کار آفرینی و استارتاپ

چرا دن لوئیس کاروان انتظار دارد حمل و نقل دیجیتال در طول سال به جریان اصلی تبدیل شود – TechCrunch

“صنعت به گونه‌ای دیگر قرارداد خواهد داشت”

دن لوئیس، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت حمل و نقل دیجیتال کاروان، شرکت خود را راه اندازی نکرد زیرا اشتیاق عمیق و پایدار به حمل و نقل باری داشت. حداقل نه در ابتدا.

این مدیر اجرایی دارای سابقه مشاوره در زمینه استراتژی و مدیریت است که در توسعه محصول برای شرکت های برتر فناوری مانند گوگل و آمازون پیشرفت کرده است. اما وقتی اشتیاق تاسیس یک شرکت به او جلب شد، در مورد صنایع جذب پول در جهان تحقیق کرد و سپس با استفاده از AngelList متوجه شد که چند شرکت در تلاش برای ایجاد اختلال در این صنایع هستند.

جستجوی او هزاران شرکت را به دست آورد که در صنایع مختلف از مخابرات و مد گرفته تا بازی های ویدیویی و غذا کار می کردند. سالانه میلیاردها دلار برای حمل و نقل کامیون هزینه می شد، اما کمتر از 30 استارتاپ به این حوزه علاقه نشان دادند.

لوئیس به TechCrunch گفت: “من یک فرصت بزرگ دیدم و افراد کمی دنبال آن می روند.”


TechCrunch+ فروش روز یادبود دارد. شما می توانید 50٪ در اشتراک های سالانه برای مدت زمان محدود صرفه جویی کنید.


لوئیس و گرانت گودیل در سال 2015 شرکت Convoy را تأسیس کردند و از آن زمان به بعد، یک سری سرمایه گذاران برجسته را به خدمت گرفتند. چند سال پس از تأسیس کاروان، در یک چرخش مهم وقایع، این شرکت سری B خود را از صندوق تداوم YC Combinator تأمین کرد، صندوقی که معمولاً برای شرکت‌های مرحله اولیه تخصیص داده می‌شد.

اخیراً، Convoy یک سری E به ارزش 260 میلیون دلار به رهبری بیلی گیفورد و تی رو پرایس تضمین کرد که ارزش شرکت را به 3.8 میلیارد دلار رساند. تا به امروز، این شرکت تقریباً یک میلیارد دلار جمع آوری کرده است تا پلتفرم خود را که شبکه چندپاره حمل‌کننده، حامل و کارگزار در سراسر ایالات متحده را به هم متصل می‌کند، افزایش دهد.

سرعت یکی از ویژگی‌های بزرگ ساخت یک استارت‌آپ است، و همچنین یکی از ویژگی‌های بزرگ رقیق نشدن است، زیرا می‌توانید پیشرفت بسیار زیادی را نشان دهید و سپس بر اساس آن ارزش‌گذاری بالاتری داشته باشید. دن لوئیس، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل کاروان

ما با لوئیس به گفتگو نشستیم تا در مورد اهمیت وسواس مشتری هنگام راه اندازی یک شرکت صحبت کنیم، چرا بسته های غرامت در روزهای اولیه می تواند به شما کمک کند تا از کاهش بیش از حد شرکت خود در جمع آوری سرمایه های آینده جلوگیری کنید، و اینکه چگونه برای مصالحه هایی که انجام می دهید حد و مرز تعیین کنید. به عنوان یک بنیانگذار خواهد شد.

مصاحبه زیر، که برای اختصار و وضوح ویرایش شده است، بخشی از یک مجموعه در حال انجام است که بر بنیانگذاران در بخش حمل و نقل تمرکز دارد.

TC: سرمایه گذاری YC در سری B شما قابل توجه بود، زیرا کاروان در آن زمان خارج از محدوده شرکت های سبد سرمایه گذاری Continuity Fund بود. به نظر شما چه چیزی باعث برجسته شدن کاروان شده است؟

لوئیس: فرهنگ YC واقعاً کنجکاو است، بنابراین آنها احساس نمی کردند که نیازی به ماندن در یک مسیر خاص دارند، به خصوص با صندوق تداوم، که برای شرکت های مرحله اولیه رشد طراحی شده بود. وقتی همدیگر را دیدیم، فکر می‌کنم موفقیت فقط یک داستان منحصر به فرد بود. مردم معمولاً متوجه نمی شوند که صنعت حمل و نقل چقدر پراکنده، چقدر بزرگ و چقدر آفلاین است. بنابراین YC به این به عنوان یک بازی مخرب بزرگ نگاه کرد.

ما از کار با آنها هیجان زده بودیم زیرا آنها یک انکوباتور و شتاب دهنده هستند، بنابراین کل سیستم آنها برای کمک به مؤسسان برای موفقیت طراحی شده است. آن‌ها برنامه‌های بی‌نظیری داشتند که به ما کمک کرد تا موفق شویم و رشد کنیم که در آن زمان هرگز از سرمایه‌گذاران دیگر ندیده بودم.

شما اشاره کردید که یک راه خوب برای تصمیم گیری در مورد مسیر یک استارتاپ، مقایسه صنایعی است که در آنها پول زیادی وجود دارد با شرکت هایی که سعی در ایجاد اختلال در آن صنایع دارند. آیا هنوز روش خوبی است؟

به نظر من واقعاً روش خوبی است. جالب است که فهرستی از صنایع بکشیم و بفهمیم چقدر پول در آن صنایع خرج شده است و سپس ببینیم چند شرکت به دنبال آن صنایع هستند. AngelList یک منبع عالی برای یافتن جدیدترین و نوآورترین شرکت هایی است که به دنبال این فضاها هستند.

قبل از اینکه شرکت را راه اندازی کنم، این مقاله را در Quora نوشتم که در فضای مجازی منتشر شد توسط فوربس منتشر شد. این پاسخی بود به این سوال: چگونه یک ایده استارت آپی داشته باشیم. من این نظریه واقعاً گسترده را نوشتم، اساساً یک کتاب بازی. بنابراین وقتی می‌خواستم شرکت خودم را راه‌اندازی کنم، فکر می‌کردم باید غذای سگ خودم را بخورم. من برگشتم و از فرآیند خودم استفاده کردم و اکنون می توانم بگویم که معتبر است زیرا کار می کند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا