اقتصادیبورس

کاهش محدود بازار در هفته دوم آبان

به گزارش پرتو نیوز، بازار در هفته ای که گذشت با افت جمعی مواجه شد. در بازار بیشترین افت مربوط به بازار سرمایه بوده و بازار ارز با کمترین نوسان افت نزدیک به صفر داشته است.

تبادل

بازار سرمایه با افت 2.6 درصدی در هفته جاری بیشترین کاهش را در این هفته داشت.

بر اساس داده های کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین، شاخص کل سهام که هفته گذشته 3 درصد کاهش یافت، در این هفته نیز کاهش یافت. آخر هفته گذشته شاخص در سطح یک میلیون و 436 هزار واحد قرار داشت.

شاخص کل در پنج روز کاری پایانی هفته با افت 38 هزار واحدی به رقم یک میلیون و 398 هزار واحد بسته شد.

طلا

بازار پر نوسان فلز طلا ظهور کرد و کاهش بسیار محدودی را تجربه کرد. هر گرم طلا در این هفته 0.2 درصد و سکه امامی 0.3 درصد کاهش یافت.

بر اساس اطلاعات شبکه اطلاع رسانی سکه طلا، در معاملات آخر هفته جاری هر گرم طلا ۱۸ عیار به قیمت یک میلیون و ۱۶۸ هزار تومان خرید و فروش شد که نسبت به ابتدای هفته جاری ۳ هزار تومان کاهش داشت.

آخر هفته گذشته قیمت این فلز گرانبها یک میلیون و 171 هزار تومان بود.

سکه

قیمت هر قطعه سکه امامی در این هفته 41 هزار تومان کاهش یافت.

خریداران طلا پیش از آغاز هفته جاری، هر قطعه سکه امامی را با نسبت 11 میلیون به 862 معامله کردند. هر قطعه سکه در هفته جاری با 0.3 درصد کاهش به نسبت 11 میلیون به 821 هزار تومان رسید.

خبر پیشنهادی:   SHIB برای پرداخت در دسامبر پذیرفته می شود - Altcoins Bitcoin News

دلار

کمترین نوسان بازار در این هفته، دلار آمریکا است که کاهش بسیار کمی دارد.

شاخص بازار ارز در ابتدای هفته ۲۷ هزار و ۶۵۷ تومان بود که این عدد در پایان هفته تغییر محسوسی نداشت. تا حدودی آخرین نرخ دلار اعلام شده از سوی صرافی ملی در این هفته 27 هزار و 650 تومان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا