کار آفرینی و استارتاپ

کولرز مکزیکوسیتی می‌خواهد اتوبوس‌های بین شهری در آمریکای لاتین را مختل کند – TechCrunch

Kolors، یک استارت‌آپ مستقر در مکزیکو سیتی، می‌گوید پلتفرم آن که مسافران اتوبوس بین شهری را به رانندگان اتوبوس متصل می‌کند، شبیه این است که «اگر خطوط هوایی اوبر و ساوت‌وست بچه دار می‌شدند».

مانند Uber و دیگر پلتفرم‌های سواری، Kolors مالک هیچ یک از وسایل نقلیه خود نیست، بلکه با اپراتورهای اتوبوس کوچک و متوسط ​​که قبلاً خدمات برنامه‌ریزی شده را اجرا می‌کنند، شریک است. و مانند ساوت وست و سایر خطوط هوایی، مسافران توسط یک مهماندار اتوبوس، یک کارمند Kolors که مسافران را چک می‌کند، در صورت نیاز پول نقد می‌پذیرد و تنقلات و نوشیدنی می‌فروشد، نوازش می‌شوند.

در بازارهای نوظهور، محصولات مشابهی برای پرداختن به آنچه رودریگو مارتینز، مدیرعامل و بنیانگذار Kolors می گوید، چیزی شبیه به صنعت قدیمی است، در حال افزایش هستند. در آفریقا و خاورمیانه، Treepz و Swvl از مدل مشابهی برای سفرهای اتوبوس درون شهری و درون شهری استفاده می کنند، منهای متصدی اتوبوس. بخشی از فشار برای دیجیتالی کردن صنعت اتوبوس به این دلیل است که این فناوری در حال حاضر وجود دارد. اما همانطور که تولید ناخالص داخلی در بازارهای نوظهور افزایش می یابد، انتظارات مصرف کنندگان برای محصولات با کیفیت بالاتر نیز افزایش می یابد، که اتوبوس را به رگ حیات کشورهایی مانند مکزیک تبدیل می کند که صنعت مناسبی برای ایجاد اختلال است.

مارتینز به TechCrunch گفت: «مردم بیشتر می خواهند، آنها بیشتر برای خدمات می خواهند. «مسافر جدید اتوبوس هزاره‌ها و صدساله‌هایی هستند که می‌خواهند خدماتی بهتر از آنچه که متصدیان کنونی می‌توانند ارائه کنند، داشته باشند. شرکت‌هایی مانند Greyhound بیش از صد سال است که وجود دارند، و آن یکی توسط Flixbus، یک استارت‌آپ نه ساله، خریداری شد. همه چیز به این بستگی دارد که ببینیم فناوری و بهینه سازی مبتنی بر داده چه کاری می تواند برای خدمات انجام دهد.

مهماندار اتوبوس Kolors فروش تنقلات

خدمه اتوبوس Kolors در هر سواری برای بررسی مسافران و تهیه تنقلات و نوشیدنی هستند. اعتبار تصویر: رنگ ها

Kolors تخمین می زند که صنعت اتوبوس های درون شهری بیش از 100 میلیارد دلار ارزش دارد و تنها در آمریکای لاتین دارای پتانسیل 20 میلیارد دلاری است. بدیهی است که سرمایه گذاران بزرگ در زمینه تحرک نیز از پتانسیل این صنعت دست کم گرفته شده متقاعد شده اند، زیرا این استارتاپ به تازگی یک سری A 20 میلیون دلاری را بسته است و مجموع بودجه خود را به 26 میلیون دلار می رساند. این دور توسط UP.Partners با مشارکت Toyota Ventures، Maniv Mobility، K5 Global و Mazapil و همچنین سرمایه گذاران موجود رهبری شد. Kolors از این بودجه برای تعمیق پوشش خود در مکزیک و بخش‌هایی از ایالات متحده و همچنین گسترش به سایر کشورهای آمریکای لاتین استفاده خواهد کرد که احتمالاً از شیلی شروع می‌شود.

بخش اعظم این بودجه صرف بهبود بخش فنی شرکت می‌شود، یک «سکوی اتوبوس هوشمند» که مبتنی بر ترکیبی از فناوری خطوط هوایی و حمل‌ونقل است و امکان بهینه‌سازی مسیر، رزرو، زمان‌بندی، قیمت‌گذاری، بازاریابی، فروش و خدمات مشتری را فراهم می‌کند. ، این شرکت می گوید.

این پلتفرم همچنین داده‌هایی را در مورد چیزهایی جمع‌آوری می‌کند، مانند محصولاتی که مسافران هنگام سوار شدن به اتوبوس از مهمانداران اتوبوس خریداری می‌کنند. مارتینز می‌گوید Kolors همچنین «محصولات و خدمات جانبی» را به عنوان وسیله‌ای برای جمع‌آوری جریان‌های درآمدی مختلف، مانند یک شرکت هواپیمایی، می‌فروشد.

مارتینز می گوید این تجربه مشتری و لمس لوکس است که Kolors روی آن تمرکز کرده است. Kolors فقط با اپراتورهای اتوبوسی کار می کند که با اتوبوس یا اتوبوس های لوکس با وای فای رایگان رانندگی می کنند. اتوبوس‌های سطح بالاتر مجهز به صندلی‌هایی خواهند بود که می‌توانند برای رانندگی در طول شب کاملاً بخوابند، چیزی که اگر با اتوبوس 30 ساعته از تیجوانا به مکزیکو سیتی بروید، واقعاً غیرقابل مذاکره است.

مارتینز گفت: “خدمت اتوبوس به ما کمک می کند تا نه تنها تجربه بهتری برای مسافران خود فراهم کنیم، بلکه از کیفیت هر سفر کولر نیز اطمینان حاصل کنیم.” از آنجایی که در پایان روز، آنها اتوبوس های ما نیستند، ما رانندگان اتوبوس را استخدام نمی کنیم زیرا آنها در شرکت اتوبوسرانی خود استخدام شده اند. اما مهماندار به ما اجازه می‌دهد تا مطمئن شویم که تک تک تجربه‌های Kolors یکسان یا بسیار مشابه هستند، مهم نیست که شریک یا اتوبوس چه کسی است.»


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا