ارز دیجیتالاقتصادی

چرا قیمت Dogecoin امروز افزایش یافته است؟


Dogecoin (DOGE) بخشی از سود روزانه عظیم خود را در 4 آوریل جبران کرد زیرا سرمایه گذاران در مورد معنای پشت آخرین شیرین کاری مرموز ایلان ماسک حدس می زدند.

ایلان ماسک دوج کوین را تا 30 درصد افزایش داد

توییتر متعلق به ماسک در چیزی که به نظر می‌رسد یک شوخی اول آوریل باشد، لوگوی رسمی پرنده آبی خود را به تقلید از نماد Dogecoin تغییر داد – یک سگ شیبا اینو که در میم‌های ویروسی نمایش داده می‌شود. بعداً، ماسک با انتشار یک توئیت، تغییرات را به رسمیت شناخت.

در طول سال‌ها، ماسک با توییت‌های مرموز خود بر بازار Dogecoin تأثیر گذاشته است. این سرمایه‌گذار میلیاردر خود را «دوج‌پدر» می‌نامد و قبلاً در مورد چشم‌انداز اضافه کردن گزینه پرداخت DOGE برای خدمات اشتراک توییتر بحث کرده است.

سرمایه گذاری های دیگر او، تسلا و اسپیس ایکس، قبلاً DOGE را برای محصولات تجاری خود می پذیرند.

Dogecoin پس از توییت ماسک در 3 آوریل تقریباً 33 درصد افزایش یافت و به 0.104 دلار رسید، که بالاترین سطح آن از دسامبر 2022 است. قیمت DOGE از آن زمان تا کنون بخشی از سود خود را کاهش داده است و به پایین ترین سطح 0.092 دلار رسیده است.

نمودار قیمت روزانه DOGE/USD. منبع: TradingView

جالب اینجاست که DOGE پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه وکلای ماسک به دنبال پایان دادن به شکایت ۲۵۸ میلیارد دلاری علیه او به اتهام افزایش قیمت‌های Dogecoin هستند، منتشر شد.

در ژوئیه 2022، شاکی ماسک را به دستکاری قیمت‌های DOGE با استفاده از حضور گسترده‌اش در رسانه‌های اجتماعی، از جمله حضور در برنامه Saturday Night Live متهم کرد.، که به افزایش قیمت Dogecoin “بیش از 36000٪ در دو سال” کمک کرد و پس از آن سقوط کرد.

قیمت DOGE بعدی چیست؟

از دیدگاه فنی، Dogecoin پس از آزمایش یک منطقه فروش قوی (بنفش) به عنوان مقاومت، که در زیر نشان داده شده است، به عقب نشینی کوتاه مدت نگاه می کند. همچنین، شاخص قدرت نسبی روزانه DOGE (RSI) وارد منطقه اشباع خرید خود شده است که چشم انداز اصلاح آن را در روزهای آینده افزایش می دهد.

چرا قیمت Dogecoin امروز افزایش یافته است؟
نمودار قیمت روزانه DOGE/USD. منبع: TradingView

در نتیجه، یک سناریوی عقب‌نشینی DOGE می‌تواند آن را به سمت 0.089 دلار به عنوان هدف نزولی بعدی خود در آوریل کاهش دهد که 10 درصد از قیمت‌های فعلی کمتر است. این سطح هدف در طول روند صعودی ژانویه و فوریه اوایل سال جاری به عنوان مقاومت عمل کرده است.

مربوط: قیمت بیت کوین پس از شایعات دستگیری CZ افزایش یافت زیرا معامله گران به دنبال 30 هزار دلار بعدی هستند

علاوه بر این، بسته شدن قاطع زیر 0.089 دلار می‌تواند 0.08 دلار را به عنوان هدف نزولی بعدی تا آوریل یا می در نظر بگیرد. این سطح که حدود 20 درصد از قیمت‌های فعلی کاهش یافته است، به عنوان پشتیبان در مرحله اصلاح فوریه تا مارس عمل کرد و همزمان با حمایت چند ماهه DOGE خط روند صعودی بود.

برعکس، تحلیلگر مستقل Crypto Kaleo معتقد است که Dogecoin در بلندمدت نزدیک به 125٪ افزایش می یابد، زیرا به بالاتر از مقاومت خط روند نزولی طولانی مدت نزدیک می شود.

چرا قیمت Dogecoin امروز افزایش یافته است؟
نمودار قیمت هفتگی DOGE/USD. منبع: TradingView/Crypto Kaleo

او می گوید: «وقتی DOGE بالاتر از روند نزولی HTF در اینجا قرار می گیرد، من فکر می کنم 0.25 دلار یک هدف معقول است. گفت.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.