ارز دیجیتالاقتصادی

چشم انداز بازار: ابزار CME Fedwatch به افزایش احتمال افزایش نرخ در ژوئن اشاره می کندبا توجه به ابزار CME Group Fedwatch در روز پنجشنبه، احتمال افزایش 51 درصدی نرخ بهره در جلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در 14 ژوئن، 51 درصد بود. همین دو هفته پیش، ابزار Fedwatch احتمال کمی را نشان داد. نرخ وجوه فدرال به 5.50 درصد در ماه آینده خواهد رسید. روز بعد در روز جمعه، ابزار Fedwatch اکنون 37.7٪ شانس را نشان می دهد.

از شانس کم تا احتمال زیاد: ابزار Fedwatch شانس بالاتری برای افزایش نرخ در ژوئن را نشان می دهد

تا همین اواخر، بسیاری از سرمایه گذاران و تحلیلگران بازار معتقد بودند که احتمال افزایش نرخ بهره بانک مرکزی توسط فدرال رزرو آمریکا در ماه ژوئن بسیار کم است. به نظر می رسد که FOMC که قرار بود در 14 ژوئن 2023 تشکیل جلسه دهد، فقط یک احتمال 20.1 درصد بر اساس داده های ابزار CME Fedwatch در 9 می، اجرای یک افزایش یک چهارم امتیازی.

ابزار Fedwatch از قیمت‌های قرارداد آتی استفاده می‌کند تا احتمال تخمینی تعدیل نرخ بهره را که توسط فدرال رزرو آمریکا قبل از تصمیم‌گیری رسمی تعیین می‌شود، ارائه دهد. تا 14 مه 2023، شانس افزایش نرخ حتی به 15.5 درصد کاهش یافت و احتمال 84.5 درصدی برای ثابت ماندن نرخ وجوه فدرال باقی ماند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، نکاتی مبنی بر اینکه فدرال رزرو ممکن است در نشست آتی FOMC در ژوئن متوقف شود، افزایش نرخ بهره را متوقف کرده است. جدیدترین افزایش نرخ ها، افزایش ۲۵ واحد پایه (bps) در ۳ مه اتفاق افتاد که دهمین افزایش متوالی از مارس ۲۰۲۲ را نشان می دهد.

علیرغم تأکید بر استحکام و انعطاف پذیری سیستم بانکی ایالات متحده، FOMC امکان تعدیل سیاست های «مناسب» بیشتر را تأیید کرد. با جهش به امروز در 25 می، بررسی داده های ابزار Fedwatch نشان می دهد که احتمال 51 درصد افزایش 25bps در 14 ژوئن رخ می دهد.

در روز پنجشنبه، این ابزار تقریباً 49 درصد شانس ثابت ماندن نرخ ها را نشان داد. در حالی که ابزار Fedwatch دارای سابقه ای از دقت است، چند شکاک به آن اشاره کرده اند موارد نادر زمانی که آن را علامت را از دست داد. همچنین شایان ذکر است که پیش‌بینی‌های ابزار Fedwatch می‌تواند با نزدیک‌تر شدن جلسات FOMC بانک مرکزی نوسان داشته باشد. پیش‌بینی ابزار Fedwatch در روز پنجشنبه به دنبال اظهارات اخیر افزایش نرخ از سوی جیمی دیمون، رئیس JPMorgan Chase است.

در جریان رویداد روز سرمایه‌گذار بانک، دیمون با اطمینان به تحلیل‌گران گفت که منطقی است پیش‌بینی نرخ‌های بالاتر رو به جلو پیش‌بینی شود. اگرچه او به طور مشخص به نشست 14 ژوئن اشاره نکرد، اما احتمال افزایش نرخ تا 6 تا 7 درصد را تصدیق کرد.

در حال حاضر، نرخ وجوه فدرال 5-5.25 درصد است که بالاترین حد خود را در نزدیک به 16 سال گذشته نشان می دهد. پاول، در کنفرانس مطبوعاتی که در 3 می برگزار شد، به مفهوم اوج نرخ بهره پرداخت و گفت که «ممکن است دور نباشیم» و حتی پیشنهاد کرد که «احتمالاً حتی در آن سطح هستیم». به دنبال رقم 51 درصدی ثبت شده در روز پنجشنبه، روز بعد، احتمال افزایش 25 واحدی در ثانیه وجود دارد. به 37.7 درصد کاهش یافت.

پیش بینی شما در مورد احتمال افزایش نرخ بهره در ژوئن چیست؟ دیدگاه ها و نظرات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا