ارز دیجیتالاقتصادی

کمیته برزیل متهم کردن مقامات Binance، CZ را توصیه می کندیک کمیته کنگره در برزیل به این نتیجه رسیده است که چهار مقام Binance، از جمله مدیر عامل شرکت Changpeng Zhao (CZ) باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرند. این پیشنهاد به دنبال تحقیقاتی است که پلتفرم‌های رمزنگاری مشکوک به اجرای طرح‌های هرمی را هدف قرار می‌دهد و می‌تواند به طور بالقوه بر برنامه‌های شرکت جهانی ارز دیجیتال در برزیل تأثیر بگذارد و به چالش‌های قانونی آن بیفزاید.

کمیته پارلمانی، مدیر عامل Binance، کارکنان ارشد برزیل را پیشنهاد داد

بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان از نظر حجم معاملات روزانه، ممکن است در صورت پذیرش توصیه کمیته ای در کنگره ملی برای محکوم کردن برخی از رهبران آن، از جمله بنیانگذار و مدیر اجرایی چانگ پنگ ژائو، با یک جنگ حقوقی دیگر روبرو شود.

بلومبرگ گزارش داد، این کمیته که در حال بررسی طرح‌های Ponzi مرتبط با رمزنگاری بود، CZ و سه کارمند ارشد محلی بایننس را به مدیریت متقلبانه، ارائه یا معامله اوراق بهادار بدون مجوز قبلی و همچنین اداره مجدد یک موسسه مالی بدون مجوز متهم کرده است.

این کمیته متشکل از 28 عضو اتاق نمایندگان، مجلس پایین پارلمان، همچنین پیشنهاد داد که دفتر دادستانی فدرال برزیل باید انطباق مالیات واحد محلی Binance و یک بازوی جداگانه به نام Binance Capital Management را بررسی کند.

در واکنش به این خبر، صرافی در بیانیه‌ای اعلام کرد که برای همکاری فعال با کمیته که در گزارشی همراه با توصیه‌های خود نوشته بود که بایننس در برزیل «مشکوک احاطه شده است»، «تمام‌های طولانی» انجام داده است.

بایننس همچنین تاکید کرد که “به شدت هر گونه تلاش برای هدف قرار دادن بایننس یا حتی افشای کاربران و کارمندان خود را با اتهامات اعمال بد بدون هیچ مدرکی، در میان اختلافات رقابتی با توجه به موقعیت رهبری شرکت در برزیل و جهان، رد می کند.”

قانونگذاران برزیلی همچنین توصیه کردند که تنظیم کننده اوراق بهادار این کشور، Comissão de Valores Mobiliarios (CVM)، بایننس را برای «نقض مکرر قوانین بازار اوراق بهادار» بررسی کنید. این صرافی متهم شده است که علیرغم دستور توقف، به فروش اوراق مشتقه ادامه داده است.

علاوه بر تحقیقات CVM علیه شعبه محلی خود، که ممکن است منجر به جریمه ها و جریمه های بیشتری شود، پیشنهاد بایننس برای دستیابی به یک کارگزاری اوراق بهادار برزیل که در اوایل سال 2022 اعلام شد، هنوز توسط نهادهای نظارتی و بانک مرکزی این کشور تایید نشده است.

پیشنهاد کمیسیون پارلمان برای کیفرخواست ممکن است به عقب‌نشینی دیگری برای امسال تبدیل شود. این غول رمزارز به نبردهای قانونی و سایر درگیری ها با تنظیم کننده های مالی در ایالات متحده، اروپا و جاهای دیگر کشیده شده است.

آیا فکر می کنید مقامات برزیل توصیه کمیته را برای متهم کردن مقامات Binance می پذیرند؟ ما را در بخش نظرات زیر بگویید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا