ارز دیجیتالاقتصادی

گزارش فاش می‌کند که پاکستانی‌ها 20 میلیارد دلار رمز ارز دارند – بیت‌کوین نیوز

در غیاب مقررات، مردم پاکستان مقدار زیادی پول در دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند. تحقیقات جدید ادعا می‌کند که پاکستانی‌ها حدود 20 میلیارد دلار ارز رمزنگاری شده نگه می‌دارند که گفته می‌شود بیشتر از میزان ذخایر خارجی بانک مرکزی آنهاست.

با توجه به اینکه مطالعه نشان می دهد پاکستانی ها 20 میلیارد دلار ارز دیجیتال در اختیار دارند، از دولت خواسته شد قوانینی را اعمال کند.

بر اساس گزارش پاکستان مرزی و سایر رسانه‌ها به نقل از گزارش جدید فدراسیون اتاق‌های بازرگانی و صنعت پاکستان (FPCCI)، کشور پاکستان بیشتر از ذخایر خارجی دارای ارز دیجیتال است. این مطالعه که توسط هیئت مشاوران سیاست انجمن (PAB) تهیه شده است، تخمین زده است که پاکستانی‌ها ارز دیجیتالی به ارزش 20 میلیارد دلار در دوره 2020-2021 دارند.

نویسندگان اشاره می کنند که محبوبیت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین در چند سال گذشته به سرعت افزایش یافته است. پاکستان با رشد 711 درصدی بازار در 12 ماه، به رتبه سوم در پذیرش جهانی کریپتو در سال جاری صعود کرد. فهرست مطالب توسط شرکت پزشکی قانونی بلاک چین Chainalysis محاسبه شده است. این کشور تنها پس از هند و ویتنام قرار دارد.

با این حال، مجموع واقعی دارایی‌های ارز دیجیتال ممکن است بسیار بیشتر از رقم ذکر شده در گزارش PAB باشد. بیزینس رکوردر در مقاله ای اشاره می کند که بسیاری از ساکنان این کشور از طریق معاملات همتا به همتا سکه می خرند و این سرمایه گذاری ها تا حد زیادی کشف نشده باقی می مانند. ارزهای دیجیتال هنوز در پاکستان یک منطقه خاکستری هستند زیرا قوانین فعلی این کشور دارایی های دیجیتال را پوشش نمی دهد.

خبر پیشنهادی:   Near Foundation 150 میلیون دلار برای تقویت پذیرش Web3 جمع آوری می کند - Altcoins Bitcoin News

در طی یک کنفرانس مطبوعاتی، ناصر حیات ماگون، رئیس FPCCI، از اسلام آباد خواست تا یک سیاست دولتی را معرفی کند که تراکنش های ارزهای دیجیتال را تسهیل می کند، و خاطرنشان کرد که کشور همسایه هند قبلاً اقداماتی را برای اجرای برخی قوانین انجام داده است. ماگون اصرار داشت که چنین مقرراتی لازم است تا سرمایه گذاران بتوانند سکه های خود را در کشور به جای جاهایی مانند دبی معامله کنند.

این گزارش توصیه می کند که پاکستان یک چارچوب قانونی مطابق با دستورالعمل های صادر شده توسط گروه ویژه اقدام مالی و صندوق بین المللی پول اتخاذ کند. این مطالعه پس از آن منتشر شد که علی محمد خان وزیر دولت پاکستان در امور پارلمانی در ماه اکتبر اعلام کرد که دولت به طور کلی با سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال مخالف نیست. دادگاه های پاکستان همچنین از قوه مجریه و مقننه خواسته اند تا مقررات مربوط به رمزارزها را وضع کنند.

برچسب ها در این داستان

بیت کوین، سکه، رمزارز، سرمایه گذاری رمزنگاری، سرمایه گذاری رمزنگاری، سرمایه گذاران رمزنگاری، ارزهای دیجیتال، ارزهای دیجیتال، دارایی های دیجیتال، ذخایر خارجی، دارایی ها، سرمایه گذاری ها، سرمایه گذاران، اسلام آباد، پاکستان، پاکستانی ها، پاکستانی ها، مقررات، مقررات، گزارش، تحقیق، قوانین، مطالعه

آیا انتظار دارید مقامات پاکستان به زودی فضای رمزنگاری این کشور را تنظیم کنند؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

گزارش فاش می‌کند که پاکستانی‌ها 20 میلیارد دلار رمز ارز دارند - بیت‌کوین نیوز

لوبومیر تاسف

لوبومیر تاسف روزنامه‌نگاری از اروپای شرقی است که از فن‌آوری آگاه است و این جمله هیچنز را دوست دارد: «نویسنده بودن چیزی است که من هستم، نه کاری که انجام می‌دهم». علاوه بر رمزنگاری، بلاک چین و فین‌تک، سیاست بین‌المللی و اقتصاد دو منبع الهام دیگر هستند.

اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی دهد. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر یک از محتوا، کالاها یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا