فوتبالورزشی

گرگ برهالتر، سرمربی تیم ملی آمریکا، با اعتراف به ماجرای لگد زدن همسرش در سال 1991، نقشه باج‌گیری در جام جهانی را فاش کرد.

گرگ برهالتر، رئیس ایالات متحده، اعتراف کرده است که در دوران نوجوانی همسرش را در جر و بحث لگد زده است.

این بازیکن 49 ساله که قراردادش در ماه جاری به پایان می رسد، تحت تحقیق فدراسیون فوتبال آمریکا قرار دارد [USSF] در مورد این حادثه که در سال 1991 رخ داد.

GETTY

برهالتر پس از افشای جزئیات این حادثه، موضوع تحقیقات است

برهالتر می‌گوید که پس از اینکه در جام جهانی توسط کسی تهدید شد که می‌خواهد «او را پایین بیاورند» مجبور شد این قسمت را فاش کند.

برهالتر در بیانیه‌ای طولانی که در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد، با امضای همسرش روزالیند، جزئیات حادثه‌ای را که قبل از ازدواج آنها رخ داده بود، به اشتراک گذاشت.

این زوج ماه ها بعد آشتی کردند و اخیراً 25 سالگی ازدواج خود را جشن گرفتند.

در این بیانیه آمده است: «در حالی که ما بدیهی است که می‌خواستیم در جام جهانی پیشرفت بیشتری داشته باشیم، من از همه بازیکنان، کارکنان ما، همه در US Soccer و همه طرفداران USMNT در سراسر جهان که از ما حمایت کردند بسیار افتخار و سپاسگزارم.

عملکرد ما متکی به کار سخت و انرژی و تعهد فوق‌العاده افراد داخل و خارج از زمین در طول سال‌های آماده‌سازی بود.

«نمونه‌های مثبت بسیار زیادی وجود دارد که چگونه تیم ما گرد هم آمد، و همه انواع مختلفی از فداکاری‌ها را برای دستیابی به دیدگاه مشترک گروهمان انجام داد.

من مشتاقانه منتظر ادامه گفتگوهای خود با US Soccer در مورد آینده هستم، اما اکنون زمان آن است که برخی از اطلاعات شخصی را که شخص ثالثی علیه من و خانواده من استفاده کرده است را به صورت عمومی به اشتراک بگذارم.

قرارداد برهالتر پس از هدایت آمریکا در جام جهانی به پایان رسید

GETTY

قرارداد برهالتر پس از هدایت آمریکا در جام جهانی به پایان رسید

در ادامه این بیانیه آمده است: «در طول جام جهانی، فردی با US Soccer تماس گرفت و گفت که اطلاعاتی درباره من دارند که «من را از پا در می‌آورد» – تلاشی آشکار برای استفاده از چیزی بسیار شخصی از مدت‌ها قبل برای پایان دادن به رابطه‌ام. با فوتبال ایالات متحده

برداشتن این یک گام دشوار است، اما من و همسرم روزالیند می‌خواهیم به وضوح و مستقیم حقیقت را به اشتراک بگذاریم. این داستانی است که به ما تعلق دارد، اما امیدواریم درس هایی از رابطه ما وجود داشته باشد که می تواند برای دیگران ارزشمند باشد.

“در پاییز 1991، من با روح خود آشنا شدم. من تازه 18 ساله شده بودم و دانشجوی سال اول کالج بودم که روزالیند را برای اولین بار ملاقات کردم.

«وقتی صحبت می‌کردیم یک حس آشنا وجود داشت. روزالیند فردی شگفت‌انگیز بود و هست – مصمم، همدل و سرگرم‌کننده – و ما بلافاصله با هم ارتباط برقرار کردیم.

«به نظر می‌رسید که سال‌ها همدیگر را می‌شناسیم. چهار ماه بود که با هم قرار داشتیم که اتفاقی بین ما افتاد که آینده رابطه ما را رقم زد.

«یک شب، زمانی که در یک بار محلی در حال نوشیدن مشروب بودیم، من و روزالیند با هم مشاجره شدیدی داشتیم که بیرون ادامه یافت. جسمی شد و لگدی به پاهایش زدم.

«بهانه ای برای اعمال من در آن شب وجود ندارد. این یک لحظه شرم آور بود و من تا به امروز پشیمان هستم.

“در آن زمان، من بلافاصله از روزالیند عذرخواهی کردم، اما قابل درک است که او نمی خواست هیچ کاری با من داشته باشد. به پدر و مادر، خانواده و دوستانم گفتم که چه اتفاقی افتاده است، زیرا می‌خواستم مسئولیت کامل رفتارم را به عهده بگیرم.

روزالیند همچنین به والدین، خانواده و دوستانش اطلاع داد. در حالی که مقامات هرگز در این موضوع دخیل نبودند، من داوطلبانه به دنبال مشاوره برای کمک به یادگیری، رشد و پیشرفت – یکی از ارزشمندترین تصمیماتی که تا کنون گرفته شده است، رفتم.

تا به امروز، آن نوع رفتار هرگز تکرار نشده است.»

برهالتر که بین سال های 1994 تا 2006 به عنوان مدافع برای تیم ملی کشورش بازی می کرد، در سال 2018 سرمربی تیم ملی آمریکا شد.

او قبلا با Hammarby IF در سوئد و تیم MLS Columbus Crew قبل از اینکه وارد فوتبال بین المللی شود، کار کرده است.

او ماه گذشته در جام جهانی قطر تیم آمریکا را در مرحله گروهی هدایت کرد، قبل از اینکه مسابقات آنها در مرحله یک هشتم نهایی توسط هلند به پایان برسد.

USSF گفت که در روزهای آینده اعلام خواهد کرد که چه کسی هدایت این تیم را برای بازی های مقابل صربستان و کلمبیا در اواخر این ماه برعهده خواهد گرفت و تحقیقات خود را انجام می دهد.

فدراسیون گفت که اولین بار این ادعا را در 11 دسامبر کشف کرد و یک شرکت حقوقی را برای شروع تحقیقات استخدام کرده است.

در بیانیه USSF آمده است: «با اطلاع از ادعای گرگ برهالتر، سرمربی تیم ملی مردان ایالات متحده در 11 دسامبر 2022، US Soccer بلافاصله شرکت Alston & Bird LLP را برای انجام تحقیقات مستقل در مورد این موضوع استخدام کرد.

از طریق این فرآیند، US Soccer در مورد رفتار نامناسب بالقوه افراد خارج از سازمان ما نسبت به چندین عضو کارکنان ما مطلع شده است.

ما چنین رفتاری را جدی می‌گیریم و تحقیقات خود را گسترش داده‌ایم تا این اتهامات را نیز در بر گیرد.

ما از گرگ و رزالیند برای صحبت آشکار در مورد این حادثه قدردانی می کنیم. مطابق با تعهد خود به شفافیت، پس از تکمیل، نتایج تحقیقات را به صورت عمومی به اشتراک خواهیم گذاشت.

“US Soccer هر نوع خشونت را محکوم می کند و چنین اتهاماتی را بسیار جدی می گیرد.”
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا