ارز دیجیتالاقتصادی

چین اولین اتصال یوان دیجیتال را با سیستم پرداخت هنگ کنگ در نوزدهمین دوره بازی های آسیایی آغاز کردیوان دیجیتال چین، ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC)، اکنون دارای ارتباط متقابل با سیستم پرداخت هنگ کنگ است که به گردشگرانی که به سرزمین اصلی چین می آیند اجازه می دهد یک کیف پول یوآن دیجیتال خریداری و شارژ کنند. این سیستم که توسط موسسه تحقیقات ارز دیجیتال بانک خلق چین (PBOC) ایجاد شده است، اخیراً در جریان نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی آزمایش شد.

یوان دیجیتال دارای قابلیت همکاری با سیستم بانکی هنگ کنگ است

یوان دیجیتال، ارز دیجیتال بانک مرکزی چین است اولین یک ویژگی جدید مرتبط با سیستم بانکی هنگ کنگ که به بازدیدکنندگان و گردشگران اجازه می‌دهد تا با استفاده از حساب‌های خارجی، کیف پول یوآن دیجیتالی ایجاد و شارژ کنند. این سیستم که توسط موسسه تحقیقات ارز دیجیتال بانک خلق چین (PBOC) طراحی شده است، کیف پول‌های یوان دیجیتال را با سیستم پرداخت سریع‌تر (FPS) اداره پولی هنگ کنگ پیوند می‌دهد.

این ویژگی که از قبل اعلام شده است، چندین مزیت ظاهری را برای گردشگرانی که می‌توانند از یوان دیجیتال برای پرداخت بدون استفاده از روش‌های پرداخت جایگزین استفاده کنند و از قبل آن را تکمیل کنند، ارائه می‌کند. پیپلز دیلی، یک رسانه دولتی چین، به این تلاش اشاره کرد و بیان کرد که سیستم یوان دیجیتال “قابل کنترل تر” است، با پیوندهای تراکنش کوتاه تر و هزینه تراکنش کمتر.

خلبان بازی های آسیایی

PBOC این ویژگی را در نوزدهمین دوره بازی های آسیایی که از 23 سپتامبر تا 8 اکتبر در هانگژو، ژجیانگ برگزار شد، معرفی کرد. بر اساس گزارش های محلی، هیئت های مختلف ورزشکاران با هدایت دستیاران در دهکده بازی های آسیایی که میزبان ورزشکاران در این رویداد بودند، از این سیستم استفاده کردند.

در طول آزمایش، این ورزشکاران کیف پول یوآن دیجیتال را دانلود کردند، یک حساب باز کردند و از روش‌های مختلف پرداخت و شارژ مربوط به ویژگی جدید استفاده کردند. آنها همچنین بازخورد مثبتی در مورد افزودنی جدید ارائه کردند و اظهار داشتند که کیف پول “ساده و راحت برای استفاده” است و خرید آنها در دهکده ورزشکاران را “آسان و راحت” می کند.

دولت چین و PBOC برای پذیرش یوان دیجیتال در چندین سناریو پرداخت در سراسر چین فشار آورده‌اند. در ماه سپتامبر، PBOC یک استاندارد تعاملی مبتنی بر QR را اجرا کرد که با چندین سیستم پرداخت، از جمله یوان دیجیتال، سازگار است. جینان پس از اجرای آزمایشی محدود در ماه ژوئیه، پرداخت یوان دیجیتال را برای کرایه حمل و نقل اجرا کرد.

نظر شما در مورد معرفی قابلیت اتصال یوآن دیجیتال در نوزدهمین دوره بازی های آسیایی چیست؟ ما را در بخش نظرات زیر بگویید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا