ارز دیجیتالاقتصادی

کمیسر اروپایی می گوید تاثیر سقوط SVB محدود است زیرا Credit Suisse سهام بانکی را پایین می آورد – اخبار مالی بیت کوین

مرید مک گینس، کمیسر اتحادیه اروپا، گفته است که فروپاشی بانک سیلیکون ولی (SVB) “تأثیر محدودی” بر اتحادیه اروپا داشته است، اما مقامات همچنان باید نسبت به رویدادها “هوشیار بمانند”. علیرغم اظهارات اطمینان بخش مک گینس، سهام بزرگترین بانک های اروپا همچنان تا 10 درصد در 15 مارس سقوط کرد.

تاثیر “محدود” اتحادیه اروپا بانک سیلیکون ولی

به گفته مرید مک گینس، کمیسر خدمات مالی اروپا، سقوط بانک آمریکایی دره سیلیکون تاکنون تأثیر محدودی بر اتحادیه اروپا (EU) داشته است. با این حال، مک گینس در اظهارات 15 مارس خود در برابر پارلمان اتحادیه اروپا گفت مقامات منطقه باید نسبت به رویدادهای در حال وقوع در بازارهای بین المللی “هوشیار بمانند”.

مک گینس همچنین فاش کرد که کمیسیون اروپا (EC) در حال حاضر وضعیت بانکی در ایالات متحده را زیر نظر دارد و امیدوار است درس های مهمی بیاموزد.

این کمیسیونر در پارلمان اتحادیه اروپا گفت: “به نظر می رسد تأثیر مستقیم بر اتحادیه اروپا محدود است، اما ما باید در مورد اینکه آیا درس هایی برای آموختن برای بخش بانکی اتحادیه اروپا وجود دارد یا خیر.”

Credit Suisse سهام بانکداری اروپا را کاهش داد

قبل از اظهارات مک گینس در مورد تأثیر فروپاشی SVB بر اتحادیه اروپا، یک سخنگوی کمیسیون اروپا که نامش فاش نشده است در رویترز نقل قول شد. گزارش با بیان اینکه این بانک در منطقه حضور ناچیزی داشته است، از این رو تأثیر محدودی دارد. در حالی که کمیسیون انتظار دارد اتحادیه اروپا از آخرین بحران سیستم بانکی ایالات متحده تا حد زیادی آسیب ندیده بیرون بیاید، اما مک گینس هشدار داد که افزایش تورم همچنان یک تهدید کلیدی است.

کمیسر اروپایی می گوید تاثیر سقوط SVB «محدود» است زیرا Credit Suisse سهام بانکی را پایین می آورد

با این حال، علی‌رغم اظهارات اطمینان‌دهنده مک‌گینس، سهام بزرگترین بانک‌های اروپا همچنان تا 10 درصد در همان روز سقوط کرد. این سهام توسط Credit Suisse، دومین بانک بزرگ سوئیس، پایین آمد که سهام آن پس از اینکه سهامدار اصلی گروه، بانک ملی عربستان سعودی، گفت که دیگر نمی‌تواند این نهاد تحت محاصره را نجات دهد، به پایین‌ترین حد خود رسید.

با توجه به الف گزارشتصمیم بانک ملی عربستان پس از آن اتخاذ شد که ممیزی PwC “نقاط ضعف مادی” را در کنترل‌های داخلی کردیت سوئیس نشان داد. پس از انتشار اخباری مبنی بر کمک بانک ملی سوئیس، در زمان نوشتن، سهام Credit Suisse در روز پنجشنبه بهبود چشمگیری داشته است.

افکار خود را در مورد این داستان چیست؟ نظر خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

کمیسر اروپایی می گوید تاثیر سقوط SVB محدود است زیرا Credit Suisse سهام بانکی را پایین می آورد - اخبار مالی بیت کوین

ترنس زیموارا

ترنس زیموارا روزنامه نگار، نویسنده و نویسنده برنده جایزه زیمبابوه است. او به طور گسترده در مورد مشکلات اقتصادی برخی از کشورهای آفریقایی و همچنین اینکه چگونه ارزهای دیجیتال می توانند راهی برای فرار آفریقایی ها فراهم کنند، نوشته است.


اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی کند. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا