فوتبالورزشی

پوزش فدراسیون فوتبال اسپانیا به دلیل “رفتار غیرقابل قبول” رئیس روبیالس | اخبار فوتبال


فدراسیون فوتبال اسپانیا روز سه‌شنبه «صمیمانه‌ترین عذرخواهی» خود را به دلیل «رفتار کاملاً غیرقابل قبول» رئیس‌جمهور تعلیق شده لوئیس روبیالس به دلیل بوسه اجباری او بر روی یک بازیکن جام جهانی زنان ارسال کرد.

جنیفر هرموسو اسپانیایی با لوئیس روبیالس رئیس فدراسیون فوتبال سلطنتی اسپانیا بعد از بازی جشن گرفت (رویترز)

RFEF در بیانیه ای اعلام کرد که “صمیمانه ترین عذرخواهی خود را برای رفتار کاملا غیرقابل قبول بالاترین نماینده سازمانی خود در جریان فینال جام جهانی فوتبال زنان 2023 و در لحظات پس از آن” ابراز کرد.

روبیالس، 46 ساله، هنگامی که به زور جنی هرموسو، هافبک اسپانیایی را در مراسم مدال بوسید، خشم جهانی را برانگیخت، پس از اینکه اسپانیا در 20 اوت جام جهانی زنان در سیدنی را شکست داد و انگلیس را شکست داد.

او توسط فیفا تعلیق شده است تا تحقیقات انجام شود، اما از استعفا خودداری کرده است و از این بوسه به عنوان “فقط یک نوک زدن” دفاع می کند که ادعا می کند توافقی بوده است.

اما هرموسو گفت که اینطور نیست و این باعث شده او احساس “قربانی یک حمله” را داشته باشد.

RFEF در عذرخواهی فیفا، یوفا و به ویژه بازیکنان اسپانیا گفت: “خسارت وارد شده به فوتبال اسپانیا، به ورزش اسپانیا، به جامعه اسپانیا و به ارزش های فوتبال و ورزش در کل بسیار زیاد بوده است.” تیم ملی بانوان».

اظهارات روبیالس پس از حادثه “نامناسب و بی معنی” بود و “وضعیت RFEF نبود” که از ناراحتی ایجاد شده “غمگین و شرمنده” بود.

این فدراسیون که در ابتدا به دلیل عدم درخواست استعفای روبیالس تا هشت روز پس از این حادثه مورد انتقاد قرار گرفت، گفت که تحقیقاتی را در مورد اقدامات او آغاز کرده است تا “اطمینان حاصل شود که چنین رفتاری تکرار نمی شود”.

همچنین متعهد به انجام “بازنگری کامل کلیه سیاست ها و رویه های سازمان” شده و متعهد شده است “در روزهای آینده مجموعه کاملی از اقدامات برای بهبود مدیریت فدراسیون فوتبال اسپانیا و ترمیم تا حد امکان ارائه کند. ، خسارت وارده».منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا