دانش و فناوریلپ تاپ

کوجیما می‌خواهد با ایکس‌باکس ضربه بزرگی بزند – و پلی‌استیشن باید حسادت کند

در نمایشگاه بازی ایکس باکس و بتسدا بیش از 30 بازی که به Game Pass آمدند را اذیت کرد و آورد استارفیلد اوج (و پایین می آورد)، اما طرفداران را با یک قلاب سمت راست شگفت‌انگیز نیز مواجه کرد: اعلامیه Hideo Kojima.

درست است، سازنده بازی نمادین پشت Metal Gear Solid و Death Stranding سرانجام پس از گمانه زنی های فراوان در سال 2021، زمانی که جف گراب از GamesBeat بود، همکاری خود را با استودیوی بازی Xbox اعلام کرد. رها کن که کوجیما با ایکس باکس درگیر بود. رسمی است: کوجیما این شانس را پیدا می کند که پس از یک میراث طولانی در پلی استیشن بال های خود را باز کند و بازی ای را که “همیشه می خواست بسازد” توسعه دهد. چه هیجانی…

آیا او حتی مجبور بود یک تیزر از آنچه در ذهن دارد به نمایش بگذارد؟ جواب منفی. در واقع، تنها چیزی که او باید بگوید تا سر و صدا ایجاد کند این بود: «این یک بازی کاملاً جدید است، بازی‌ای که هیچ‌کس تا به حال تجربه یا ندیده است. من خیلی منتظر روزی بودم که بالاخره بتوانم آن را خلق کنم.” همین برای شروع یک «لغو بازی انحصاری ایکس باکس کوجیما» کافی بود. دادخواست که در حال حاضر بیش از 1800 امضا دارد. ظاهراً، کوجیما با پریدن از مایکروسافت به طرفداران وفادار خود «خیانت می‌کند». چطور جرات میکنه.

(اعتبار تصویر: مایکروسافت)

اما به طور جدی، بحث خسته “جنگ کنسول” در حال قدیمی شدن است. با تشکر از یک مصاحبه با نورمن ریدوس از Death Stranding، ما از قبل می دانیم که یک برنامه بعدی در راه است، بنابراین به سختی شبیه la-li-lu-le-legend (نام مستعار خوب، مهارت بالا) طرفداران هاردکور پلی استیشن را رها می کند. به علاوه، Xbox Game Pass فقط 9.99 دلار / 7.99 پوند در ماه و فقط 1 دلار / 1 پوند برای سه ماه اول است. اگر می توانید آن را انجام دهید.

شاید، فقط شاید، پلی استیشن باید به این «مفهومی که قبلاً دیده نشده» حسادت کند. به دلیل فناوری ابری مایکروسافت، کوجیما می‌تواند بازی‌ای بسازد که قبلاً هرگز آن را تجربه نکرده‌ایم، و توسعه‌دهنده بازی ادعا می‌کند که او مدت زیادی منتظر ساخت آن بوده است. تا آنجا که شایعات پیش می‌روند، این می‌تواند چیزی شبیه به Silent Hills باشد که به شدت از دست رفته بود، که پلی‌استیشن را با یک بازی شبیه به شبیه‌ساز DHL و چیزهای دیگر ترک می‌کند.

منتظر ماندی، ها؟

از زمانی که کوجیما و تیمش کونامی را در گرد و غبار رها کردند، بسیاری از دیدن محصولات کوجیما هیجان زده بودند. این هیاهو زمانی پخش شد که طرفداران شروع به حدس و گمان کردند که عنوان ترسناک مرموز توسعه دهنده Blue Box Games Abandoned به طور مخفیانه یک عنوان کوجیما است. به نظر می رسد که این فقط حدس و گمان بوده است، و تاکنون، Death Stranding به عنوان تنها دستاورد این استودیو مستقل شناخته شده است.

نگاه کنید، علیرغم افکار من در مورد بازی‌ای که شما اساساً بسته‌ها را در دنیای پسا آخرالزمانی تحویل می‌دهید (TL;DR این یک شاهکار کند سوز است)، به طور قابل درک، Death Stranding فنجان چای همه نیست. از طریق جمع آوری منابع برای ساختن آرام آرام جاده ها برای بقیه افراد جامعه فقط برای تحویل پیتزا یک پیشنهاد منحصر به فرد است. دقیقاً همان اقدام تاکتیکی جاسوسی که بسیاری انتظارش را داشتند نبود.

(اعتبار تصویر: Kojima Productions)

برای شبکه Death Stranding سخت بود که به تعداد بازیکنان سری Metal Gear بچرخد. با صحبت‌هایی در مورد ساخت دنباله‌ای برای گسترش ژانر عجیب «Strand»، ممکن است آنقدر جذاب نباشد که مثلاً یک بازی ترسناک از همان شرکتی که پشت نسخه نمایشی PT دست‌نیافتنی است. به همین دلیل است که همکاری کوجیما با ایکس‌باکس او را به یک کالای داغ تبدیل می‌کند، به خصوص اگر با مخاطبان گسترده‌تری از گیمرها به پیروزی بزرگ‌تری نسبت به Death Stranding تبدیل شود.

تپه های ساکت (اعتبار تصویر: Konami)

هیچ چیز در مورد عنوان بعدی کوجیما مشخص نیست، زیرا تنها چیزی که می دانیم این است که این یک بازی کاملاً جدید خواهد بود که از «فناوری ابری پیشرفته مایکروسافت» استفاده می کند. این صدا با دیدن اینکه چگونه Death Stranding یک مفهوم اجتماعی از ساختن جهان برای کمک به بازیکنان دیگر ارائه می دهد و اینکه این یک ژانر بازی «تا به حال دیده نشده» است، آشنا است. این نباید باعث حسادت پلی استیشن شود. چه خواهد شد؟ اگر این عنوان ترسناک شایعه شده با نام Overdose باشد.

مصرف بیش از حد

این که طرفداران ترسناک منتظر معرفی یک سایلنت هیل جدید با نفس بند آمده باشند، چندان خبری نیست و این از اعلام موفقیت آمیز Silent Hills ناشی می شود. از زمان PT، تعداد زیادی عناوین مبتنی بر ترس وجود داشته است تصاویر لو رفته از شایعه سایلنت هیل عنوانی که در حال ظهور است، سخت است که فکر نکنیم در همان جهت پیش خواهد رفت. آیا این همان تغییر در روند صنعت است که کوجیما در اطلاعیه خود به آن اشاره می کند؟ به گفته لیکرهای معتبر تام هندرسون، شاید باشه.

فاش کننده ادعا می کند که فیلم اولیه عنوان جدیدی از کوجیما به نام Overdose برای او ارسال شده است که مارگارت کوالی، معروف به Mama در Death Stranding را با لباس آبی نشان می دهد. هندرسون در ادامه در مورد آنچه دیده صحبت می کند، با این شخصیت که با چراغ قوه در دست در راهروهای تاریک قدم می زند – همه از منظر سوم شخص. با این حال، ظاهرا می توان بازی را به صورت اول شخص نیز انجام داد. در پایان یک بازی Jumpscare وجود دارد، به دنبال آن یک «بازی به پایان رسید» و «بازی Hideo Kojima…OVERDOSE».

مامان (مارگارت کوالی) در Death Stranding (اعتبار تصویر: Kojima Productions)

هندرسون به دلیل افشای اطلاعات ارزشمند بازی قبل از اعلام رسمی – از Battlefield 2042 تا Call of Duty – معروف است و با درخواست Kojima Productions برای حذف این گزارش (که سایت آن را رد کرد)، به نظر می رسد که هندرسون ضربه ای به سر زده است.

البته نمی دانیم که آیا این همان بازیی است که کوجیما روی آن کار می کند یا خیر. اما نشانه های بیشتری وجود دارد که نشان می دهد بازی بعدی این استودیو یک عنوان ترسناک خواهد بود. به عنوان نویسنده بازی آلانا پیرس اشاره می کندسایلنت هیلز که اکنون لغو شده است، از شما می خواهد قبل از بازی یک معافیت امضا کنید زیرا به نوعی با دنیای واقعی شما ارتباط برقرار می کند، مانند ارسال ایمیل یا پیام های متنی به عنوان شخصیت های بازی برای شما حتی زمانی که فعالانه بازی نمی کنید. ” اگرچه ممکن است پیام‌های متنی دریافت نکنیم، اما اشاره کوجیما به استفاده از فناوری ابری می‌تواند نقش مهمی را ایفا کند.

(اعتبار تصویر: Kojima Productions)

من در مورد شما نمی دانم، اما حتی از آن گزیده، من برای بازی هیجان زده هستم. شاید این معمای بازی اسرارآمیز ایکس باکس کوجیما است که باعث شده من هیپ بزنم، اما مطمئن هستم که برای خیلی ها مفهومی جذاب تر از آنچه کوجیما به طور انحصاری برای پلی استیشن در Death Stranding ساخته است، به نظر می رسد.

مایکروسافت با تولید کوجیما در حال حاضر معامله خوبی در دست دارد. دریافت حقوق انحصاری برای توسعه دهندگان بازی ژاپنی، افق های ایکس باکس را گسترش می دهد، و این روند ظاهرا با سه تا از بهترین بازی های RPG که راه خود را به Game Pass راه می دهند ادامه خواهد یافت: Persona 3 Portable، Persona 4 Golden، و Persona 5 Royal. این انحصار می تواند بسته به بازی نهایی به پلی استیشن آسیب برساند، به این معنی که آنها می خواهند کوجیما برای همکاری های بعدی پلی استیشن پیش قدم شود. اما، در پایان روز، پلی استیشن نباید بیش از حد نگران باشد.

بیشتر ببین
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا