ارز دیجیتالاقتصادی

گزارش بانک مرکزی اسپانیا درباره استفاده از ارزهای دیجیتال و تأثیر آن بر ثبات مالی هشدار می دهد – اخبار بیت کوین

بانک مرکزی اسپانیا گزارش جدیدی منتشر کرده است که به موضوع محبوبیت استفاده از ارزهای دیجیتال و تأثیرات احتمالی آن بر ثبات مالی کشور می پردازد. در این سند، بانک توضیح می‌دهد که این دارایی‌ها – که ظاهراً پشتوانه‌ای ندارند – می‌توانند ریسک‌های سیستمی را از طریق پذیرش آن‌ها توسط مؤسسات سنتی و فقدان مقررات در مورد آنها ایجاد کنند.

به گفته بانک اسپانیا، دارایی‌های رمزنگاری می‌توانند خطرات سیستمیک ایجاد کنند

بانک اسپانیا یک سند جدید صادر کرد گزارش جایی که در مورد رشد اقتصاد ارزهای دیجیتال و اثرات احتمالی آن بر سیستم اقتصادی سنتی هشدار می دهد. بر اساس این گزارش، در حالی که بازار ارزهای دیجیتال هنوز محدود در نظر گرفته می‌شود، رشد تصاعدی آن و این واقعیت که بیشتر ارزش بازار از دارایی‌های ارزهای دیجیتال بدون پشتیبانی می‌آید، می‌تواند برای اقتصاد جهانی خطراتی ایجاد کند.

این “ریسک سیستمی” با پیوندهای رو به رشد بین ارزهای دیجیتال و اقتصاد سنتی توضیح داده می شود. در این مورد، بانک اسپانیا دو بردار ممکن را شناسایی می کند. اولین مورد به نوسانات بالا این دارایی ها و همبستگی آنها با بازارهای سنتی مربوط می شود. در این باره سند به اطلاع می رساند:

نوسانات بالای دارایی های کریپتو ممکن است به این پویایی ها کمک کند، با اصلاحات در این دارایی ها به نفع اصلاح عمومی تر در قیمت دارایی های مالی است.

دومین بردار ریسک مربوط به افزایش ارزش بازار استیبل کوین های سنتی است USDT و USDC، که ناشران خود را مجبور به حفظ تعداد بالایی از دارایی های پشتیبانی می کند. این ممکن است بر قیمت‌های این دارایی‌های “ایمن” در مورد عملکرد سریع ناشی از شرایط بازار تأثیر بگذارد.

خبر پیشنهادی:   گزارش تحلیل Onchain می گوید که ذخایر بیت کوین Terra به Binance و Gemini ارسال شده است – Bitcoin News


مقررات هنوز وجود ندارد

این گزارش همچنان توضیح می‌دهد که در حالی که این دارایی‌های رمزنگاری خطرات قابل‌توجهی برای اقتصاد جهانی ایجاد می‌کنند، مقررات هنوز در حال ایجاد است و نتوانسته این نگرانی‌ها را به طور جامع برطرف کند. اسپانیا توانایی تنظیم ارزهای دیجیتال را ندارد و به تازگی مجموعه ای از قوانین و توصیه هایی را در مورد کمپین های تبلیغاتی مرتبط با این عناصر صادر کرده است.

سند تصریح می کند که:

در این زمینه فقدان مقررات ملی خود در مورد دارایی های کریپتو، بانک اسپانیا در حال حاضر ظرفیت تنظیم، مجوز یا نظارت بر عملکرد بازارهای دارایی کریپتو یا شرکت کنندگان آن را ندارد.

اسپانیا و سایر کشورهای اتحادیه اروپا منتظر تصویب MiCA هستند، چارچوب قانون بازارهای دارایی های رمزنگاری شده، که طبق گزارش های اخیر، نهادهای فراملی را برای نظارت بر عملیات ارزهای دیجیتال در اروپا تعیین می کند.

نظر شما در مورد آخرین گزارش منتشر شده توسط بانک اسپانیا در مورد خطراتی که ارزهای دیجیتال برای اقتصاد جهانی دارند چیست؟ ما را در بخش نظرات زیر بگویید.

گزارش بانک مرکزی اسپانیا درباره استفاده از ارزهای دیجیتال و تأثیر آن بر ثبات مالی هشدار می دهد - اخبار بیت کوین

سرجیو گوشنکو

سرجیو یک روزنامه نگار ارز دیجیتال مستقر در ونزوئلا است. او خود را دیر وارد بازی می‌کند و زمانی که افزایش قیمت در دسامبر 2017 اتفاق افتاد، وارد حوزه رمزنگاری شد. او با داشتن سابقه مهندسی کامپیوتر، زندگی در ونزوئلا، و تحت تاثیر قرار گرفتن تحت تأثیر رونق ارزهای دیجیتال در سطح اجتماعی، دیدگاه متفاوتی را ارائه می‌کند. در مورد موفقیت کریپتو و اینکه چگونه به افراد بدون بانک و محروم کمک می کند.

اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی دهد. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا