کار آفرینی و استارتاپ

چگونه ویشال گارگ، مدیر عامل سابق Better.com هنوز شغل دارد؟ – TechCrunch

با همه چیزش در طول 18 ماه گذشته در Better.com پایین آمده است، بسیاری از ما از اینکه مدیر عامل Vishal Garg همچنان مشغول به کار است، سر خود را می خاریم.

در 10 دسامبر، هیئت مدیره Better به کارکنان وام‌دهنده دیجیتال وام مسکن از طریق ایمیل مطلع شدند که گارگ پس از «رویدادهای بسیار تأسف‌آور هفته گذشته» بلافاصله مرخصی خواهد گرفت.

به گفته یکی از کارمندان که مایل بود نامش فاش نشود، این اقدام پس از آن صورت گرفت که شرکت وام مسکن دیجیتال اوایل آن هفته یک شرکت بحران را استخدام کرد. برای کسانی از ما که این درام را دنبال می کنیم، تعجب آور نبود.

اما چی است یک شوک این است که از گارگ خواسته نشده است که به طور کلی کناره گیری کند. برخی گمان می‌کردند که او سهام فوق‌العاده‌ای داشت و بنابراین می‌توانست رای دهد تا علی‌رغم آنچه که دیگران رای دادند، خود را در نقش مدیرعامل باقی بماند. اما پس از حفاری در S-4 توسط شریک SPAC Better.com، Aurora Acquisition Corp. در ماه نوامبر متوجه شدیم که اینطور نیست.

با توجه به تشکیل پرونده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، «موسسات وابسته به Better Founder و مدیر عامل، آقای Vishal Garg، تقریباً 17.5٪ از سهام عادی ما را به طور کلی در اختیار خواهند داشت، اما تقریباً 22.7٪ از سهام را کنترل خواهند کرد. قدرت رای سهام عادی ما.»

برای اطمینان از اینکه ما قدرت رای او را کم شمار نمی کنیم، سهامی را که گارگ از گزینه های اعمال نشده دارد نیز بررسی کردیم. با احتساب آن‌ها و در نظر گرفتن حق رای متفاوتی که به طبقات مختلف سهام تعلق دارد، به نظر نمی‌رسد که مدیرعامل سابق توانایی جلوگیری از برکناری خود را به دلیل کنترل کامل رای داشته باشد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا