ارز دیجیتالاقتصادی

پیشنهاد سرجیو ماسا، نامزد ریاست جمهوری آرژانتین، استفاده از بلاک چین برای نظارت بر امور مالی دولتسرجیو ماسا، نامزد ریاست جمهوری و وزیر اقتصاد، پیشنهاد کرده است که سیستمی را توسعه دهد که به شهروندان اجازه می دهد امور مالی دولتی را با استفاده از فناوری بلاک چین در آرژانتین کنترل و نظارت کنند. در یک گردهمایی تبلیغاتی اخیر ریاست جمهوری، او اعلام کرد که آرژانتینی ها “باید بتوانند حساب های دولتی را با تلفن های همراه خود کنترل کنند” و با بودجه ملی تعامل دارند.

سرجیو ماسا درباره نظارت بلاک چین برای حساب های دولتی در آرژانتین بحث می کند

سرجیو ماسا، نامزد ریاست جمهوری و وزیر اقتصاد آرژانتین، اجرای یک سیستم مبتنی بر بلاک چین را برای نظارت بر حساب های دولتی و اجرای بودجه ملی پیشنهاد کرد. ماسا اعلام کرد که این سیستم به نفع شهروندان و کشور خواهد بود و با در دسترس قرار دادن این داده ها در اختیار مردم، شفافیت هزینه ها و درآمدها را افزایش می دهد.

در یک تجمع، ماسا اظهار داشت:

ما در عصر ارتباطات زندگی می کنیم. من می خواهم هر آرژانتینی بتواند حساب های دولتی را به صورت آنلاین از طریق تلفن همراه خود کنترل کند. بنابراین هر یک از آرژانتینی ها در تعامل با دولت، زنجیره بلوکی خود را دارند.

علاوه بر این، ماسا تأکید کرد که این پیشنهاد در چارچوب ساخت مرحله جدیدی از دولت ملی است که در آن «اخلاق، درستی، مبارزه با فساد، کنترل هزینه‌ها و شفافیت» بخشی از دستور کار دولت آتی او خواهد بود.

شفافیت در مخارج بودجه

ماسا مکانیزمی را برای ایجاد قرارداد بین دولت آرژانتین و شرکت‌هایی که کار بودجه دولتی را با استفاده از این سیستم بلاک چین انجام می‌دهند، توضیح داد.

او توضیح داد:

در این طرح که دولت باید علاوه بر مکانیزم درخواست کور بین طرف قرارداد و طرف قرارداد داشته باشد، باید تاریخ پرداخت معینی در فرآیند مناقصه، در فرآیند قرارداد و در فرآیند اعطا وجود داشته باشد.

او فناوری بلاک چین را ستود و به این نتیجه رسید که به قراردادهای دولتی قابلیت ردیابی و اطمینان می دهد و به کنترل هزینه های عمومی کمک می کند.

ماسا که در دور دوم انتخابات در 19 نوامبر با آزادیخواه خاویر مایلی روبرو خواهد شد، همچنین ایجاد یک ارز دیجیتال ملی را پیشنهاد کرده است که بخشی از طرحی برای رساندن اقتصاد به کانال‌های رسمی همراه با طرح کاهش مالیات است.

یکی دیگر از برنامه های او استفاده از گاز طبیعی Vaca Muerta، یکی از بزرگترین میادین نفتی در کشور، برای استخراج بیت کوین است. در مصاحبه اخیر، او اظهار داشت که از این ایده به دلیل “کاهش انتشار کربن” این فعالیت حمایت می کند.

نظر شما در مورد پیشنهاد سرجیو ماسا برای توسعه یک سیستم مبتنی بر بلاک چین برای نظارت بر هزینه های بودجه در آرژانتین چیست؟ ما را در بخش نظرات زیر بگویید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا