ارز دیجیتالاقتصادی

کمیته مجلس نمایندگان آمریکا قانون ایالتی ضد جاسوسی CBDC را با حمایت 60 عضو کنگره تصویب کردکمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا قانون ایالتی ضد نظارت بر CBDC را تصویب کرد، اولین اقدام قانونگذاری ارز دیجیتال ضد بانک مرکزی که در ایالات متحده معرفی شد.. تام ایمر، نماینده کنگره، توضیح داد که این لایحه تلاش‌های دولت بایدن را «از صدور ابزار نظارت مالی که سبک زندگی آمریکایی‌ها را تضعیف می‌کند» متوقف می‌کند.

قانون ایالتی ضد نظارت CBDC پیشرفت می کند

تام ایمر (R-MN) نماینده کنگره ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد که کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان قانون ایالتی ضد نظارت CBDC را تصویب کرده است که او و 50 قانونگذار دیگر هفته گذشته مجدداً آن را در کنگره معرفی کردند.

این اولین ارز دیجیتال ضد بانک مرکزی است [CBDC] ایمر با اشاره به اینکه بیش از سه سال است که روی این لایحه کار کرده است، تاکید کرد.

این نماینده کنگره توضیح داد: «امروز، این لایحه از حمایت 60 عضو کنگره و گروه‌های مختلف از انجمن بانکداران مستقل جامعه و انجمن بانکداران آمریکا گرفته تا باشگاه رشد، اقدام میراث و انجمن بلاک چین برخوردار است.

این لایحه ساده است: تلاش های این دولت اداری تحت ریاست جمهوری بایدن را از صدور ابزار نظارت مالی که سبک زندگی آمریکایی را تضعیف می کند، متوقف می کند.

قانون ایالتی ضد نظارت CBDC، فدرال رزرو را از صدور مستقیم CBDC برای افراد، از جمله از طریق واسطه ها، منع می کند. این قانونگذار توضیح داد که “فدرال رزرو نمی تواند در یک بانک خرده فروشی که بتواند اطلاعات مالی شخصی آمریکایی ها را جمع آوری کند” بسیج شود. علاوه بر این، “قانون فدرال رزرو را از استفاده از هرگونه CBDC برای اجرای سیاست های پولی منع می کند، و اطمینان می دهد که فدرال رزرو نمی تواند از CBDC به عنوان ابزاری برای کنترل اقتصاد آمریکا استفاده کند.”

ایمر اشاره کرد که در چین، حزب کمونیست از یک ارز دیجیتال بانک مرکزی برای ردیابی عادات خرج کردن شهروندانش استفاده می کند. در همین حال، در کانادا، «دولت ترودو حساب‌های بانکی افرادی را که در اعتراضات کامیون‌داران سال 2022 دخیل بودند مسدود کرد. این ممکن است در کانادا کار کند، اینجا کار نمی کند.

این قانونگذار نسبت به علاقه فزاینده به نظارت مالی در ایالات متحده هشدار داد: «کاخ سفید یک فرمان اجرایی صادر کرد که به تحقیق و توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی فوریت می‌بخشد، و آژانس گزارش‌های آن فرمان اجرایی به وضوح نشان داده است که دولت بایدن نه تنها Emmer هشدار داد که برای ایجاد یک CBDC احساس خارش دارند، اما آنها مایلند که حق آمریکایی ها برای حفظ حریم خصوصی مالی را با یک ارز دیجیتال بانک مرکزی به سبک نظارتی معاوضه کنند.

این قانونگذار تاکید کرد: «برخلاف ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز، یک ارز دیجیتال بانک مرکزی… پول قابل برنامه ریزی تحت کنترل دولت است که اگر برای تقلید از پول نقد طراحی نشود، می تواند به دولت فدرال این توانایی را بدهد که تراکنش های آمریکایی ها را تحت نظر گرفته و محدود کند».

این فقط نگران کننده نیست – کاملاً غیر آمریکایی است. ما قبلاً نمونه‌هایی از دولت‌ها را دیده‌ایم که سیستم مالی خود را علیه شهروندانشان سلاح می‌کنند.

نظر شما در مورد قانون ایالتی ضد نظارت CBDC نماینده کنگره تام ایمر چیست؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا