ارز دیجیتالاقتصادی

کارشناسان حقوقی می گویند بعید است دو کوون در ایالات متحده با اتهامات جنایی روبرو شود – اخبار ویژه بیت کوین

به گفته کارشناسان حقوقی، دو کوون، مدیرعامل Terraform Labs بعید است که در ایالات متحده به دلیل سقوط ارزهای دیجیتال terra (LUNA) و stablecoin terrausd (UST) با اتهامات جنایی روبرو شود. آنها توضیح دادند که اتهامات مدنی محتمل تر است، از جمله شکایت از سوی سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال.

Do Kwon بعید است که با اتهامات جنایی روبرو شود

سقوط اخیر ارزهای دیجیتال terra (LUNA) و استیبل کوین الگوریتمی terrausd (UST) سوالاتی را در مورد اینکه آیا خالق آنها، Do Kwon، می تواند پاسخگو باشد یا خیر، ایجاد کرده است.

سی ان بی سی روز پنجشنبه گزارش داد که رندال الیسون، استاد حقوق در دانشکده حقوق دانشگاه جورج واشنگتن که 12 سال به عنوان دستیار وکیل ایالات متحده در ناحیه کلمبیا گذرانده بود، توضیح داد که بعید است کوون مورد پیگرد کیفری قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه دادستان ها باید تخلفات مجرمانه را بدون تردید معقول اثبات کنند، گفت: “این مانند قتل نیست که شما شاهدان را بیاورید تا شهادت دهند که چه کسی ماشه را کشیده است.”

این کارشناس حقوقی تصریح کرد:

ما سعی می کنیم ثابت کنیم که در ذهن یک نفر چه می گذرد. این اغلب یک فرآیند بسیار پر دردسر است.

او توضیح داد که این روند “شامل بررسی اسناد و مدارک زیادی، و گفتگو با افراد بسیار زیادی و برخورد با همه وکلای آنها از طریق آن فرآیند و برنامه ریزی زمان هیئت منصفه و جلسات دادگاه است.”

رناتو ماریوتی، دادستان فدرال و وکیل دادگستری سابق، تاکید کرد که دادستان‌ها باید وضعیت ذهنی متهم را بدون تردید ثابت کنند و اظهار داشت که آنها «اغلب به ایمیل‌ها، متن‌ها، توییت‌ها و اظهارات دیگر تکیه می‌کنند».

الیسون از ترانوس و الیزابت هولمز، مدیرعامل سابق، مثال زد. در این مورد، آن‌ها به سرمایه‌گذاران گفتند که از ماشین‌های خودشان برای آزمایش نمونه‌های خون استفاده می‌کنند در حالی که در واقع از ماشین‌های شرکت‌های دیگر برای انجام آزمایش‌ها استفاده می‌کنند. الیسون نظر داد:

چیزهایی از این دست به شدت حاکی از قصد فریب و کلاهبرداری در مقابل قضاوت های نادرست، اشتباهات یا سایر اشکال کمتر سوء رفتار است.

برخلاف پرونده های جنایی، بار اثبات برای پرونده های مدنی بسیار کمتر است و معمولاً مبتنی بر غلبه شواهد است. بر اساس استاندارد برتری، بار اثبات زمانی برآورده می‌شود که طرفی که بار دارد حقیقت یاب را متقاعد کند که بیش از 50٪ احتمال دارد که ادعا درست باشد.

الیاسون به تفصیل:

غالباً، در این نوع موارد، راه‌حل‌های مناسب در نهایت مدنی، نظارتی، و اداری هستند – و در واقع جزایی نیستند.

پرونده های مدنی می تواند شامل شکایت از سوی سرمایه گذاران رمزارز باشد. در کره جنوبی، یک شکایت دسته جمعی علیه Kwon، شرکت او Terraform Labs و یکی از بنیانگذاران شرکت تنظیم شده است.

در ایالات متحده، Kwon در حال حاضر با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) مشکل دارد. او در اوایل سال جاری از چند احضاریه طفره رفت و درخواستی در مخالفت با تنظیم کننده ارائه کرد.

این کارشناس حقوقی خاطرنشان کرد: علاوه بر افراد خصوصی که متضرر شده‌اند، دستگاه‌ها یا دولت‌های بالقوه دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند به این رفتار نگاه کنند.

مسائل مربوط به صلاحیت قضایی وجود خواهد داشت… زیرا او در ایالات متحده نیست مقامات کره جنوبی ممکن است در مورد تحریم های احتمالی چیزی برای گفتن داشته باشند.

آیا فکر می کنید دو کوون باید با اتهامات جنایی روبرو شود؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

کارشناسان حقوقی می گویند بعید است دو کوون در ایالات متحده با اتهامات جنایی روبرو شود - اخبار ویژه بیت کوین

کوین هلمز

کوین که دانشجوی اقتصاد اتریش بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون یک مبشر بوده است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی دهد. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا