فوتبالورزشی

کیلیان امباپه با تعقیب کریم بنزما، آنتوان گریزمان، زین الدین زیدان، تیری آنری و اولیویه ژیرو در فهرست 10 گلزن برتر فرانسه قرار دارد.

کیلیان امباپه تنها 5 سال از اولین بازی ملی او می گذرد، به 10 گلزن برتر تاریخ فرانسه تبدیل شده است.

این بازیکن 23 ساله اکنون تنها دو گل با زین الدین زیدان، اسطوره فرانسوی، فاصله دارد، زیرا او بازیکنانی مانند کریم بنزما، آنتوان گریزمان، تیری آنری و اولیویه ژیرو را تعقیب می کند.

گتی

امباپه در حال حاضر وارد 10 تیم برتر فرانسه شده است

امباپه در روز سه‌شنبه در جام جهانی 2022 در نهایت 4-1 مقابل استرالیا در گروه D جام جهانی 2022، برای لس‌بلوس گلزنی کرد تا نتیجه را 3-1 کند.

گل او بیست و نهمین گل او را در 60 بازی ملی رقم زد و او را در بین 10 گلزن برتر کشور و بالاتر از هافبک سابق یوری جورکایف قرار داد.

این بازیکن جوان اکنون یک نفر پس از ژان پیر پاپن و جاست فونتن با 30 امتیاز قرار دارد، در حالی که او تنها دو گل از هافبک افسانه ای زیدان که 31 گل در 106 بازی به ثمر رساند، فاصله دارد.

دیوید ترزگه با 34 گل از 71 بازی ملی خود در رده ششم قرار دارد، در حالی که بنزما – که به دلیل مصدومیت شانسی برای افزایش تعداد گل های خود در این تورنمنت ندارد – در 97 در رده 37 قرار دارد و میشل پلاتینی با 41 گل در رتبه چهارم قرار دارد.

امباپه البته چشمش به سه جایگاه اول خواهد بود که گریزمان (42) و رهبران مشترک ژیرو و هانری (هر کدام 51) انتخاب شده اند.

با این حال، با توجه به تعداد بازی های هانری و ژیرو تقریباً دو برابر امباپه است، ستاره پاری سن ژرمن میخکوب شده است تا در نهایت با سرعتی که به ثمر رسانده است، تعداد بازی های خود را به ثمر برساند.


ژیرو پنجاه و یکمین گل خود را برای فرانسه مقابل استرالیا به ثمر رساند

گتی

ژیرو پنجاه و یکمین گل خود را برای فرانسه مقابل استرالیا به ثمر رساند

در همین حال، ستاره آث میلان، ژیرو، روی سبقت گرفتن از هانری تمرکز خواهد کرد، پس از اینکه او تاریخ سازی کرد تا با آنری در بازی مقابل ساکروس گلزنی کند.

او پس از بازی به talkSPORT گفت: «این که در کنار تیری آنری در برگه بهترین گلزنان تیم ملی قرار بگیری، معنای زیادی دارد. باور نکردنی است و نمی توان به شروع بهتری در جام جهانی امیدوار بود.

پس از دریافت این گل در ابتدای بازی واکنش خوبی نشان دادیم. شروع بدی بود اما ما شخصیت تیمی خوبی را نشان دادیم.»

فرانسه روز شنبه ساعت 4 بعدازظهر به مصاف دانمارک می رود، زیرا آنها به دنبال حفظ عنوان جهانی خود در قطر هستند.

پوشش خبری جام جهانی 2022 talkSPORT

talkSPORT پوشش دیوار به دیوار جام جهانی 2022 را ارائه خواهد کرد
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا