کار آفرینی و استارتاپ

کمک به دامداران در پرورش گاوهای سالم | اخبار MIT


دامداران در سراسر جهان مشکل اطلاعاتی دارند. برای به دست آوردن دقیق ترین اندازه گیری ها از سلامت گاو و کیفیت شیر، بسیاری باید نمونه های شیر را به آزمایشگاه ها ارسال کنند یا منتظر تکنسین باشند تا برای جمع آوری نمونه های شیر از هر گاو به مزرعه بیاید.

اکنون Labby، استارت آپی که توسط دو فارغ التحصیل MIT تأسیس شده است، به کشاورزان کمک می کند تا تصویر واضح تری از سلامت گاوهای خود با دستگاهی داشته باشند که می تواند شیر تک گاوها را در کمتر از 10 ثانیه آزمایش کند.

دستگاه Labby در جلوی یک پلت فرم تجزیه و تحلیل قرار دارد که می تواند به کشاورزان کمک کند تا بیماری ها را قبل از انتشار به بقیه گله تشخیص دهند. همچنین می‌تواند داده‌های بهداشتی تاریخی در مورد حیوانات خاص را به دامپزشکان بدهد، به کشاورزان لبنی کمک کند تا بهترین شیوه‌ها را شناسایی کنند و به کشاورزان اجازه دهد شفافیت را با مصرف‌کنندگان افزایش دهند.

همه قدرت داده ها برای بهبود سلامت را درک می کنند. «این دقیقاً مانند نحوه مراقبت در منزل و [data collection devices] زیرا انسان ها مراقبت های بهداشتی را متحول کرده اند.»

Somerdin و Das انتظار نداشتند پنج سال گذشته را صرف یادگیری در مورد گاوها کنند، اما زمان آنها در MIT به آنها کمک کرد تا کشاورزی لبنی را به عنوان منطقه ای که فناوری آنها می تواند تأثیر زیادی بگذارد، شناسایی کنند.

سامردین به مدت 15 سال در مهندسی سیستم و توسعه محصولات فنی کار کرده بود که تصمیم گرفت برای مدرک کارشناسی ارشد خود در طراحی و مدیریت سیستم ها در سال 2013 به MIT بیاید.

سامردین به یاد می آورد: «به نقطه ای رسیدم که می دانستم می خواهم کاری متفاوت انجام دهم، اما نمی دانستم آن چیست. تصمیم گرفتم به مدرسه برگردم تا خودم را شارژ کنم و ایده هایی به دست بیاورم.

شرکت Somerdin از تحصیل او در MIT حمایت مالی کرد و او خود را به عنوان یک کارمند تمام وقت، دانشجوی تمام وقت و داوطلب تمام وقت در طول مدت حضورش در دانشگاه توصیف می کند. او برای برنامه‌هایی از جمله MIT-CHIEF داوطلب شد و چندین دوره کارآفرینی را گذراند، از جمله یک دوره آزمایشگاه رسانه‌ای که در آن داس را ملاقات کرد.

Somerdin می‌گوید: «من می‌خواستم یک استارت‌آپ مأموریت محور راه‌اندازی کنم. من علاقه ای به ساخت اپلیکیشن دیگری نداشتم. ما برنامه های کافی در زندگی داریم.»

فرآیند مرسوم نظارت بر سلامت گاو و کیفیت شیر ​​زمان بر و پرهزینه است. در نتیجه، سامردین می گوید که اکثر کشاورزان فقط یک بار در ماه آزمایش هایی را انجام می دهند. عدم نظارت می تواند منجر به گسترش بیماری هایی مانند ورم پستان شود، عفونت دردناکی که کیفیت شیر ​​را نیز کاهش می دهد.

سامردین می گوید ورم پستان شایع ترین و پرهزینه ترین بیماری در دامداری است. ماستیت مسری است و تشخیص آن سخت است، بنابراین به راحتی به بقیه گله سرایت می کند.

اسکنر Labby از فناوری به نام طیف‌سنجی متحرک استفاده می‌کند که می‌تواند اطلاعاتی درباره ترکیب شیر مانند چربی شیر، پروتئین و تعداد سلول‌های سوماتیک (SCC) به دست آورد. سطوح بالاتر SCC نشان دهنده ورم پستان یا عفونتی است که کشاورزان می توانند قبل از گسترش یا بدتر شدن آن درمان کنند.

Labby از سال 2019 با مزارع در پنسیلوانیا و ماساچوست کار می کند، اگرچه بیماری همه گیر برنامه های شرکت را برای گسترش کاهش داد. Labby همچنین دستگاه‌های خود را به دانشگاه‌ها و شرکت‌های علاقه‌مند به مطالعه داده‌هایی که جمع‌آوری می‌کند می‌فروشد.

سامردین می‌گوید: «همه خواهان داده‌های بیشتری هستند، به‌ویژه در سطح گاوهای فردی، اما دریافت این اطلاعات تا کنون واقعاً سخت بوده است».

بهار امسال، سه دانشجوی فارغ التحصیل MIT یک هفته را در مزارع شریک Labby در پنسیلوانیا به عنوان بخشی از تحقیقات تحت حمایت شرکت با هدف بهبود طراحی محصول و کاربردی تر کردن آن برای مزارع در سراسر جهان سپری خواهند کرد.

در ادامه، Labby می‌خواهد پلتفرم خود را به جامعه‌سازی در صنعت کشاورزی لبنی کمک کند.

Somerdin می‌گوید: «ما یک شرکت سخت‌افزاری هستیم، اما داده‌ها را کلید راه‌حل خود می‌دانیم. ما می خواهیم به یک پلت فرم گواهی کیفیت شیر ​​تبدیل شویم که اعتماد به صنعت و مصرف کننده را بهبود می بخشد. در این صنعت، کشاورزان بهتر می توانند سلامت حیوانات را حفظ کنند و خریداران می دانند که شیر را از با کیفیت ترین مزارع با شیر خوب تهیه می کنند. و برای مصرف کننده، افزایش شفافیت به کشاورزان اجازه می دهد تا با مردم ارتباط برقرار کنند و ثابت کنند که با حیوانات خود به خوبی رفتار می کنند.

برای سامردین، تمام کارهای لابی به یک باور ساده خلاصه می شود.

سامردین می‌گوید: «ما معتقدیم که گاوهای شاد شیر بهتری به شما می‌دهند، و شیر بهتر منجر به رضایت مشتریان می‌شود. بین حیوان و انسان هماهنگی وجود دارد. همه چیز به هم متصل است.»


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا