ارز دیجیتالاقتصادی

گزارش بینش بازار مبادلات بیت کوین کام برای ژوئن 2022 – اخبار تبلیغی بیت کوین

این گزارش بینش ماهانه بازار ژوئن 2022 توسط صرافی Bitcoin.com. در این گزارش و گزارش‌های بعدی، انتظار داشته باشید که خلاصه‌ای از عملکرد بازار کریپتو، یک جمع‌بندی کلان، تجزیه و تحلیل ساختار بازار و موارد دیگر پیدا کنید.

رمزگذاری عملکرد بازار

بازارهای کریپتو به روند نزولی ادامه دادند بیت کوین و ETH طی 30 روز گذشته به ترتیب 30% و 44% کاهش یافتند.

چشم انداز اقتصاد کلان برای دارایی های ریسک همچنان نامطلوب است زیرا تورم بالا با افزایش قیمت کالاها و شرایط سخت بازار کار ایالات متحده ترکیب می شود. علاوه بر این، کریپتو بحران اعتباری را تجربه کرده است زیرا بازیگران اصلی وام/قرض دادن مانند Celsius، 3AC و Babel Finance ورشکسته شده‌اند.

با وجود زیان های بزرگی که در بیت کوین و ETH، برخی از دارایی های بزرگ قوی نگه داشته شده اند. از میان 50 دارایی برتر بر اساس ارزش بازار، هلیوم با 33 درصد افزایش در 30 روز گذشته، بیشترین عملکرد مثبت را داشته است. LEO 11.20% افزایش داشت و LINK عملاً بدون تغییر باقی ماند. بیشترین کاهش عملکرد توسط AVAX با 44 درصد کاهش، بیت کوین کش (39 درصد کاهش) و کرونوس (40 درصد کاهش) مشاهده شد.

خلاصه کلان: فشار کالاها علیرغم اقدامات بانک مرکزی

در آخرین نشست FOMC، برای اولین بار از سال 1994، فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را 75 واحد افزایش داد. این به دلیل ادامه داده های CPI بالا بود که در ماه می 2022 به 8.1% رسید (بالاترین رقم از سال 1981). شرایط کار در ایالات متحده همچنان تنگ است زیرا اعداد آوریل (منتشر شده در 1 ژوئن) نشان می دهد که فرصت های شغلی پس از ثبت رکورد 11.8 میلیون نفر در ماه مارس، تنها اندکی کاهش یافته و به 11.4 میلیون رسیده است. رئیس پاول به افزایش دیگری بین 50 تا 75 واحد در ثانیه اشاره کرد که در جلسه FOMC در جولای 2022 اعلام خواهد شد.

با سفت شدن بانک‌های مرکزی، مشکلات زنجیره تامین همراه با بی‌ثباتی سیاسی همچنان قیمت‌های کالاها را بالا می‌برد. نفت پیشتاز بود و معاملات آتی نفت سبک به 120 دلار در هر بشکه رسید و در آخرین جلسات معاملاتی به بالای 105 دلار رسید. عرضه/تقاضا به سمت تقاضای بالاتر متعادل می شود. علیرغم کاهش تقاضا به دلیل قیمت های بالای نفت، محدودیت های زنجیره تامین به دلیل تحریم ها علیه صادرات روسیه، عرضه را محدود نگه داشته است.

ساختار بازار: تسلیم اجباری نشانه ای از پایین بودن محلی؟

بیت کوین بازارها در بازه زمانی یک ماهه شاهد دو فروش اجباری با اندازه قابل توجه بوده اند. اول انحلال دارایی توسط بنیاد لونا بود که تا 80000 فروخت بیت کوین، همراه با مبالغ قابل توجهی از ETH و سایر دارایی های نقدی دوم بحران اعتباری و انحلال سلسیوس، 3AC و بابل فایننس بود. ارزش بازار ارزهای دیجیتال از بالاترین رکورد ثبت شده در نوامبر 2021 به میزان 2.1 تریلیون دلار کاهش یافت.

این امر بر معدنچیان که با افزایش هزینه برق نیز مواجه هستند، فشار آورده است. با ادامه روند کاهشی قیمت‌ها، می‌توانیم شاهد کاهش سودآوری ماینرها باشیم. با توجه به مدل رگرسیون دشواری Glassnode، “هزینه پایدار همه جانبه” استخراج در حال حاضر 17800 دلار است، که تقریباً همان چیزی است که بیت کوین آخر هفته گذشته معامله شد.

گزارش بینش بازار مبادلات بیت کوین کام برای ژوئن 2022 - اخبار تبلیغی بیت کوین

با کاهش 10 درصدی نرخ هش بیت کوین نسبت به بالاترین حد خود، به نظر می رسد که ماینرهای سودآور در حال حاضر آفلاین هستند.

گزارش بینش بازار مبادلات بیت کوین کام برای ژوئن 2022 - اخبار تبلیغی بیت کوین

می توان استدلال کرد که با کاهش سودآوری، ماینرها به فروشندگان اجباری تبدیل می شوند. Puell Multiple (PM) که به رنگ نارنجی در نمودار زیر نشان داده شده است، یک نوسان ساز است که درآمد تولید شده توسط ماینرها را ردیابی می کند. PM مقدار 0.35 را نشان می دهد که معادل درآمد 61٪ کمتر از میانگین سالانه است. این نزدیک به سطوح مشاهده شده در بازارهای نزولی 2014/2015 و 2018/2019 است. در آن زمان، ماینرها مضربی PM 0.31 را مشاهده کردند که معادل 69 درصد کاهش درآمد در مقایسه با میانگین سالانه بود.

گزارش بینش بازار مبادلات بیت کوین کام برای ژوئن 2022 - اخبار تبلیغی بیت کوین

فشرده سازی نوار سختی (DRC) که در نمودار بالا به رنگ بنفش نشان داده شده است، مدل استرس ماینر است. این نشان دهنده آفلاین شدن ریگ های استخراج است. آفلاین شدن ریگ های معدن به دلایل زیادی اتفاق می افتد. این موارد شامل ملاحظات نظارتی، افزایش سختی الگوریتم بیت کوین، افزایش هزینه های برق و البته کاهش سودآوری به دلیل قیمت های پایین تر در بازار است. در نمودار فوق شاهد کاهش این متریک هستیم که نشان می دهد دکل های کمتری به دلیل یک یا چند مورد ذکر شده فعال هستند.

در مرحله بعد، ما به گروه Long Time Holders (LTH) نگاه خواهیم کرد. با تسلیم شدن فعالان بازار، LTH ها تحت استرس قرار می گیرند. همانطور که در زیر نشان داده شده است، گروه LTH شاهد کاهش عرضه کل 178K بوده است بیت کوین در ماه گذشته که 1.31 درصد از کل دارایی های این گروه را به خود اختصاص داده است.

گزارش بینش بازار مبادلات بیت کوین کام برای ژوئن 2022 - اخبار تبلیغی بیت کوین

یکی دیگر از معیارهای جالب برای درک وضعیت فروش فعلی، احیای عرضه قدیمی است. همانطور که در زیر مشاهده می شود، حدود 20-36K بیت کوین در حال حاضر روزانه احیا می شوند، که مشابه سطوح مشاهده شده در 22 آوریل است. این شاخص را می توان به عنوان یک شاخص ترس در نظر گرفت، زیرا نشان دهنده نیاز دارندگان بلندمدت به فروش موقعیت های خود با توجه به شرایط فعلی است.

گزارش بینش بازار مبادلات بیت کوین کام برای ژوئن 2022 - اخبار تبلیغی بیت کوین

در نهایت، ما به جریان‌های ورودی و خروجی از صرافی‌های متمرکز، که به عنوان تراز خالص مبادله نیز شناخته می‌شود، نگاه خواهیم کرد. وقتی جریان ورودی بازار به صرافی ها را مشاهده می کنیم، می توانیم فرض کنیم که فعالان بازار به دنبال فروش توکن های خود هستند. وقتی خروجی بازار از صرافی ها را مشاهده می کنیم، می توانیم فرض کنیم که فعالان بازار به دنبال نگهداری توکن های خود هستند.

در زیر می‌توانیم شاهد یک جریان ورودی قوی به بازار در ماه می 2022 در پس سقوط LUNA باشیم که ورودی‌ها به +4٪ در هفته می‌رسد (تراز مبادله). این مشابه با فروش 2018-2019 بود (بیش از 1٪ از ورودی موجودی مبادله).

با این حال، در آخرین فروش (ژوئن)، شاهد خروجی 2.8 درصدی در هفته هستیم. این را می توان به منحصر به فرد بودن فروش نسبت داد. از آنجایی که اعتبار برخی از بزرگترین بازیگران ارزهای دیجیتال زیر سوال رفت، ممکن است شرکت‌کنندگان مجبور شوند توکن‌های خود را به سمت خود نگهبانی منتقل کنند، جایی که ریسک کمتری درک شده است.

گزارش بینش بازار مبادلات بیت کوین کام برای ژوئن 2022 - اخبار تبلیغی بیت کوین

به طور خلاصه، بازار در ماه مه و ژوئن 2022 فروش متوالی را تجربه کرد. اگرچه این اتفاقات توسط بادهای مخالف قوی اقتصاد کلان رخ داده است، دو رویداد قوی سیاه (یعنی سقوط LUNA و ورشکستگی 3AC و سایر بازیگران بزرگ) ممکن است به همراه داشته باشند. باعث گران فروشی شد این ممکن است نشان دهد که ما قبلاً یک پایین محلی را دیده‌ایم. با این حال، در بلندمدت، این احتمال وجود دارد که تصویر کلان همچنان بر بازارها تأثیر قوی داشته باشد.

گزارش بینش بازار مبادلات بیت کوین کام برای ژوئن 2022 - اخبار تبلیغی بیت کوین

صرافی Bitcoin.com

صرافی Bitcoin.com ابزارهایی را در اختیار شما قرار می دهد که برای تجارت مانند یک حرفه ای و کسب بازدهی در ارز دیجیتال خود نیاز دارید. بیش از 40 جفت نقطه، جفت دائمی و آتی با اهرم تا 100 برابر، استراتژی‌های بازدهی برای AMM+، بازار مخزن و غیره دریافت کنید.

اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا