فوتبالورزشی

چه کسی با پشتوانه اعداد جایگزین مناسبی برای یورگن کلوپ در لیورپول است؟ | اخبار فوتبال


یورگن کلوپ در پایان فصل لیورپول را ترک می کند و بحث ها در مورد اینکه چه کسی جانشین او خواهد شد آغاز شده است.

یورگن کلوپ، سرمربی آلمانی لیورپول روی خط تماس با حرکات اشاره می کند. (AFP)

کلوپ در لیورپول اقامت نسبتاً افسانه‌ای داشته است. از زمان پیوستن به باشگاه در سال 2015 حتی یک جام قابل توجه وجود ندارد که او نبرده باشد.

هندوستان تایمز – سریعترین منبع شما برای اخبار فوری! الان بخوان.

او سرپرستی لیورپول را برعهده داشت تا به خشکسالی 30 ساله آنها در لیگ برتر در فصل 20-2019 پایان دهد. در دوران لیگ برتر، او قرمزها را به اولین قهرمانی لیگ رساند. فصل قبل از آن او قهرمان لیگ قهرمانان اروپا نیز شده بود.

با تمام نیت و مقاصد، این کلوپ بود که لیورپول را از مردگان بازگرداند. هواداران لیورپول از اینکه فصل جاری آخرین فصل آلمانی در آنفیلد خواهد بود ناراحت و ناراحت هستند و بسیاری از آنها معتقدند که او غیرقابل جایگزین است.

با این حال، Carteret Analytics از تخصص داده‌های خود استفاده کرده است تا نام‌هایی را پیدا کند که پس از کناره‌گیری کلوپ می‌توانند برای قرمزها مناسب باشند.

Carteret از هفت معیار زیر استفاده کرده است: دستیابی به هدف، هوش استراتژیک، فرماندهی تاکتیکی، ضریب حمله، ضریب حمله تعدیل شده با موفقیت، تبدیل شوت و مالکیت کلی.

نتایج، دست کم تعجب آور است. در حال حاضر، ژابی آلونسو، هافبک سابق لیورپول، که بخشی جدایی ناپذیر از تیم قرمزهای قهرمان لیگ قهرمانان اروپا در سال 2005 بود، به عنوان گزینه اصلی برای جایگزینی کلوپ در نظر گرفته می شود. اول از همه، او در تیم بوندسلیگا بایرن لورکوزن کار بزرگی انجام می دهد. تحت هدایت او، این تیم 33 بازی در سراسر رقابت ها بدون شکست باقی مانده است که یک رکورد جدید آلمان است. اگر در چند ماه آینده اتفاقات باورنکردنی رخ ندهد، لورکوزن برای قهرمانی در بوندسلیگا آماده است.

دوم اینکه آلونسو با آنها ارتباط عاطفی دارد که برای مدت طولانی برای آنها بازی کرده است. او یکی از گلزنان قرمزها در آن فینال لیگ قهرمانان اروپا بود. با کمال تعجب، یافته های Carteret او را مناسب نمی بیند. از بین پنج نامزد برتر، آلونسو در رده پنجم قرار دارد. توماس توخل که در سال 2021 چلسی را به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا رساند و اخیراً اعلام کرد در پایان فصل بایرن مونیخ را ترک می‌کند، هم مناسب نیست.

پس آن کیست که کارترت برای پست لیورپول شماره می گیرد؟ نفست را نگه دار! تا به حال نام روبن آموریم را شنیده اید؟ نه؟ او در حال حاضر هدایت اسپورتینگ لیسبون در لیگ پرتغال را بر عهده دارد. تحت هدایت او، تیم در سال 2021 و زمانی که اولین جام برتر خود را پس از تقریباً دو دهه به دست آوردند، موجی از آب درآمد.

یافته‌ها بر اساس نتایج واقعی به‌دست‌آمده در شش فصل گذشته است که آخرین فصل‌ها وزن بیشتری پیدا کرده‌اند. رقابتی بودن یک لیگ نیز در نظر گرفته شده است. طبق گزارش Carteret، امتیاز کلی کلوپ 151.0 است. اما ما در اینجا از او فقط به عنوان مرجع استفاده می کنیم. پنج تیم برتر بعد از او شروع می شود. آموریم با 144.7 پشت سر او قرار دارد و پس از او جولیان ناگلزمن (128.0)، توخل (119.5)، آنگه پستکوگلو (116.5) و آلونسو (106.9) قرار دارند.

ناگلزمن در حال حاضر سرمربی موقت تیم ملی آلمان است. او در گذشته هدایت بایرن را بر عهده داشته است. همچنین به نظر می رسد که او از نعمت های کلوپ برخوردار است که به او امتیاز بالایی می دهد. در همین حال تحت هدایت پستکوگلو، تاتنهام هاتسپر در این فصل عملکرد خوبی دارد. در حال حاضر، آنها در رقابت برای قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر هستند.

ما نمی دانیم که راهروهای قدرت در لیورپول چقدر به این یافته ها توجه می کنند، اما با این وجود جالب هستند. اگر هیچ چیز دیگری نباشد، آنها مطمئناً مورد ناگلزمن را به ویژه تقویت کرده اند. با حمایت کلوپ، او مطمئنا مورد بررسی قرار خواهد گرفت. او نیز مانند کلوپ آلمانی است – توجه داشته باشید، توخل هم همینطور است – و قراردادش با تیم فوتبال آلمان در ماه جولای به پایان می رسد.

آلونسو هم چیزهای زیادی برای او دارد اما نمی دانیم در صورت قهرمانی لورکوزن چه اتفاقی خواهد افتاد. ما نمی دانیم که آیا او کاملاً علاقه مند به ایجاد سوئیچ است یا خیر. گزارش ها حاکی از آن است که اگرچه او در حال مذاکره با قرمزها است، اما هیچ تضمینی وجود ندارد. علاوه بر بایرن نیز برای امضای او در کادر ظاهر می شود. در حال حاضر، اگر حقیقت گفته شود، ممکن است هر کسی جایگزین کلوپ شود.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا