اروپا و آمریکابین الملل

چالش واکسیناسیون دولت بایدن ؛ شکایت ارتش آمریکا

به گزارش روز چهارشنبه پرتو نیوز، نشریه آمریکایی «واشنگتن تایمز» با انتشار این خبر نوشت: برخی از سربازان، کارمندان و پیمانکاران دولتی ارتش آمریکا شکایتی دسته جمعی علیه دستور واکسیناسیون جو بایدن رئیس جمهور آمریکا ارائه کردند. به چالش کشیده شده است. برخی ملاحظات از جمله بهانه های شرعی آنها رعایت نشد و مورد توجه قرار نگرفت.

این سازمان نوشت که ارتش ایالات متحده، از جمله نیروی دریایی و تفنگداران دریایی آن، معتقد است که دستورات دولت بایدن حقوق قانونی آن، به ویژه اولین متمم قانون اساسی ایالات متحده را نادیده می گیرد و این رابطه با حمایت از آزادی مذهبی به چالش کشیده شده است.

واشنگتن تایمز افزود که این پرونده به قاضی استیون دی. استیون دی. مریدی که توسط دولت بوش برای حضور در دادگاه منطقه فلوریدا منصوب شده است، ارسال شده است.

به گفته واشنگتن تایمز، نیروی دریایی ایالات متحده و سایر اعضای نیروی دریایی ایالات متحده باید قبل از 28 نوامبر 2021 واکسینه شوند و ارتش و نیروی هوایی ایالات متحده باید قبل از 15 دسامبر واکسینه شوند. (15 دسامبر) و اعضای گارد ساحلی و کارکنان فدرال ایالات متحده باید واکسن جدید تاج را قبل از 22 نوامبر دریافت کنند.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده از 46.49 میلیون نفر فراتر رفته است که از این تعداد 759000 نفر بر اثر کووید-19 جان خود را از دست داده اند. این کشور همچنان بزرگترین مرکز شیوع این ویروس در جهان است.

**۱۳۰۲*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا