردم.” برای من بسیار جالب بود که ببینم آیا می‌توانید کسب‌وکاری را حول افراد تأثیرگذار در خدمات مالی، به‌ویژه در سرمایه‌گذاری ایجاد کنید.

او متوجه شد که برخی از فناوری ها و موانع نظارتی برای سرمایه گذاری اجتماعی وجود دارد، به همین دلیل است که او معتقد است بسیاری از آنها موفق نبوده اند. با این حال، او «احساس می‌کرد که مشکلی است که ارزش حل کردن را دارد» اگر به ارتباط بخش جدیدی از جوانان با سرمایه‌گذاری کمک کند.

فیلد در سال 2021 Acorns را ترک کرد و فالو را با بنجامین بنجامین راپاپورت، مایلز کول و دنی ایونز، که شرکت را در Atomic تأسیس کردند، شروع کرد، جایی که او همچنین به عنوان رئیس بازار سرمایه فعالیت می کند.

امروز، آنها رسماً شرکت را با گروهی متشکل از 25 اینفلوئنسر راه‌اندازی می‌کنند که شرکت آنها را «رهبران» می‌نامد، پس از جمع‌آوری 9 میلیون دلار بودجه جدید با حمایت از Atomic، Uncork Capital و Vera Equity. رهبران معمولاً پایگاه های فالوور گسترده ای در TikTok، Instagram و YouTube دارند.

کاربران فالو یک اشتراک ماهانه تعیین شده توسط Leaders را می پردازند که در حال حاضر از 1.99 تا 19.99 دلار متغیر است و سپس از محتوای انحصاری و اجرای معاملات سبد سرمایه گذاری اینفلوئنسرهای مورد علاقه خود در حساب های سرمایه گذاری Follow Registered Investment Advisor با استفاده از ویژگی آن به نام SuperFollow بهره مند می شوند.

از آن به بعد، هر زمان که اینفلوئنسر حرکت جدیدی داشته باشد، نمونه کارها در چند ثانیه همگام می شود. این شرکت از این اشتراک ها درآمد کسب خواهد کرد، اما فیلد گفت که اکثر درآمد به سازنده تعلق خواهد گرفت.

فرآیند بررسی اختصاصی این شرکت، استراتژی‌های سرمایه‌گذاری رهبران را از طریق داده‌های کارگزاری آن‌ها ارزیابی می‌کند و سابقه رفتار مسئولانه رسانه‌های اجتماعی آن‌ها را بررسی می‌کند تا مطمئن شود پیام‌های اجتماعی آن‌ها با فعالیت سرمایه‌گذاری‌شان همخوانی دارد. علاوه بر 25 رهبر، فیلد می گوید که 40 نفر دیگر نیز در خط لوله هستند.

یکی از راه‌هایی که فیلد می‌گوید فالو خود را از سایر پلت‌فرم‌های سرمایه‌گذاری اجتماعی متمایز می‌کند این است که یک مشاور سرمایه‌گذاری است و می‌تواند ادعا کند که «اولین پلتفرم سرمایه‌گذاری اجتماعی برای کپی خودکار معاملات برای سهام ایالات متحده برای مشتریان آمریکایی است». او این را واجد شرایط می داند زیرا سایر شرکت ها مانند eToro معاملات را خودکار می کنند، اما برای ارزهای دیجیتال و خارج از ایالات متحده

فیلد سرمایه جدید را در توسعه محصول و استخدام اضافی به کار خواهد گرفت. با راه اندازی این پلتفرم امروز، او انتظار دارد که ببیند هنگام تجزیه و تحلیل داده ها، کجا آن را درست و کجا اشتباه کرده اند.

او گفت اکنون زمان مناسبی برای Follow است، جایی که دو سال پیش، بخش اینفلوئنسر به اندازه کافی بزرگ نبود. با این حال، از طریق همه‌گیری جهانی و با تقویت محرک‌های دولتی، تأثیرگذاران فین‌تک مخاطبان زیادی ایجاد کرده‌اند.

او افزود: “ما شاهد صدمه زدن و اشتباهات جوانان بودیم، بنابراین برای من ضروری بود که دنبال کنم.” زمانی که بازارها افت می کنند، زمان خوبی برای شروع است. سهام در حال حاضر به فروش می رسد، بنابراین شما می توانید شروع به ریزش کنید.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا