ارز دیجیتالاقتصادی

ژاپن لایحه ای را برای محدود کردن انتشار استیبل کوین به بانک ها و شرکت های اعتماد تصویب کرد


ژاپن در حال پیشروی با قوانین مربوط به انتشار استیبل کوین‌ها، یعنی دارایی‌های دیجیتالی است که ارزش آن‌ها به ارزهای فیات مرتبط است یا توسط یک الگوریتم تثبیت شده است.

به گزارش خبرگزاری محلی نیکی، پارلمان ژاپن روز جمعه لایحه ای را برای ممنوعیت صدور استیبل کوین توسط موسسات غیربانکی تصویب کرد. گزارش شده است.

طبق گزارش ها، این لایحه تصریح می کند که انتشار استیبل کوین ها به بانک های دارای مجوز، نمایندگی های انتقال پول ثبت شده و شرکت های اعتماد در ژاپن محدود می شود.

قانون جدید همچنین یک سیستم ثبت را برای موسسات مالی برای صدور چنین دارایی های دیجیتال معرفی می کند و اقداماتی را برای مقابله با پولشویی ارائه می کند.

بر اساس این گزارش، این لایحه با هدف محافظت از سرمایه گذاران و سیستم مالی در برابر خطرات مرتبط با پذیرش سریع استیبل کوین ها، که شاهد افزایش بازار آن تا 20 تریلیون ین یا بیش از 150 میلیارد دلار بود، است.

طبق گزارش ها، چارچوب قانونی جدید با برنامه ریزی آژانس خدمات مالی ژاپن در سال 2023 اجرایی خواهد شد. معرفی کنید مقررات برای صادرکنندگان استیبل کوین در ماه های آینده.

مرتبط:دولت بریتانیا تدابیر بیشتری را در برابر خطرات شکست استیبل کوین پیشنهاد می کند

صورت‌حساب استیبل‌کوین ژاپن پس از کاهش شدید بازارهای ارزهای دیجیتال ناشی از فروپاشی توکن‌های Terra، با از دست دادن استیبل کوین الگوریتمی Terra USD (UST) در اوایل ماه مه، ارزش 1:1 خود را در برابر دلار آمریکا از دست داد.

آشفتگی بازار استیبل کوین منحصر به بلاک چین Terra نبوده است زیرا سایر استیبل کوین های الگوریتمی مانند DEI نیز متعاقباً ارزش دلاری خود را از دست دادند. سقوط شدید در اواخر ماه می به 0.4 دلار رسید.