کار آفرینی و استارتاپ

چرا هر دو نه؟ • TechCrunch

خوش آمدید به TechCrunch Exchange، یک خبرنامه هفتگی استارت آپ ها و بازارها. این از ستون روزانه TechCrunch+ الهام گرفته شده است، جایی که نام خود را دریافت می کند. هر شنبه آن را در صندوق ورودی خود می خواهید؟ اینجا ثبت نام کنید.

اخیر گزارش OpenView-Chargebee 2022 داشته است معیارهای SaaS به عنوان تمرکز آن، اما در انتقال موضوعی که در مورد آن کنجکاو بودم نیز لمس کردم: آزمایش‌های معکوس، یک مدل قیمت‌گذاری که به شرکت‌های SaaS حد وسطی بین رایگان و آزمایش‌های رایگان ارائه می‌دهد. بیایید کاوش کنیم. – آنا

یک انتخاب باینری؟

از آنجایی که بیشتر شرکت‌های SaaS رشد مبتنی بر محصول (PLG) را اتخاذ می‌کنند، یک روش فروش که در آن تبدیل‌های کاربر به جای تیم فروش توسط خود محصول انجام می‌شود، بنیان‌گذاران اغلب با یک معضل مدل قیمت‌گذاری مواجه می‌شوند. اگر استارت‌آپ آن‌ها مدل فریمیوم را انتخاب کند، اکثر کاربران هرگز مزه ویژگی‌های ممتاز رزرو شده برای کاربران پولی را نخواهند دید. اما اگر این شرکت یک دوره آزمایشی رایگان با زمان محدود ارائه دهد، کاربرانی که در پایان آن دوره مشتری نمی شوند ممکن است برای همیشه از بین بروند.

مزایا و معایب بسیاری برای فریمیوم و آزمایش‌های رایگان وجود دارد.

همانطور که شریک OpenView، Kyle Poyar به من گفت، «مدل‌های فریمیوم تمایل به جذب بیشتر و ثبت نام بیشتر برای محصول شما دارند، برای مثال، در حالی که نسخه‌های آزمایشی رایگان ثبت‌نام کمتری دارند اما نرخ تبدیل بالاتری از رایگان به پولی دارند».

پویار گفت در نتیجه، بنیانگذاران اغلب فکر می کنند که با یک انتخاب دوتایی روبرو هستند. در یک مصاحبهAirtable سر رشد لورین ایسفورد به او گفت که این دو انتخاب اغلب به عنوان اولویت رشد کاربر (با فریمیوم) یا افزایش درآمد (با آزمایش‌های رایگان) در نظر گرفته می‌شوند.

پویار، با این حال، فکر نمی‌کند که فریمیوم در مقابل آزمایش‌های رایگان تنها جایگزین باشد. برای اینکه شرکت‌ها بهترین‌ها را از هر دو دنیا دریافت کنند، او و OpenView از مدل آزمایشی معکوس حمایت می‌کنند که نمونه آن Airtable است. اما آزمایش‌های معکوس درباره چیست و آیا برای همه است؟

روانشناسی 101
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا