محیط زیستاکو سیستم

پیشنهاد تشکیل کمیته بحران ، پیش‌بینی توفان سنگین از چابهار تا تنگه هرمز و تشکیل امواج با ارتفاع 6 متر

به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری عجم، معدود پسنده با اشاره به نقل از سازمان هواشناسی در رابطه وقوع توفان در سواحل مکران تا تنگه هرمز توضیح بخشید: از روز آدینه 9 مهرماه توفان معدود نظیری آحاد سواحل مکران از چابهار تا تنگه هرمز را دربرمی‌گیرد.

او افزود: این توفان از لحاظ توان نادر‌نظیر میباشد و پیش‌بینی میشود امواج با طول بیشتراز ۶ متر ساخت نماید.

مدیرکل حفاظت و ایمنی دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تأکید کرد:‌ در حوزه امکانات دریایی،‌ صیادی و بندری، توشه جانور در بنادر و تشکیل داد و سازها به طبع به‌این هشدار بدون شوخی دقت خواهد شد.

پسنده با تأکید بر اینکه این توفان معدود‌نظیر تا دو شنبه ۱۲ مهر در‌این بخش ها دریایی و بندری ادامه داراست، اعلام‌کرد: این توفان هم دریا و هم بندر را زیر‌تأثیر قرار میدهد و حتی مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی به من سفارش بخشید که از امروز کمیته معضل در‌این‌باره صورت بگیرد.

براین اساس گزا‌رش طبق پیش‌بینی پنج روزه هواشناسی دریایی عمان و خلیج عجم در تاریخ ‌۶ مهر‌، میانه روز آدینه ارتقاء تلاطم و سرعت باد در فراساحل و حاشیه دریا بخش ها شرقی دریای عمان حدس می شود و شنبه ۱۰ مهر همگی سواحل استان سیستان و بلوچستان را ذیل تاثیر قرار می دهد و موقعیت دریا توفانی پیش‌بینی می‌گردد، درین راستا انتظار وقوع امواج بیشتراز ۶ متر در‌این بخشها را خوا هیم داشت.

روز یک شنبه نیز بخش ها ساحلی و فراساحل استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان در دریای عمان نیز پایین تاثیر خواهد بود که طول امواج در‌این روز در سواحل تا ۶ متر و در فراساحل به بیش تر از ۷ متر نیز میرسد و وضعیت توفانی بودن دریا تا ظهر دو‌شنبه ۱۲ مهر ادامه خواهد داشت.

پیشنهاد گردیده‌است هر سیرتکامل عمل و تردد دریایی با انجام ممنونیت و رعایت محدودیت‌ها و اتخاذ تمهیدات موردنیاز اجرا پذیرد.‌

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا