کار آفرینی و استارتاپ

کاهش ضایعات مواد غذایی برای افزایش دسترسی به غذاهای مقرون به صرفه | اخبار MIT


انرژی و کودهایی که برای رشد، پردازش و توزیع مواد غذایی مصرف می‌شوند هدر می‌رود.

در سوی دیگر زنجیره تامین، مصرف کنندگانی هستند که پول نقد ندارند، که در سال های اخیر به دلیل عواملی مانند همه گیری کووید-19 و تورم مضطرب شده اند.

Spoiler Alert، شرکتی که توسط دو فارغ‌التحصیل MIT تأسیس شده است، به شرکت‌ها کمک می‌کند تا با پلتفرمی که مارک‌های اصلی غذا و نوشیدنی را با خواربارفروش‌ها، خرده‌فروشان و سازمان‌های غیرانتفاعی مرتبط می‌کند، شکاف بین ضایعات غذایی و ناامنی غذایی را پر کنند. این پلتفرم به برندها کمک می‌کند تا روزها، هفته‌ها و ماه‌های اضافی و کوتاه‌مدت موجودی را قبل از انقضا تخفیف یا اهدا کنند.

Ricky Ashenfelter MBA ’15، که شرکت را با Emily Malina MBA ’15 بنیانگذاری کرد، می گوید: «مقدار فوق العاده ای از داده های کم استفاده در فضای تولید و توزیع وجود دارد که منجر به هدر رفتن مواد غذایی خوب می شود.

Spoiler Alert به برندها کمک می‌کند تا داده‌های موجودی مضطرب را مدیریت کنند، پیشنهادهایی برای خریداران بالقوه ایجاد کنند، و پیشنهادات را بررسی و قبول کنند. این پلتفرم برای کار با سیستم‌های موجودی و تکمیل موجود شرکت‌ها، با استفاده از خودکارسازی و هوشمندی قیمت‌گذاری برای ساده‌سازی بیشتر فروش، طراحی شده است.

Ashenfelter می گوید: «در سطح بالایی، ما یک نرم افزار پیشگیری از ضایعات هستیم که برای تیم های فروش و زنجیره تامین ساخته شده است. شما می توانید آن را به عنوان یک خصوصی در نظر بگیرید [business-to-business] از انواع eBay.”

Spoiler Alert با شرکت‌های جهانی مانند Nestle، Kraft Heinz، و Danone و همچنین خواربارفروشان تخفیف‌دار مانند United Grocery Outlet و Misfits Market کار می‌کند. این برندها در حال حاضر از این پلتفرم برای کاهش ضایعات مواد غذایی و دریافت غذای بیشتر روی میزهای مردم استفاده می کنند.

«تخریب پروژه [a nonprofit working on climate solutions] اشنفلتر با اشاره به تخمین غیرانتفاعی ضایعات مواد غذایی 8 درصد از انتشار گازهای گلخانه‌ای جهانی را می‌گوید، ضایعات مواد غذایی را به عنوان اولویت شماره یک برای مقابله با بحران جهانی آب و هوا شناسایی کرده است، بنابراین این نوع ابتکارات شرکتی می‌توانند از دیدگاه زیست‌محیطی واقعا قدرتمند باشند. . با سطوح رو به رشد ناامنی غذایی و عدم دسترسی مردم به مواد غذایی مقرون به صرفه، مقایسه کنید، و متوجه می شوید که چگونه مقابله با ناکارآمدی زنجیره تامین می تواند تاثیر چشمگیری هم از منظر محیطی و هم از منظر اجتماعی داشته باشد. این چیزی است که به ما انگیزه می دهد.»

داده های استفاده نشده برای تغییر

Ashenfelter پس از چندین سال در نرم افزار پایداری و مشاوره مدیریت در صنایع خرده فروشی و محصولات مصرفی به دانشکده مدیریت اسلون MIT آمد.

او می‌گوید: «من واقعاً جذب تبدیل به چیزی بسیار کارآفرینانه‌تر شدم، و نه تنها تمرکز اسلون بر کارآفرینی، بلکه تمرکز اکوسیستم گسترده‌تر MIT بر فناوری، کارآفرینی، نوآوری در فناوری پاک و موضوعات دیگر در این جبهه را جلب کردم.

اشنفلتر در یکی از رویدادهای دانشجویان پذیرفته شده اسلون در سال 2013 با مالینا آشنا شد و بنیانگذاران به زودی تصمیم گرفتند از داده ها برای کاهش ضایعات مواد غذایی استفاده کنند.

برای ما، این ایده واضح بود: چگونه می‌توانیم از داده‌ها برای مدیریت موجودی اضافی و کوتاه مدت استفاده کنیم؟» اشنفلتر می گوید. “نحوه ما در این زمینه طی شش سال گذشته تکامل یافته است، اما همه اینها ریشه در حل یک مشکل بزرگ آب و هوایی، حل یک مشکل عمده ناامنی غذایی، و از دیدگاه سرمایه‌داری، کمک به کسب‌وکارها در کاهش هزینه‌ها و کسب درآمد از محصولات هدر رفته دارد. ”

بنیان‌گذاران ساعت‌های زیادی را در مرکز اعتماد مارتین برای کارآفرینی MIT با حمایت Sloan Sustainability Initiative سپری کردند و از Spoiler Alert به عنوان یک مطالعه موردی تقریباً در هر کلاسی که شرکت کردند، استفاده کردند و از طریق توسعه محصول، فروش، بازاریابی، قیمت‌گذاری و موارد دیگر فکر کردند. درس آنها

اشنفلتر می گوید: «ما ایده خود را تقریباً در هر کلاس یادگیری عملی که می توانستیم در Sloan و MIT آوردیم.

آنها همچنین در مسابقه کارآفرینی 100 هزار دلاری MIT شرکت کردند و از خدمات مشاوره سرمایه گذاری و برنامه چالش جهانی IDEAS حمایت دریافت کردند.

پس از فارغ التحصیلی، بنیانگذاران در ابتدا شروع به ساختن یک پلتفرم برای تسهیل اهدای موجودی اضافی کردند، اما به زودی یاد گرفتند که فرآیندهای شرکت های بزرگ برای تخفیف آن موجودی نیز بسیار دستی بود. امروزه بیش از 90 درصد از حجم تراکنش های Spoiler Alert تخفیف داده شده است و مابقی آن اهدا شده است.

تیم‌های مختلف در یک سازمان می‌توانند گزارش‌های موجودی اضافی را در سیستم Spoiler Alert آپلود کنند، و نیازی به جمع‌آوری دستی مجموعه‌های داده و آماده‌سازی آنچه صنعت به‌عنوان «فهرست فوران» از آن یاد می‌کند را برای فروش آماده کنند. Spoiler Alert از ابزارهای مبتنی بر یادگیری ماشینی برای کمک به هر دو طرف در قیمت گذاری و مذاکره برای بستن سریع تر معاملات استفاده می کند.

«شرکت‌ها رویکردهای دستی و کندی را برای تصمیم‌گیری در پیش می‌گیرند [what to do with excess inventory]اشنفلتر می گوید. «و زمانی که تصمیم‌گیری کند هستید، روزها یا حتی هفته‌ها عمر مفید آن محصول را از دست می‌دهید. این می تواند تفاوت بین فروش محصول در مقابل اهدا، و اهدا در مقابل دامپینگ باشد.

هنگامی که یک معامله انجام شد، Spoiler Alert به طور خودکار فرم ها و گردش های کاری مورد نیاز تیم های تکمیل را برای ارائه محصول تولید می کند. روابطی که شرکت ها بر روی این پلتفرم ایجاد می کنند، محرک اصلی برای کاهش زباله هستند.

Ashenfelter می‌گوید: «ما به تأمین‌کنندگان این امکان را می‌دهیم که کنترل کنند محصول تخفیف‌خورده و اهدایی آنها به کجا ختم می‌شود. “این واقعا قدرتمند است زیرا به این مارک های CPG اجازه می دهد تا اطمینان حاصل کنند که این محصول در بسیاری از موارد به مراکز تغذیه مقرون به صرفه در جوامع محروم می رسد.”

اشنفلتر می‌گوید که اکثر موجودی‌ها به خواربارفروشان تخفیف‌دار منطقه‌ای و ملی می‌رسد و با خرید گسترده از زنجیره‌های خواربار فروشی محلی و غیرانتفاعی تکمیل می‌شود.

اشنفلتر می‌گوید: «همه کاری که ما انجام می‌دهیم حول کمک به فروش هرچه بیشتر محصول به مجموعه‌ای از خریداران معتبر با منصفانه‌ترین و عادلانه‌ترین قیمت‌های ممکن است.

مقیاس بندی برای تاثیر

این بیماری همه گیر بسیاری از جنبه های زنجیره تامین مواد غذایی را مختل کرده است. اما Ashenfelter می‌گوید که پذیرش راه‌حل‌های دیجیتالی را نیز تسریع کرده است که می‌توانند چنین نوسانی را بهتر مدیریت کنند.

به عنوان مثال، زمانی که کمپبل در سال 2019 استفاده از سیستم Spoiler Alert را آغاز کرد، به 36 درصد افزایش در فروش تخفیف و 27 درصد افزایش در کمک‌های مالی در پنج ماه اول دست یافت.

Ashenfelter می‌گوید نتایج ثابت کرده است که اهداف پایداری شرکت‌ها می‌تواند همراه با ابتکاراتی باشد که نتایج آنها را افزایش می‌دهد. در واقع، از آنجایی که Spoiler Alert بسیار بر درآمدهای دست نخورده مرتبط با ضایعات مواد غذایی تمرکز می کند، بسیاری از مشتریان حتی پس از امضای قرارداد متوجه نمی شوند Spoiler Alert یک شرکت پایدار است.

Ashenfelter می‌گوید: «نکته‌ای که در مورد این برنامه وجود دارد این است که به یک مطالعه موردی فوق‌العاده قدرتمند در داخل تبدیل می‌شود که چگونه پایداری و نتایج عملیاتی در تضاد نیستند و می‌توانند هم نتایج تجاری و هم تأثیر کلی محیط‌زیست را هدایت کنند.

در ادامه، Spoiler Alert به ساخت راه‌حل‌های الگوریتمی ادامه خواهد داد که می‌تواند ضایعات را در سطح بین‌المللی و در طیف وسیع‌تری از محصولات کاهش دهد.

در هر مرحله از فرآیندمان، ما حجم عظیمی از داده‌ها را جمع‌آوری می‌کنیم که چه چیزی فروخته می‌شود و چه چیزی نمی‌فروشد، در چه قیمتی، به کدام خریداران، از کدام مناطق جغرافیایی و با چه میزان ماندگاری باقی مانده است. اشنفلتر توضیح می دهد. “ما فقط شروع به خراش دادن سطح از نظر زنده کردن موتور توصیه های خود برای تامین کنندگان و خریداران خود کرده ایم. در نهایت هدف ما تقویت اقتصاد بدون زباله است و ریشه در آن اتخاذ سریعتر تصمیمات بهتر با همکاری اکوسیستم رو به رشد شرکای زنجیره تامین و با کمترین مداخله دستی ممکن است.

.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا