فوتبالورزشی

پله در بلندترین قبرستان عمودی جهان استراحت می کند | اخبار فوتبال

پله فوتبالیستی بود که مانند هیچ کس دیگری نبود، و آخرین محل استراحت او نیز استثنایی خواهد بود: یک استادیوم بزرگ با چمن مصنوعی در بلندترین قبرستان عمودی جهان.

این بزرگ فوتبال برزیل که مراسم تشییع جنازه‌اش هفته گذشته پس از مرگش در سن 82 سالگی برگزار شد، 19 سال پیش مقبره‌اش را در داخل قبرستان یادبود جهانی، بلند مرتبه‌ای که رکورد جهانی گینس را برای بلندترین قبرستان روی زمین دارد، خرید.

این گورستان که در سانتوس، شهر بندری جنوب شرقی، جایی که «شاه» بیشتر دوران داستانی خود را در آن بازی کرد، واقع شده است، مساحت کلی 40000 متر مربع (430000 فوت مربع) دارد و دارای یک رستوران 24 ساعته، کلیسای کوچک، موزه اتومبیل، یک استخر کوچک ماهی و یک پرنده.

مقبره 200 متر مربعی پله که در طبقه اول قرار دارد، مانند یک استادیوم فوتبال تزئین می شود و بدن مومیایی شده او در تابوتی که در وسط زمین چمن مصنوعی قرار دارد و با تصاویر طلایی از دوران شکوه او احاطه شده است، قرار می گیرد. قبرستان گفت.

ادسون آرانتس دو ناسیمنتو – نام واقعی پله – آشکارا در مورد محل استراحت برنامه ریزی شده خود صحبت کرده بود و در سال 2003 گفت که او این مکان را دوست دارد زیرا “شبیه قبرستان نیست” و به او احساس “صلح و آرامش معنوی می دهد”. “

این ساختمان سفید چشمگیر توسط تاجر فقید آرژانتینی خوزه سالومون آلتستوت طراحی شد که در سال 1983 به این پروژه دست یافت.

این گورستان که به طور رسمی در سال 1991 افتتاح شد، در مجموع دارای 18000 فضای آرامگاه است و اولین گورستان عمودی در جهان است که فضایی برای مقبره ها فراهم می کند.

وب‌سایت این گورستان می‌گوید مراجعین مجازند «فضایی تزئین‌شده» در مقبره‌های خود ایجاد کنند، که حتی می‌تواند شامل مکان‌های استراحت داخلی برای عزاداران باشد.

پدر، خاله، برادر و دختر فقید پله و همچنین آنتونیو ویلسون هونوریو، ملقب به کوتینیو، هم تیمی او در سانتوس اف سی در دهه 1960 در همان مکان دفن شده اند.

این گورستان در فاصله ای دورتر از استادیوم ویلا بلمیرو سانتوس قرار دارد، جایی که پله برای اولین بار به عنوان یک پدیده 15 ساله جهان را خیره کرد و در راه به ثمر رساندن رکورد 1281 گل حرفه ای و تبدیل شدن به تنها بازیکنی در تاریخ که سه جام جهانی را برده است.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا